Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

drgania podczas przyspieszania w przedziale 1800-3000obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Vag pokazał następujący błąd:

17678 - Pump-Jet Valve: Cylinder 4 (N243): Regulation Range Exceeded

P1270 - 35-10 - - - Intermittent

Zrobiłem logi na 013 - mieszczą się w normie,

018 - wszystko na 0,

Natomiast w grupie 023 wyszło tak:

[TABLE=width: 72]

[TD=width: 72][TABLE=width: 313]

Group A:

'023

[/TD]

(no units)

(no units)

(no units)

(no units)

TIME

STAMP

0.00

-5.0

38.0

-4.0

61.0

0.40

-5.0

40.0

-2.0

64.0

0.80

-5.0

40.0

-2.0

61.0

1.20

-8.0

39.0

-3.0

61.0

1.60

-6.0

38.0

-2.0

63.0

2.00

-4.0

39.0

0.0

65.0

2.40

-4.0

42.0

0.0

66.0

2.80

-4.0

40.0

-2.0

63.0

3.20

-3.0

40.0

-2.0

63.0

3.60

-5.0

39.0

-1.0

64.0

4.00

-6.0

42.0

-2.0

63.0

4.38

-3.0

41.0

-1.0

62.0

4.78

-1.0

39.0

-2.0

62.0

5.18

-1.0

41.0

-4.0

64.0

5.57

-5.0

42.0

-4.0

64.0

5.97

-3.0

41.0

-3.0

66.0

6.37

-3.0

38.0

-3.0

67.0

6.75

-6.0

38.0

-3.0

67.0

7.15

-4.0

39.0

0.0

67.0

7.55

-3.0

38.0

-2.0

64.0

7.95

-4.0

41.0

0.0

66.0

8.35

-5.0

39.0

-1.0

67.0

8.73

-5.0

40.0

-3.0

67.0

9.13

-6.0

43.0

-3.0

63.0

9.53

-6.0

42.0

-3.0

63.0

9.93

-7.0

38.0

-3.0

62.0

10.33

-6.0

38.0

-3.0

66.0

10.73

-5.0

37.0

-4.0

62.0

11.12

-3.0

36.0

-5.0

59.0

11.52

-2.0

33.0

-2.0

60.0

11.90

-4.0

36.0

1.0

64.0

12.30

-3.0

35.0

-1.0

62.0

12.70

-7.0

35.0

-4.0

62.0

13.09

-8.0

33.0

-5.0

60.0

13.49

-4.0

36.0

-3.0

63.0

13.88

-4.0

31.0

-5.0

62.0

14.27

-5.0

34.0

-2.0

61.0

14.67

-6.0

33.0

-2.0

58.0

15.05

-9.0

34.0

-4.0

58.0

15.45

-8.0

36.0

-4.0

59.0

15.85

-7.0

35.0

-5.0

60.0

16.24

-6.0

36.0

-5.0

61.0

16.64

-6.0

37.0

-4.0

61.0

17.04

-8.0

39.0

-7.0

62.0

17.44

-5.0

37.0

-4.0

66.0

17.85

-8.0

37.0

-3.0

66.0

18.25

-8.0

36.0

-5.0

64.0

18.65

-3.0

35.0

-2.0

61.0

[/TABLE]

[/TABLE]

Objawy są takie, że wciskając gaz w przedziale od ok 1700 do 3000 obr/min strasznie trzęsie (występują drgania na kierownicy, drążku od biegów, ogólnie trzęsie całą budą).

Jest to wyczuwalne na 2,3,4 i 5 biegu. Puszczając gaz drżenie znika. Również, jeśli delikatnie wciskam gaz to drżenie nie występuje w żadnym zakresie obrotów. Auto normalnie przyspiesza tylko wolniej. odpala normalnie na zimnym i ciepłym, nie dymi na biało.

Wykluczam:

-poduszki silnika i skrzyni (manualna) - nie telepie jak zapalam i gaszę silnik - wyglądają ok

-nie wiem jak z dwumasem (ale robiąc test tzn. wbijam 5 bieg przy ok.60 km/h i daję gazu - nic nie telepie), nie słychać nic, żadnych stuków, szumów itd.

-plecionka ok

-turbo ok

-przeguby zewnętrzne ok.

- przegub wewnętrzne - z lewej strony wyczuwam niewielki (ok.2 mm) luz poprzeczny.

Czy macie jakieś pomysły co jest powodem tych drgań - czy może to być jednak przegub wew. czy może pompowtryskiwacz na 4 cylindrze kończy się bo bipy są na poziomie ok. + 60?

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Dodam, że logi robiłem na ciepłym silniku - drgania występują na zimnym i na ciepłym.

Opublikowano

A jakich tu pomysłów szukać.

Pompowtryskiwacz nadaje się na złom.

Opublikowano
  • Autor

Ok. Dziękuję za odpowiedź. Czytałem na innych forach, że to może być też wina złego łączenia elektrycznego na złączkach do pompowtrysku i gdzieś jeszcze w okolicy bloku silnika gdzie jest złącze - może warto spróbować to przeczyścić itd.? Bo akurat taki błąd pokazało na vagu (17678 - Pump-Jet Valve: Cylinder 4 (N243): Regulation Range Exceeded)

Czy brak takiego połączenia na pompowtr. 4 może pokazywać na vagu w bloku 023 takie wysokie wartości/bipy?

Jeśli to nie pomoże to:

1. może pomocny byłby jakiś środek czyszczący (wina przytkanego pompowtrysku-ale chyba nie ma się co łudzić) - jaki środek polecacie?

2. czy wymienić tylko ten 4 pompowtrysk czy wszystkie (bo widać po logach że chyba i drugi już nie domaga)?

