Skocz do zawartości
IGNOROWANY

firmy walczące od odszkodowania z OC, co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

mam pytanie czy możecie polecić na terenie Śląska jakąś firmę co zajmuję się wywalczaniem odszkodowania za uszkodzenia ciała z polisy OC sprawcy.

W skrócie miałem wypadek motocyklowy, kobieta wymusiła pierwszeństwo i gleba. W wyniku wypadku przebywałem na l4 przez 2 tyg na kręgosłup ( nie mam trwałego uszczerbku na zdrowiu). Zastanawiam się nad dwiema firmami:

1) Windicar - Pomoc po Wypadkach i Kolizjach Drogowych: Strona główna

2) Odszkodowanie.

Czy ktoś może miał doczynienia z tymi firmami, bądź może polecić jakaś inna sprawdzona?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił trochę inne rozwiązanie:

Czekasz co Ci wypłaci ubezpieczyciel, następnie idziesz do radcy/adwokata ( najlepiej nie duża kancelaria) i umawiasz się z nim na procent od kwoty jaką on dodatkowo uzyska. Zazwyczaj firmy odszkodowawcze są prowadzone przez osoby które nie mają pojęcia o prawe, sami zatrudniają radców/adwokatów co wiąże się z gorszymi warunkami dla klienta.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że byłeś 2 tyg na L4 nie znaczy że nie potrzebujesz dalszej rehabilitacji . Patrzę na Ciebie i ewidentnie widzę że konieczne jest dalsze leczenie .

Pomyśl trochę .

Ja korzystałem z firmy "Mediator" - 14.000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ciekawy skąd masz ta informacje... sam działam od roku w Odszkodowaniach, i wiem jedno Kancelarie to jedno wielkie G... już nie wspomnę o jakiś Radcach/Adwokatach, którzy w temacie odszkodowań się nie znają lub nie mają rozeznania, spowodowane jest to tym że po prostu specjalizują się w innych temat, a zazwyczaj co do wszystkiego to do niczego.

Osobiście Polecam firmę w której sam Pracuję DRB Centrum Odszkodowań, ponieważ od 8 lat nie przegrała żadnej sprawy, ma rekord w Polsce jeśli chodzi o najwyższą sumę odszkodowania + fakt taki że sam na sobie ją przetestowałem- dochodzę w niej odszkodowanie za swój wypadek z Lipca, wiec jako klient i agent dokładnie wiem jak działa firma i ile może dla mnie uzyskać Kasy.

Pozdrawiam i zapraszam do Kontaktu, Darmowe porady Prawne polisa OC/AC :)

Michał

Specjalista ds. Odszkodowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ponieważ od 8 lat nie przegrała żadnej sprawy, ma rekord w Polsce jeśli chodzi o najwyższą sumę odszkodowania + fakt taki że sam na sobie ją przetestowałem- dochodzę w niej odszkodowanie za swój wypadek z Lipca, wiec jako klient i agent dokładnie wiem jak działa firma i ile może dla mnie uzyskać Kasy

Ciekawe podajesz statystyki :facepalm: co to znaczy nie przegrała żadnej sprawy? czy każde powództwo o odszkodowanie zostało w pełni uwzględnione? albo jesteś kłamcą albo głupcem.

Skoro sam jesteś specjalistą (zapewne samozwańczym) od odszkodowań po co dochodzisz roszczenia przez firmę, przecież w tym kraju każdy może sam siebie reprezentować nawet przed sądem, ważne aby miał odpowiednią wiedze.

Masz dużo w sobie tupetu nazywając gównem kancelarie adwokackie/radcowskie a samych radców/adwokatów uważasz za osoby bez żadnej wiedzy w sprawie odszkodowań w sytuacji gdy sam nie masz żadnej wiedzy prawniczej.

A tak z ciekawości, jakie proponujesz warunki współpracy?,

Gdyż z tego co się ja orientuję sprawy wyglądają słabo dla klientów firm. Weźmy za przykład kazus autora tematu powiedzmy, że Zakład Ubezpieczeń wypłacił mu 3 tyś zł. On sobie myśli, że może jednak trochę za mało, idzie z dokumentami do firmy zajmującej się odszkodowaniami i mówi " nie chcę ponosić żadnego ryzyka kosztów sądowych, zlecę wam sprawę za 30% uzyskanego dodatkowo odszkodowania, ryzyko kosztów bierzecie na siebie" Nie wiem czy znajdzie się w Polsce firma która przyjmie taką propozycję.

Ps. nie jestem radcą czy też adwokatem jak by się kto pytał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ty się tak spinasz Kolego ? Autor Tematu pyta wyraźnie : "jakąś firmę co zajmuję się wywalczaniem odszkodowania za uszkodzenia ciała z polisy OC sprawcy" a takie firmy biorą 20-30 % prowizji ale OD KWOTY UZYSKANEJ więc jeżeli NIC nie wywalczą to Ciebie to nic nie kosztuje .

