Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie spada poziom oleju, a moze nawet rosnie.


artix.sweden

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu nie ubywa mi oleju w silniku. Silnik ma przejechane okolo 120000.

Moze problem tkwi w mojej drodze do pracy ? Okolo 4 kilometry w jedna strone przez miasto i tak piec razy w tygodniu.

Nie zauwazylem jakiegos zbyt duzego przybytku , a moze zadnego (panik :shock3:) choc przed programem , gdy w ciagu 4 miesiecy zrobilem

20K kilometrow olej nieco spadl.

Wiem ze moze nie dopala sie DPF, ale chce skonslultowac to z Wami, i zapytac jak to u Was wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te krótkie odcinki nie sprzyjają twojemu tdi ? może dawka paliwa jest zwiększana żeby dpf dopalać i ci się ropka do oleju dostaje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te krotkie odcinki wykoncza ten silnik lepiej jedz nim gdzies dalej go przepalic , zastanawia mnie fakt czy w roczniku 2010 nie ma kontrolki wypalania filtra czastek stalych w kazdym modelu ????? komp zaraz po odpaleniu zwieksza dawke paliwa bo chce zregenerowac filtr dzwigajac tym samym czym predzej temp. silnika (jeden z warunkow) a ty robisz 4 km i gasisz auto i na tym polega twoj blad, nie zauwazyles innej pracy silnika badz reakcji na gaz ,zwiekszonych obrotow na biegu jalowym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...