Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie skrzynie pasuja do silnika ADP


WaskiKR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam małe pytanie bo poszło mi łożysko na zabieraku po prawej stronie wewnatrz i zastanawiam się nad kosztem naprawy tego czy jest opłacalne i czy trzeba demontować skrzynie do tego? Z lewej strony na skrzyni przy zabieraku jest osłona ( Ta gdzie jest wlew oleju do skrzyni i czujnik obrotów) I zastanawiam się czy ja odkręcając oczywiście demontując też dwie pól osie będę mógł wyciągnąć na wierzch mechanizm różnicowy i mieć tym samym dostęp do łożyska po drugiej stronie żeby je wymienić??I czy w ogóle nadaje się do naprawy i sprawdzę czy mechanizm nie jest uszkodzony przez uszkodzone łożysko( Objawy bicie półosi prawej i dość specyficzni szum po tamtej stronie wychodzący z skrzyni) Fajnie by było bo skrzynia nie musiała by być wtedy demontowana i koszt jej ściągania i zakłądania odpada.

Zakładam też wymianę skrzyni biegów tylko tu moje pytanie do tego silnika 1,6 ADP jest kilka skrzyń o różnych oznaczeniach kodowych a wszystkie do ADP. Ja mam CTD i tu taj pytanie czy muszę dokładnie taką samą zamontować czy może być inne oznaczenie niż CTD ale nadal do tego samego silnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie możesz inną zamontować tylko będą inne przełożenia no i ty masz 1.6 adp tam nie ma dwumasy niewiem czy to też nie wiąże się z oznaczeniem skrzyni bo w niektórych 1.6 były dwumasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ADP ma zwykłe sprzęgło. I chciałem jeżeli już dobrać skrzynie tylko od tego motoru czyli jakąś z puli które pasowały do ADP. Tym samym nie mam chyba możliwości znalezienia skrzyni z dwu masą jeżeli jest od ADP nie mylę się ?? A jaką byście zaproponowali na zamiennik CTD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumasa nie ma znaczenia przy doborze skrzyni,swoje 1.6 adp zamienilem na 2,8 30v tam jest dwumasa i pasuje pod skrzynie z 1.6 nawet lozysko oporowe sprzegla zostawilem bo jest takie same tu masz link dobierz skrzynie sam : Zestawienie modeli ť Audi Klub Polska wazne zeby przelozenie glowne na skrzyni bylo takie same jak na dotychczasowej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w tym programiku co dałeś linka i wyszło mi ze do ADP mogę podpiąć skrzynie DHE??

Obecnie mam ADP+CTD 1995r a skrzynia DHE jest 96r

Jak możesz to sprawdźcie mnie czy podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką skrzynie można włożyć do adr by lepiej się zbierał próbował ktoś od a80 coś przymodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1.6 adp pasuje skrzynia o oznaczeniu aoe lub ctd,dhe tez podejdzie tak wynika z tego katalogu

jak nie spieszy sie tobie to posiadam na zbyciu skrzynie do 1.6 ADP (95r) tylko nie wiem jakie ma oznaczenie(przebywam obecnie zagranica i nie mam mozliwosci sprawdzenia w tej chwili) jak bys byl zainteresowany to pytaj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale założyłem DHE bo miałem dostęp do takiej właśnie. Byłą małą przeróbka przy łapach i wybieraku ale jest jak najbardziej ok. Pozostało mi teraz ustawić wybierak tak żeby biegi idealnie wchodziły bo teraz troszkę haczą a nie wiem jak się za to zabrać żeby nie poprzestawiać na gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mam ją tylko czytałem i nie lapie zabardzo oco tam idzie a niechce popsuć nic żeby nie stracić jakiegoś biegu. Dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy jestem tutaj nowy mam taki problem

po pierwsze że jestem tutaj nowy nie mogę zakładać tematów heh;)

a tak na poważnie po drugie Audi a4 b5 1.9 tdi 1995 r. sedan silnik w nim to 1Z takie info uzyskałem z naklejki z koła zapasowego doszedłem również że skrzynie biegów 5 posiadam CpC i tu jest problem nigdzie nie mogę znaleść takiej skrzyni proszę o pomoc czy mogę skrzynie zastąpić jakaś inna symbolami ? proszę o pomoc serdecznie z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...