Najgorzej kiedy wypowiadają się Osoby Które nie miały w praktyce do czynienia z taką sytuacją a na siłę udzielają rad. Ja takową firmę wynająłem, pomogli mi, wzięli 25% i zostało mi dokładnie 14.600 więc byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej kiedy wypowiadają się Osoby Które nie miały w praktyce do czynienia z taką sytuacją a na siłę udzielają rad. Ja takową firmę wynająłem, pomogli mi, wzięli 25% i zostało mi dokładnie 14.600 więc byłem zadowolony. [/color]

Jak byłeś zadowolony to gratuluje.

Mam na co dzień styczność w praktyce ze sprawami o odszkodowania/zadośćuczynienia, widzę jak działają firmy odszkodowawcze, sam niejednokrotnie wydawałem rozstrzygnięcia w tej materii więc wydaje mi się, że trochę się na tym znam. Jako, że na tym forum dowiedziałem się kilka cennych informacji na temat swego auta, chciałem się odwdzięczyć i doradzić koledze.

Więcej rad na siłę udzielał nie będe:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki dzieki za propozycje i rozwinicie tematu. Szukam takiej firmy bo nie mam czasu na pisanie odwolan i walczenia. Wszystkie firmy ktora pytalem to biora od 25 do 40% wywalczonegl odszkodowania-tylko podaja te procenty w kwocie netto i dopiero przy podpisywaniu umowy wychodzi ze trzeba doliczyc jeszcze podatek. Wybralem firme automobile expert z tego wzgledu ze dostalem pare odpowiedzi na priv oraz ze moja sąsiadka pracuje dla nich.

Zobacze co oni wywalcza. Dam znac po zakonczeniu sprawy.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ponieważ od 8 lat nie przegrała żadnej sprawy, ma rekord w Polsce jeśli chodzi o najwyższą sumę odszkodowania + fakt taki że sam na sobie ją przetestowałem- dochodzę w niej odszkodowanie za swój wypadek z Lipca, wiec jako klient i agent dokładnie wiem jak działa firma i ile może dla mnie uzyskać Kasy

Ciekawe podajesz statystyki :facepalm: co to znaczy nie przegrała żadnej sprawy? czy każde powództwo o odszkodowanie zostało w pełni uwzględnione? albo jesteś kłamcą albo głupcem.

Skoro sam jesteś specjalistą (zapewne samozwańczym) od odszkodowań po co dochodzisz roszczenia przez firmę, przecież w tym kraju każdy może sam siebie reprezentować nawet przed sądem, ważne aby miał odpowiednią wiedze.

Masz dużo w sobie tupetu nazywając gównem kancelarie adwokackie/radcowskie a samych radców/adwokatów uważasz za osoby bez żadnej wiedzy w sprawie odszkodowań w sytuacji gdy sam nie masz żadnej wiedzy prawniczej.

A tak z ciekawości, jakie proponujesz warunki współpracy?,

Gdyż z tego co się ja orientuję sprawy wyglądają słabo dla klientów firm. Weźmy za przykład kazus autora tematu powiedzmy, że Zakład Ubezpieczeń wypłacił mu 3 tyś zł. On sobie myśli, że może jednak trochę za mało, idzie z dokumentami do firmy zajmującej się odszkodowaniami i mówi " nie chcę ponosić żadnego ryzyka kosztów sądowych, zlecę wam sprawę za 30% uzyskanego dodatkowo odszkodowania, ryzyko kosztów bierzecie na siebie" Nie wiem czy znajdzie się w Polsce firma która przyjmie taką propozycję.

Ps. nie jestem radcą czy też adwokatem jak by się kto pytał ;)

Powiem ci tak, wole byc głupcem z taka wiedza jaka aktualnie posiadam niz zyc z przekonaniem ze jestem takim doswiadczonym i madrym czlowiek jak ty. Pozdrawiam Profesjonalistow z forum. Jesli cie to interesuje to tak od 8 lat DRB zawsze wywalcza dla klienta pieniadze i sprawy sadowe sa w 100% zakonczone sukcesem. Moze troche poczytaj w necie a pozniej ublizaj ludziom, pozatym jesli juz jestes taki Mądry to powiem ci ze w przypadku gdy klient jest poszkodowany to sprawa jest w 100% do wygrania, ale skad ty to mozesz wiedziec przecież "spotykasz takie sytuacja na codzien"

Pozdrawiam i napewno nie dam ci zadnych informacji na temat wspolpracy bo nie chce wspolpracowac z takim czlowiekiem jak ty. Jesli jest ktos zainteresowany to prosze o priv, nie potrzebuje czytaj na forum ublizania i narzekania i prowadzic dyskusje ze twoje jest twojsze niz mojsze.

