Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podniesie mocy po przez opornik? O co chodzi??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, w warsztacie mechanik zaproponował mi podniesienie mocy po przez montaż opornika, który jak powiedział kosztuje "grosze".

Czy ktoś wie o co chodzi? Jaki to ma wpływ na silnik? Co to za opornik i gdzie sie go montuje? :wink:

Mówił ze miał tak w swojej A6 C5 AFN i latała jak wściekła :wink:

Opublikowano

Chip-box to złoooooo

Opublikowano

Podobno dobre ale kto go tam wie.

Opublikowano

a ja juz rok latam na boxie. logi robione wszystko jak najbardziej OK. a opornik kosztuje doslownie grosze bo chyba 58gr :D

Opublikowano

Proszę nie zadawaj takich pytań sam pomyśl czy to może być dobre dla silnika... :facepalm:

Opublikowano
a ja juz rok latam na boxie. logi robione wszystko jak najbardziej OK. a opornik kosztuje doslownie grosze bo chyba 58gr :D

to fajnie tylko po co sie oszukiwac soft to soft a nie jakies oporniki

Opublikowano
  • Autor

:hi: może panowie coś wiedzą? :wink:

http://a4-klub.pl/1-9-191/podniesie-mocy-opornik-chodzi-304268/#post3888268

---------- Post dopisany at 11:11 ---------- Poprzedni post napisany at 11:09 ----------

A moc jakoś znacząco wzrasta? jak ze spalaniem?:wink:

Opublikowano
a ja juz rok latam na boxie. logi robione wszystko jak najbardziej OK. a opornik kosztuje doslownie grosze bo chyba 58gr :D

to fajnie tylko po co sie oszukiwac soft to soft a nie jakies oporniki

sam bym tego nie kupil ale auto juz z niemiec przyciagnalem z tym wiec jezdze, w planach soft jak najbardziej bo i turbo i wtryski beda wieksze

Opublikowano

Opornik nie da tego co program bo podbija tylko dawkę paliwa, nie zwieksza doladowania.

Jesli przesadzisz to moga byc cyrki w postaci: a)zapieczonych łopatek bo paliwa bedzie zdecydowanie za dużo B) mozesz pomóc zejść pompie i nastawnkowi - szarpanie, za duże obciążenie. C) jesli wtryski Ci leją to można powiedzieć, ze beda laly wiecej a chyba nie musze pisac jakie sa tego konsekwencje.

To tak w skrocie. Jeśli chcesz poczuć, że samochód jest bardziej zrywny to zwieksz dawke paliwa na niskich obrotach vagiem.

Opublikowano
:hi: może panowie coś wiedzą? :wink:

http://a4-klub.pl/1-9-191/podniesie-mocy-opornik-chodzi-304268/#post3888268

---------- Post dopisany at 11:11 ---------- Poprzedni post napisany at 11:09 ----------

A moc jakoś znacząco wzrasta? jak ze spalaniem?:wink:

uzyskasz moc taka sama jak po sofcie, ok 30% na +

Opublikowano

Zwiększenie mocy polega na zwiekszeniu dawek i doladowania turbiny.

Box tego nie da, da lekki zryw bo box podleje paliwem,turbo bedzie wstawac szybciej ale duzo mocy nie przybedzie.

Poprawia sie przyspieszenie od dolu, wgniata w fotel i wydaje sie, ze jest niewiadomo ile mocy.

