Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju z silnika


Tomasz N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wyciekiem oleju z silnika. Olej pojawia sie pod pompą Vacu w okolicy kolektora wydechowego cylndra 4 ale wydaje mi się że cieknie skąś wyżej. Następnie ścieka między kolektorem po bloku silnika. Nie jest to jakiś wielki wyciek ale pojawiąja się plamy pod autem. Na początku myslam, że to leci uszczelka po głowica ale olej pojawia sie nad uszczelką.Sprawdzałem również uszczelke po pokrywą zaworów jest OK, sprawdzałem czy nie leci pod pompą vacu i jest też OK. Nie moge zlokalizować wycieku, Czy miał ktoś podobny problem lub ma jakiś pomysł? Zgóry dziękuje za jakieś sugestie bo pomysły mi się skończyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyć porządnie silnik i sprawdzać z dnia na dzień.

sprawdzałem po umyciu silnika ale tem jest kiepskie dojście i za duzo nie widać

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:42 ----------

A EGR sprawdzałes ?

Egr sie jest lekko mokry ..ale to leci gdzieś niżej ..i jakbyLECIAŁO Z egr to pod autem nie byłoby tyle nakapane..tak mi się wydaje dlatego zapytałen bo może ktoś miał cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tez ciec spod wiazki elektrycznej od PD ona jest tez na uszczelce. ale skoro pojawia sie olej miedzu kolektorami to obstawiałbym EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tez ciec spod wiazki elektrycznej od PD ona jest tez na uszczelce. ale skoro pojawia sie olej miedzu kolektorami to obstawiałbym EGR

ale to leci mi z prawej strony a wiązka jest z drugiej. zgzdza się ? zauważyłem , że leci w okolicy węża od układu chłodzenie , który wychodzi z głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to zostaje uszczelka pompy tandemowej...pod nia jest króciec wodny. uszczelka nie jest w ASO droga 1,5h roboty aby uszczelke wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...