Co do Firmy z Częstochowy to nie mam zbyt dobrego zdaniao ich dzialaniu, juz 3 sprawy po nich poprawialem, ale wiem jedno wazny jest agent, jego doswiadczenie i kontakty, pozniej referenci w firmie a pozniej juz prawnicy. Mam nadzieje ze wywalcza dla ciebie duzo kasy. Jesli nie to zawsze mozemy sie spotkac na Bedzienie, zweryfikujemy sprawe i moze cos sie dla ciebie wywalczy.

Tak z ciekawosci to na ile % podpisales umowe?? bo wiem ze oni lubia dowalic okolo 40%. U nas zawsze jest wartosc netto i brutto, od 1 stycznia 2013 roku weszla ustawa ze trzeba pisac na umowie prowizje w 2 wartosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 30% brutto. Agentem jest moja sasiadka. A wybralem ta firme bo pare osobz forum chwalilo ja sobie.

Zobaczymy ile wywalcza. Jak bedzie lipa to sie odezwe. Dzieki za pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie najlepszą ofertę mają firmy zajmujące się szkodami kompleksowo.

Mam na myśli zespół ekspertów: prawników, biegłych, itp.

Generalnie, w świetle dużej ilości spraw skierowanych do sądu, ostatecznie wysokość weryfikowana jest właśnie tam. A co sąd, to inny wyrok. Nie ma reguły. Przepisy i orzecznictwo choć praktycznie jednoznaczne, zdarzają się przypadki odstępstw.

I tutaj zarówno wiedza prawnicza - profesjonalna od strony proceduralnej, jak i specjalna w postaci stosownych opinii będących podstawą roszczeń ma znaczenie podstawowe. Nie sposób być fachowcem w każdej dziedzinie.

Co do skuteczności, to pomimo wszechstronności w zakresie dochodzenia roszczeń, moim zdaniem nie ma reguły.

Podsumowując, przy wyborze "instytucji" oferującej pomoc w ww. zakresie, warto sugerować się nie tylko wysokością prowizji, statystykami, ale przede wszystkim ofertą odnośnie zasobów ludzkich i taktyki działania, o ile można to tak nazwać :)

Przy okazji, życzę wszystkim jak najmniejszej ilości szkód, a jeśli już, to jak najwyższych odszkodowań !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie juz ma ta Kompleksowosc i współpracuje sie z pomoca drogowa/policja/straza pozarna/pogotowiem/ blacharzem/rzeczoznawca/agentem ubezpieczeniowym/lekarze/orzecznicy/biegli sadowi/psychologowie/z firma ktora ma doswiadczenie 8 letnie i pisze 1500 spraw miesiecznie i oraz miano lidera na rynku, to czego chciec wiecej?? :)

ogolnie nie wiem w jakich wy firmach robicie odszkodowanie albo o jakich slyszeliscie, ale z tego co mi wiadomo na rynku to 1500 spraw spisywanych miesiecznie to jest czesto wynik pracy kilku firm przez lata :), które uwazaja sie za ekspertow i profesjonalistow pytanie na jakie podstawie maja to byc dobrzy lub na czym maja zdobyc doswiadczenie?? jak robia np 40 spraw miesiecznie...

Pozdrawiam

Michał

Kompleksowe Odszkodowania ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby wyznacznikiem była ilość organizowanych spraw.

"Hurtowo" nie zawsze znaczy dobrze :)

Nie wnikam też na czym polega współpraca m.in. z policją czy lekarzami ...

Jeśli z tym ma się wiązać profesjonalizm, to w takim razie klienci nie wybierają, a są wybierani :)

Oczywiście każdy jest "kowalem" swojego interesu i będzie chwalił swoją działalność, życzę więc wszystkim powodzenia w branży, i j.w.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze bede sobie chwalil poniewaz wybralem ta firme z pośród setek innych... nie bez powodu

Arielka wiem ze jestes taka miła i sympatyczna, i tak ladnie podważasz to co napisze, tylko pytanie jest jesli nie pisanie spraw(doswiadczenie, lata pracy= profesjonalizm) to co wedlug ciebie Ma ZNACZENIE??

Moze pozwole sobie podsunać delikatnie... Jak mówicie(kobiety) ze "rozmiar" nie ma znaczenia to zahaczamy o hipokryzje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już nie ma wyjścia i nieuważnie czyta się każdy post w wątku, to delikatnie, aczkolwiek szowinistycznie ... :)

Darujmy sobie potyczki słowne i pozwólmy wypowiedzieć się innym na temat ich doświadczeń, zamiast zajmować się kryptoreklamą.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...