Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka airbag sie nie pali


bartek0386h

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie auta dopiero teraz zauwazyłem że kontrolka od podszuki w ogole mi sie nie zapala. Auto powinno miec niby 2 poduszki ciekaw jestem czy w ogole tam cos jest czy jaśka wszyli :)

Jak odpalam auto to nie zapala mi sie kontrolka co to znaczy? odłaczona jest kostka czy zarówka przepalona czy co? bo jakby cos było nie tak to powinna palic ciagle albo migac chyba.

Drugie pytanie jak mam właczony zapłon to czerwone kontrolki od hamulców i płynu mi migają.

To sa te duze czerwone kwadratowe kontroli i na zapłonie mi migaja jak odpale auto to gasna i nie wiem czy tak w audi jest ze migaja.

Prosze o jakies rady sugestie bo strasznie mnie to zmartwiło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie jak mam właczony zapłon to czerwone kontrolki od hamulców i płynu mi migają.To sa te duze czerwone kwadratowe kontroli i na zapłonie mi migaja jak odpale auto to gasna i nie wiem czy tak w audi jest ze migaja.
Tym się nie przejmuj, tak powinno być.Odnośnie Twojego pierwszego zapytania- najszybciej i najprościej bez vaga itp, to jest po prostu zdjąć tą górną maskowniczkę nad kierownicą, odkręcić 2 śrubki i wyjąć licznik, wtedy zobaczysz, czy kontrolka jest, jak jest to pewnie przepalona, a jak nie ma...to masz autko po strzale i ktoś mało kompetentny je składał. Zacznij od sprawdzenia czy żaróweczka nie przepalona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie żarówki kup więcej zapasowych bo lubią się strzepać podczas grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to są za żaróweczki jakbym chciał je kupić w sklepie moto. ?

o jakie mam pytac?

---------- Post dopisany 13-11-2013 at 15:27 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2013 at 15:19 ----------

mechanik pod komputer podłączył i wyskoczyło mu jakies 10 błedów mówi. Na temat napinaczy poduszek i kurtyn których w ogole nie ma w wyposażeniu auta.

Nie wiem wyglada na to ze był bity a zarówka została wyciągnieta. Jestem ciekaw co siedzi w samej kierownicy

Szokoda bo auto fajne ma super silniczek zawieszenie juz zrobiłem opony kupiłem nówki hamulce żyleta a tu sie dowiaduje ze miał kiedys dzowna :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś miernikiem lakieru ? Jak kupowałem swoją a4 to również kontrolka się paliła z tym że widziałem to. Zaprowadziłem auto do znajomego elektryka fachowca i okazało się że ktoś zaróweczkę zaślepił z tego powodu że był błąd softawe z sterowniku poduszki (nie pamiętam jego kodu był opisywany na forum) Wgranie nowego softu i wszystko było cacy. U mnie poduszki były wszystko grało ale znak zapytania był. Autko było fajne sprawdziłem je dokładnie miernikiem lakieru było cacy. To że ktoś wyją żarówkę może również oznaczać że po prostu wyją by go nie denerwowała a nie chciał kasy tracić w naprawę. Niektórzy tacy są ... Nie koniecznie to walnięte auto. Poza tym liczniki Magnetti marelli lubią się psuć i może ktoś po prostu wyjmował i się przepaliła. Więc po prostu sprawdź błąd poduszki, i czy fizycznie ona tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier sprawdzałem takim fajnym dynamomterycznym miernikiem. Na jednym błotniku było grubiej ale o tym mi sprzedawca poifnormował ogolnie o wszystkim mi powiedział i wzbudzał zaufanie. Powiedział co było robione gdzie malowane ze rozrzadz do roboty itp. W najwazniejszych punktach czyli na progach i na słupkach grubosc lakieru była idealna. Tego nie mozna przeniesc z innego auta. W niektórych miejscach wykazało mi troche grubsza wartswe ale niewiele w sumie auto ma lata swoje i co moze byc rowniez spowodowane brudem na karoserii poniewaz na słupkach i na progach od wewnatrz mogłem zmierzyc.

Wszystko w sumie ok tylko nie zwróciłem uwagi na te kontrolke. Jaby migała to na pewno bym zauwazył a tak to kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poduszkę kierowcy moze jest zaślepka lub moze nie podłaczona,a przy sprawdzeniu żarówki w liczniku nic nie moze złego się stać.Możesz przed wyciągnięciem licznika odłączyć akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mi stało 4 dni u mechanika ale w koncu odebrałem.

Zarówka była wyjeta. Nowy soft wgrany (200zł) :facepalm:

Co sie okazało ze mam 4 poduszki a nie 2. Wyskakuje jeszcze bład poduszki siedzenia pasazera.

I teraz musze zakupic poduche i kontrolka nie bedzie swiecic podczas jazdy. Napinacze sa sprawne

Mówił ze sprawdzał poduchy w kierownicy i pasazera i ze są. Ale mowił jakos tak nie pewnie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cie naciągnał na skasowanie crash data z sterownika. Taka usługa kosztuje 50-100zł. Wiem bo sam to przerabiałem w peugeocie. Chyba że ogólnie za całokształt to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzył mnie 200 zł sterownik

100zł poduchy (sprawdzenie) hehe

150 zł diagnoza silnika.

i jeszcze mi dał za 180 zł przepływke HITACHI.

Wiem ze drogo ta przepływka ale na allegor bym dostał moze za 100zł do tego przesyła no i znowu montaz wiec sie zdecydowałem od razu na ten za 180 z załozeniem.

Ale i tak mi pojechał po kieszeni :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie cię pocisnął, co za ludzie. Za sprawdzenie poduchy 100 ciekawe jak to zrobił bo chyba jej nie odpalił :D Ale niestety elektrycy się wysoko cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...