Skocz do zawartości
IGNOROWANY

żarnik xenon problem d1s


budtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem wczoraj w serwisie oryginalne żarniki do xenona bo mi zaczął mrugać. Wymieniajac chciałem sprawdzić po obudowie czy magnez przyciagnie żarnik a tu lipa nic nie łapie. W starych żarnikach magnez też nie łapał obudowy. Czy wychodzi na to że sprzedali mi podróbki? i jak wyłaczyłem i właczyłem po jeden sie nie zapalił chwile poczekałem i zadziałał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie znajomy mi zamówil, a oni zamówili mi bezposrednio z aso vw bo maja tam dobre zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnes ma łapać nie obudowę a uchwyt żarnika jak na filmie

poza tym zdejmij metalową obudowę i sprawdź czy na obudowie z tworzywa jest wybity nr seryjny i kod QR (musi się pokrywać z tym co jest na odwrocie żarnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z ASO to powinny być ori.

jak przez pośrednika to niekoniecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak bede mial chwile wolnego to wyciagne zarnik i sprawdze. A jaki powinien mieć kolor wypalone juz gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony nie koniecznie muszą się zapalić od razu, mogą po chwili. Tym bardziej, że je włączasz i wyłączasz. Moim zdaniem, jest to najgorsze co może być dla tych żarówek. Nie mrugaj nimi jak zwykłymi żarówkami lub led-ami :no: i m.in. dla tego też nie są stosowane jako światła drogowe (długie), muszą chwilę poświecić, aby osiągnąć prawidłowe parametry pracy.

Co do oryginalności, to wyznacznikiem niestety jest przede wszystkim cena, która nie może być za niska i tyle. Chyba, że są kradzione lub pochodzą z drugiej ręki lub jeszcze coś innego.

Film, który dodał Artur, też jest jakimś pomocnikiem w sprawdzeniu oryginalności, ale "chińczyki" nie śpią i nie wiadomo kiedy się ten film okaże nie aktualny :wink:

Powinieneś też dostać dowód zakupu - oryginalne mają 2 lata gwarancji.:yes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowod zakupu ma i gwarancja chyba jest bo mowil że jak cos bedzie sie dzialo to mam przyjechac i oddac. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak sie potrzasnie zarnikiem to nic luznego nie powinno byc słychac? Bo jak wymienialem to w jednym nic nie było słychać a w drugim bylo słychać jak by coś bylo luzne w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ta sama przetwornica co Ci mrugał palnik i tak długo się włączał nowy palnik, bo możliwe ze Ci pada przetwornica, zobacz na drugiej czy się tak samo dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na tej samej stronie tylko co mi mrugal wczesniej. Przetwornica akurat w tej lampie byla wymieniona na nowa valeo przez poprzedniego wlasciciela jakiś rok temu. Mam akurat na ta przetwornice dowod zakupu bo jest jeszcze chyba na gwarancji. Wlsnie jestem po wyciagnieciu żarników i okazuje sie że jeden jest oryginalny a drugi jakaś podróbka:shock3::shock3::shock3: Jutro jade reklamowac ten jeden żarnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tej akcji to już nie wieże w aso.:thumbdown: ciekawe co powiedza jak pojade z reklamacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...