Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pierścieniami centrującymi


Mawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi a4 avant z 2010 roku, pojechałem zmienić opony zimowe, które mam na felgach firmy ronal i okazało się ze mam złe pierścienie centrujące, więc pojechałem do sklepu aby mi dobrali odpowiednie, dostałem nowe pierścienie o rozmiarze 66,6 na piaste, wracam do serwisu opon i okazuje się że są luzy i pierścienie są złe, w sklepie twierdzą że te pierścienie są do tego modelu, a serwisie że nie. Wie ktoś może o co tu chodzi? Jakie pierścienie centrujące sa odpowiednie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno luz jest na piascie, moze luz jest pomiedzy fela a pierscieniem ???

do starszych modeli byly pierscienie 57.1, z tego co wiem w b8 byly juz wieksze,

moze ktos potwierdzic lub poprawic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na piaście, w felge pierścień wchodzi idealnie. Dokładnie miałem pierścienie 57.1 do tych felg z starszego modelu audi i były za małe, dowiedziałem się że od b8 jest 66.6 i dlatego takie kupiłem. Nie mam pojęcia czemu nie pasują. A może ten mały luz nie przeszkadza? Choć w serwisie opon twierdzą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak duży ten luz, jeżeli jest to 1mm to już za dużo. Przy dużym kole może drżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w serwisie mierzyli piaste i wg. nich ma 66,0. Czyli ten luz wychodzi 0,6. Oni jednak twierdzą że nie powinno być żadnego luzu. Może spróbuje pojechać do innego serwisu z oponami i zobacze co tam mi powiedzą. Przeglądam kolejny sklep z pierścieniami i oni też twierdzą że do mojego auta są 66,6, posiadają mniejsze 66,1 ale to do nissana. Nie wiem już co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sam zdejmij koło i suwmiarką zmierz, będziesz wiedział, innego wyjścia nie widzę.

60,0 czy 66,0, bo tak to brakuje 6,6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sam zdejmij koło i suwmiarką zmierz, będziesz wiedział, innego wyjścia nie widzę.

60,0 czy 66,0, bo tak to brakuje 6,6 :wink:

66,0, teraz ja się pierdyknełem. Jutro sam sprawdze czy rzeczywiście tyle ma, jeśli tak to ten luz 0,6 to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...