3. czwarty pompowtrysk to ten co jest najbliżej przegrody silnika?

4. czy wstawiać takie same jak były czy może coś innego - jak się wstawi coś innego to czy potrzebna jest zmiana mapy komputera?

Opublikowano

Sprawdz kontakt na czwartej pompce. Najblizej grodzi silnika. Popraw wtyczke i psiknij jakims kontak sprayem. Po tym powtorz logi. Jesli bedzie dalej to samo pompka do wymiany. Wystarczy wymienic tą jedną uwaloną.

O nowych uszczelnieniach do pompki nie wspominam bo to elemenatrz.

Opublikowano

zrob dynamiczne 023

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info. Zrobię jeszcze logi dynamiczne i wrzucę tu.

Jak już zdejmę pokrywę zaworów i posprawdzam połączenia PD to czy podczas skręcania pokrywy potrzebna będzie nowa uszczelka pod pokrywę oraz jakiś środek uszczelniający (np.silikon), czy wystarczy sama uszczelka?

---------- Post dopisany 15-11-2013 at 19:34 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2013 at 21:43 ----------

Witam ponownie.

Poniżej logi dynamiczne bloku 023

Co o tym myślicie, czy przeczyszczenie kostki coś da, czy już PD do wymiany?

[TABLE=width: 336]

Group A:

'023

[/TD]

(no units)

(no units)

(no units)

(no units)

TIME

STAMP

[TD]

0.01

17.0

50.0

30.0

104.0

0.40

11.0

50.0

23.0

94.0

0.78

13.0

45.0

14.0

93.0

1.19

12.0

39.0

6.0

93.0

1.58

9.0

47.0

6.0

101.0

1.98

20.0

55.0

5.0

106.0

2.38

24.0

51.0

4.0

104.0

2.78

21.0

51.0

13.0

103.0

3.18

32.0

53.0

28.0

109.0

3.58

33.0

58.0

39.0

111.0

3.98

34.0

64.0

33.0

116.0

4.38

33.0

63.0

43.0

118.0

4.77

35.0

65.0

44.0

115.0

5.17

32.0

68.0

41.0

110.0

5.57

37.0

66.0

33.0

115.0

5.97

35.0

60.0

25.0

109.0

6.37

33.0

59.0

18.0

102.0

6.75

30.0

55.0

16.0

101.0

7.15

27.0

52.0

12.0

88.0

7.53

16.0

39.0

4.0

83.0

7.93

25.0

44.0

-2.0

87.0

8.33

17.0

41.0

1.0

89.0

8.74

18.0

40.0

0.0

85.0

9.13

19.0

38.0

-1.0

83.0

9.52

3.0

42.0

1.0

80.0

9.92

2.0

39.0

-2.0

81.0

10.32

10.0

37.0

4.0

89.0

10.72

18.0

34.0

6.0

82.0

11.12

21.0

34.0

2.0

86.0

11.52

22.0

29.0

2.0

87.0

11.92

27.0

24.0

1.0

88.0

12.32

20.0

22.0

4.0

92.0

12.73

12.0

38.0

16.0

91.0

13.13

8.0

44.0

17.0

87.0

13.52

12.0

45.0

15.0

91.0

13.92

21.0

51.0

18.0

90.0

14.32

14.0

50.0

14.0

89.0

14.72

15.0

47.0

7.0

84.0

15.12

17.0

38.0

1.0

78.0

15.50

8.0

32.0

4.0

82.0

15.90

4.0

31.0

4.0

74.0

16.30

1.0

23.0

1.0

71.0

16.70

-3.0

26.0

-5.0

68.0

17.10

-8.0

24.0

-6.0

68.0

[/TABLE]

Opublikowano

Przeczyść, ale jeśli się nie poprawi to tak jak koledzy wyżej napisali: pompka do wymiany/regeneracji.

Jeżeli chcesz mieć pewność w jakim stanie są poduszki skrzyni biegów to musisz je wymontować.

ws_serve_pic_php.jpg

Tak jak zaznaczyłem kolorami na zdjęciu; dwie tuleje miałem pęknięte(czerwony), natomiast wszystkie miały powycierane gumy w górnej części (niebieski). Przy zapalaniu i gaszeniu czasem zatelepało, ale od spodu nie widziałem żeby coś się działo, jedynie podczas pracy na biegu jałowym bujało fotelem na boki i to konkretnie :decayed:

Opublikowano

Przeczyścic nie zaszkodzi, ale efektu w tym przypadku nie będzie. Szukaj pompki:wink:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.

Przeczyściłem styki na pompkach i błędu na vagu już nie pokazuje (17678) ale objawy drżenia przy dodawaniu gazu nadal są. W bloku 023 bipy na 4cyl. nadal wahają się w granicach ok. 65.

Nie wymieniłem uszczelek bo nie mogłem odkręcić tego bloczku, który trzyma PD, podejrzewam, że to też nie pomoże, ale jeszcze spróbuję. Teraz 3 pytanka:

1. Jaki jest tam potrzebny konkretnie klucz (rozmiar, typ) bo śruba jest to taka gwiazdka chyba z dwunastoma nacięciami (coś jak torx, ale torx ma mniej nacięć),

2. Jaki konkretny symbol pompki idzie do mojego modelu - 1,9tdi, 115KM, rocznik 2001 - wyczytałem, że jak się wstawi inny symbol to konieczna będzie zmiana mapy w kompie

3. Czy warto regenerować PD czy szukać używki (nówka w ASO-2600zł)

---------- Post dopisany 05-12-2013 at 09:08 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2013 at 11:11 ----------

Panowie.

Dziękuję za Waszą pomoc. Wymieniłem tą jedną pompkę (kupiłem używkę z passata), dałem nowe uszczelki i problem rozwiązany.

Dzięki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.