Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny hałas przy włączonej klimatyzacji


cuchu17

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dźwiękiem przypominającym usterkę łożyska na któryś kole .Gdy włączam klimatyzację dzwięk się pojawia ,gdy wyłączę dźwięk znika.Myślałem że coś z klimą pojechałem do speca i okazało się że łożysko na kole klimy do wymiany ,ale dźwięk pozostał .Nie mam pojęcia co to może być ,może jest jakiś sposób aby sprawdzić co trzeba wymienić.Proszę o poradę pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w B6 klimatyzacja pracuje caly czas, zmienia sie tylko obciazenie ktore wywiera sprezarka na silnik . Sciagnij pasek wielorowkowy i poruszaj kolem od alternetora lub pompy wspomagania , tam lozyska tez sie psuja. Popatrz tez na napinacz czy podczas pracy silnika nie podskakuje za bardzo. Jesli tak to moze ktoras rolka jest krzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny objaw trochę jakby takie "turkotanie" u mnie mechanik zdiagnozował, że jakiś silniczek się zacina czy coś..podawał oznaczenie, żebym sprawdził ale oczywiście zapomniałem oznaczenia...naprawę odłożyłem na następny miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tyrkotanie dochodzi z wnetrza auta , to najlepiej zdemontowac schowek pasazera i bedzie widac wszystkie silniczki od klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem napinacz i dalej to samo ponad to jeszcze doszła sprawa ,że jak odpalam go to przes chwile słychać jak by się coś zacierało .Czy już się kończy sprężarka? Ręce opadają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miales sciagniety pasek to trzeba bylo pokrecic kolem sprezarki . Musi krecic sie lekko i plynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore kolo ?? to na wale ?? . Na lozyskach jest napinacz, pompa wspomagania, alternator i klima. Klima i alternator dodatkowo posiadaja sprzegielko zrywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze tzw koło prowadzące .Ono posiada też łożysko?

---------- Post dopisany 08-04-2014 at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2014 at 18:53 ----------

Dzwięk został zlikwidowany padnięta była sprężarka klimy.Ale mam kolejny obiaw mianowicie podczas porannego odpalenia na zimno dochodzi dzwięk z okolic rozrusznika coś jak by sie zacierało. Cóż to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bendriks nie odbija. Wyciagnij rozrusznik , sprawdz tulejki czy nie sa wybite i czy sa nasmarowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa naprawiona,sprężarka klimy wymieniona i rozrusznik wyczyszczony nasmarowany wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...