Opublikowano
  • Autor

To pewnie idzie z tym wzrost spalania?? :wink:

Opublikowano
:hi: może panowie coś wiedzą? :wink:

http://a4-klub.pl/1-9-191/podniesie-mocy-opornik-chodzi-304268/#post3888268

---------- Post dopisany at 11:11 ---------- Poprzedni post napisany at 11:09 ----------

A moc jakoś znacząco wzrasta? jak ze spalaniem?:wink:

uzyskasz moc taka sama jak po sofcie, ok 30% na +

Wytłumacz proszę jakim sposobem? :naughty:

Opublikowano

W skrócie, wydasz niecałe 10zł będzie fajnie, a za jakiś czas może zrobisz dziurę w tłoku i popłyniesz z 1000zł, opłaca się? :kox:

Opublikowano
To pewnie idzie z tym wzrost spalania?? :wink:

Trochę tak bo jednak podlewa paliwem. Po chipie spalanie (jak juz sie wyszalejesz) często spada. Bez szału, pół litra na setkę. Zależy jak kto jezdzi i jak wykorzystuje moc.

Opublikowano

tak piszecie ze box to zlo, a ktos z was osobiscie mial jakas zla przygode z boxem ? czy tylko z internetu macie wiadomosci :wink: bez urazy ale ja jakos jezdze ponad rok, zrobilem 60tys km, auta nie oszczedzam i jakos nic zlego mi sie nie dzialo a i spalanie tez mniejsze jest :hi:

Opublikowano
tak piszecie ze box to zlo, a ktos z was osobiscie mial jakas zla przygode z boxem ? czy tylko z internetu macie wiadomosci :wink: bez urazy ale ja jakos jezdze ponad rok, zrobilem 60tys km, auta nie oszczedzam i jakos nic zlego mi sie nie dzialo a i spalanie tez mniejsze jest :hi:

spalanie mniejsze???? jakim cudem skoro opornik oszukuje ecu i zwieksza dawke paliwa:facepalm:

stosowanie opornika jest porównywalne do załozenia 12 kondomów i oszukiwaniu sie ze ma sie dobre wyposażenie :grin:

jesli oporniki sa za***iste to po co robić virusa za 800pln skoro boxa wstawisz za 10groszy

Opublikowano
tak piszecie ze box to zlo, a ktos z was osobiscie mial jakas zla przygode z boxem ? czy tylko z internetu macie wiadomosci :wink: bez urazy ale ja jakos jezdze ponad rok, zrobilem 60tys km, auta nie oszczedzam i jakos nic zlego mi sie nie dzialo a i spalanie tez mniejsze jest :hi:

spalanie mniejsze???? jakim cudem skoro opornik oszukuje ecu i zwieksza dawke paliwa:facepalm:

stosowanie opornika jest porównywalne do załozenia 12 kondomów i oszukiwaniu sie ze ma sie dobre wyposażenie :grin:

jesli oporniki sa za***iste to po co robić virusa za 800pln skoro boxa wstawisz za 10groszy

a czy spalanie w granicach 6l na 100 przy dynamicznej jezdzie po 140, autostrada po 160 to duze ? kumpel mial w afn softa i mial wieksze spalanie

Opublikowano
tak piszecie ze box to zlo, a ktos z was osobiscie mial jakas zla przygode z boxem ? czy tylko z internetu macie wiadomosci :wink: bez urazy ale ja jakos jezdze ponad rok, zrobilem 60tys km, auta nie oszczedzam i jakos nic zlego mi sie nie dzialo a i spalanie tez mniejsze jest :hi:

Miałem do czynienia z boxem :whistling:

Swoją drogą dalej nie wyjaśniłeś jak to możliwe, że box daje tyle co chip.

Opublikowano
tak piszecie ze box to zlo, a ktos z was osobiscie mial jakas zla przygode z boxem ? czy tylko z internetu macie wiadomosci :wink: bez urazy ale ja jakos jezdze ponad rok, zrobilem 60tys km, auta nie oszczedzam i jakos nic zlego mi sie nie dzialo a i spalanie tez mniejsze jest :hi:

Miałem do czynienia z boxem :whistling:

Swoją drogą dalej nie wyjaśniłeś jak to możliwe, że box daje tyle co chip.

i co rozwalil Ci silnik ? napisalem tak ze daje tyle samo bo afn z softem i moj afn z chipem jechaly tak samo bez roznicy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.