Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o tej feldze?


Gasparro

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w połowie zimy planuje kupno nowych felg, interesują mnie felgi w rozmiarze 16", nie che większych

nawet znalazłem wzór który mnie interesuje:

217%20MG%20FELGI%2016''%205x112%20AUDI%20A3%20A4%20A6%20A8%20ROTOR%20(3731273980)%20-%20Allegro.pl%20-%20Wi%C4%99cej%20ni%C5%BC%20aukcje]217 MG FELGI 16'' 5x112 AUDI A3 A4 A6 A8 ROTOR (3731273980) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

217 MGM NOWE FELGI 16'' 5x112 AUDI A3 A4 A6 A8 (3732144129) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Są to te same felgi różnią się głębokością osadzenia. I nie mam pojęcia które będą lepsze, a może to bez znaczenia.

Może ktoś miał już do czynienia z tymi felgami i co o nich sądzicie. Jeszcze proszę o pomoc w doborze profilu opony tak żeby

rozmiar koła nie zmienił się znacznie w stosunku do oryginalnego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to pewne jest to że rozstaw śrub 5x112 ale otwór centrujący to nie pamiętam jaki musi być a trzeba pamiętać, prawidłowo to koło powinno opierać się na otworze centrującym a śruby powinny je tylko trzymać więc ważną rzeczą jest by otwór centrujący się zgadzał i by nie był za duży... a profil opony do tej felgi najlepszy by był 55 i szerokość 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzór ekstra tylko nie w tym rozmiarze kolega carrera dobrze pisze, 16 poszukaj jakieś standardowe i dużo lepiej wyjdzie niż najładniejsza felga w 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym te felgi to chinole i sa z nimi problemy, znajomy kupil. tej samej firmy do vw i byl duzy problem z wywazeniem kola, zrobilbym tak jak pisza koledzy kup lepiej jakies fabryczne audi i bedzie git, i przemysl powaznie 17 cali :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozmyslalem nad chinolami ale ostatecznie wybrałem ori ze względu na twardość. Gdybyśmy mieli.lepsze drogi może i dały by radę ale po co kombinować potem z reklamacja odsylaniem itp. Tu akurat chłopaki mają rację lepiej kupić uzywke ori albo coś markowa fele. Podobno rh są nie zniszczalne. Te momo już lepiej ale mają duże et felga się schowa w nadkole.

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

Z tym et jest tak jak lubisz jak auto stoi szerzej to et 35 wiąże się to z błotem na blotnikach drzwiach hahaha nie każdy to lubi, et45 felga się schowa w nadkole będzie wyglądać jak 16 cali +3mm bardziej wysunieta. Ją mam 17 z et 45 i sobie chwale B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiedziałem że, to "chinole" :doh: kurde 17" świetnie wyglądają i taki rozmiar na początku chciałem kupić ale

wszyscy znajomi którzy jeżdżą na 17" odradzają mi. poza tym jest dość duża różnica w cenach opon, pomiędzy 16 a 17 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tam nie jestem zwolennikiem tego typu felg, dla mnie widza sie felgi ktore fabrycznie audi przeznaczalo do swych moedli, lub np 18 z sirocco , takie felgi co ty pokazujesz bardziej pasuja jak juz auto jest bardzo wymodzone, wiesz mega gleba itp to wtedy tak, a do seryjnego auta ni przypial ni przylatal, takie moje zdanie. A kazdy i tak ma swoj gust

---------- Post dopisany at 11:02 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

Hmmm nie wiedziałem że, to "chinole" :doh: kurde 17" świetnie wyglądają i taki rozmiar na początku chciałem kupić ale

wszyscy znajomi którzy jeżdżą na 17" odradzają mi. poza tym jest dość duża różnica w cenach opon, pomiędzy 16 a 17 :kwasny:

Stary zrobisz jak bedziesz uwazal, to zawsze jest tak ze cos za cos, fajny wyglad plus pewniejsze zachowanie auta na zakretach na wiekszych felgach, kontra komfort i ekonomia na mniejszej feldze, zawsze jest tak ze rozum bedzie za te druga opcja, ale serce i odrobina szalenstwa bedzie za ta pierwsza opcja, 17 to nie jest jakis hardcore, kozaki od nas z forum na 20 cali ganiaja i jakos jeżdża. Jak kupis 16 to jest tzw polsrodek, pocieszysz sie miesiac moze 3 i za pol roku i tak bedziesz szukal 17 wspomnisz rade kolegi. :naughty::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku skusilem się na 17 i powiem ci wizualnie jeden cal a różnica bardzo duza. Sam musisz sobie na pytanie odpowiedzieć wygląd czy komfort. Moim zdaniem na 17 tragedia nie ma w pogorszeniu oomfortu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku skusilem się na 17 i powiem ci wizualnie jeden cal a różnica bardzo duza. Sam musisz sobie na pytanie odpowiedzieć wygląd czy komfort. Moim zdaniem na 17 tragedia nie ma w pogorszeniu oomfortu :-).

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tego lata 16" i tak jak kolega pisal, bylo fajnie na kilka miesiecy, pozniej chce sie czegos wiekszego i zakupilem 17" (chcialem 18" ale rozum sie opieral :wink:). a jesli koniecznie 16" to raczej bym bral cos ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 16" to nie ma się co rozwodzić tylko kupić to co się tobie będzie podobało, a nie pytać się nas czy nam się te felgi podobają:facepalm: my autem nie będziemy jeździli tylko ty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 16" to nie ma się co rozwodzić tylko kupić to co się tobie będzie podobało, a nie pytać się nas czy nam się te felgi podobają:facepalm: my autem nie będziemy jeździli tylko ty.....

Wiem, ze Ty nie będziesz jeździł na tej feldze :doh: chciałem tylko info o niej od osoby która miała do czynienia z tą konkretna felga.

Poza tym nie pytałem czy felga się podoba, chodziło mi raczej jak ona stoi jakościowo, no i dowiedziałem się, że to "chinole"

i tylko o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...