Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalona kontrolka Check w zespole zegarów


silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, mam spaloną kontrolkę od błędów komputera "check". Nie zapala się podczas testów kontrolek i po podłączeniu VAG. Wyjąłem licznik i rozebrałem go, lecz zobaczyłem tam płytę z wlutowanymi diodami więc nie ma możliwości wymiany w warunkach domowych. Czy ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać ??

Nie wieżę że nikt takiego problemu nie miał !! Pytałem dzisiaj w serwisie komórek i powiedzieli że wymienią mi diodę tylko gdzie i jaką kupić. Może ktoś w tym temacie mi doradzi.

---------- Post dopisany 05-12-2013 at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2013 at 19:10 ----------

Dziś poszedłem odblokować kontrolkę niezapiętych pasów (nie udane) i przypadkowo zrobiłem test kontrolek i okazało sie ze ta kontrolka CHECK świeci !!!

akurat ta od pasów nie świeci przy testach ale to już na marginesie.

Co może być przyczyną nie świecenia tej kontrolki CHECK jeżeli jest dobra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł być gdzieś zimny lut , a jak poruszałeś to się naprawiło . Myślę jednak że na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ona nie świeci przy teście jak przekrecam

kluczykiem. Tylko świeci jak robię test zegarów pod VAGiem. Więc nie jest spalona, ale dlaczego nie świeci po przekreceniu kluczyka ani jak podepne VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie aktywna? To nie możliwe żeby kontrolka od błędów komputera była nie aktywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekreceniu kluczyka kontrolka powinna sie zapalic i jesli wszystko jest ok gasnie po rozruchu. A tu masz cos wiecej o samej diodzie i jej strerowaniu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/wymiana-diody-check-engine-piny-zlaczach-licznika-262181/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytajcie wszystko od początku a dopiero spróbujcie pomagać.

Przypomnę... Kontrolka CHECK nie świeci po przekreceniu kluczyka także gdy pojawia sie błąd też nie świeci. Gdy wchodzę w VAG i robię test zegarów to świeci. Więc nie jest spalona tylko nie spełnia swojej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytajcie wszystko od początku a dopiero spróbujcie pomagać.

Przypomnę... Kontrolka CHECK nie świeci po przekreceniu kluczyka także gdy pojawia sie błąd też nie świeci. Gdy wchodzę w VAG i robię test zegarów to świeci. Więc nie jest spalona tylko nie spełnia swojej funkcji

kolego check zapala się dopiero od 2003 r,u ciebie kontrolka się nie zapala ,gdy wyskoczy błąd (kolega wyżej napisał że jest nieaktywna),też mam 2002 r i tak jest ,więc nie masz się czym przejmować

---------- Post dopisany at 07:14 ---------- Poprzedni post napisany at 07:11 ----------

Po przekreceniu kluczyka kontrolka powinna sie zapalic i jesli wszystko jest ok gasnie po rozruchu. A tu masz cos wiecej o samej diodzie i jej strerowaniu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/wymiana-diody-check-engine-piny-zlaczach-licznika-262181/

kolego ty masz benzyniaka ,a to co innego w dieslu checka niema poniżej 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie, w B4 kontrolka się zapalala i po podłączeniu kompa mrugala, a tu taki motyw. To po co ja w ogóle zrobili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie, w B4 kontrolka się zapalala i po podłączeniu kompa mrugala, a tu taki motyw. To po co ja w ogóle zrobili?

B4 miałeś pb czy on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie, w B4 kontrolka się zapalala i po podłączeniu kompa mrugala, a tu taki motyw. To po co ja w ogóle zrobili?

B4 miałeś pb czy on

Turbo ropa z 94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...