Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z turbiną.


darokaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

borykam się z następującym problemem. Dosyć często podczas przyspieszania i obrotach rzędu 3200-3500 odcina mi turbinę tzn. przestaje ona działać. Pomaga wyłączenie i ponowne uruchomienie silnika. Kiedy to zrobię turbina znowu ciągnie. Dodatkowo 80% odcięć towarzyszy zapalenie się pomarańczowej kontroli "elektronika silnika", która wyłącza się po kilku uruchomieniach silnika. Jest mi ktoś w stanie pomóc? Jaka przyczyna? Jak rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć VAG-a i sprawdzić jakie błędy pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeładowuje turbina! do sprawdzenia wężyki podciśnienia zawór n75 jeśli to nie pomoże to zapiekaja sie łopatki zmiennej geometrii ale zacznij od sprawdzenia lub podmiany na sprawny zawór n75 i wymiane wężyków podciśnienia

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

a vaga i tak potrzebujesz ale wiadomo jaki błąd Ci pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wczesniej wspomniał przeładowana turbina. Bez zczytania błędów a najlepiej zrobienia logów to troche jak wróżenie z fusów. Na początek sprawdź przewody gumowe idące od turbiny, wszystkie połączenia i intercooler czy nie ma nieszczelnosci. Sprawdź też wężyki podcisnienia czy nie masz gdzies przedartych albo pękniętych. Albo gdzieś ci sp***rza powietrze i komputer wpada w tryb awaryjny aby zapobiec uszkodzeniu turbiny (która musi dmuchac bardziej z winy nieszczelnego układu), albo masz problem w sterowaniu turbiną (N75 albo kierownice). Vagiem możesz też wykonać test zmiennej geometrii(kierownic) i obserwować ruch sztangi od turbiny. Jesli rusza sie cała to jest ok. Generalnie mozesz tez zlapac ja reka i poruszac (powinna dać sie poruszac w całej swojej przestrzeni roboczej).

Jak przyspieszasz to otwórz szyby i zobacz czy nie słychac syczenia spod maski (tak jak by uciekalo powietrze).

Generalnie mialem podobnie i był to intercooler, tylko mi wpadał za kazdym razem.

Potem sie zdarzało nie za kazdym razem i zawór N75 szlak trafił. (ja nie mam zmiennej geometrii turbiny)

Ewentualnie mozesz tez go troche przebutować w trasie (ciagnac dluzej na wyzszych obrotach, ale tak zeby ci jeszcze nie wpadł w tryb awaryjny) tak powiedzmy kolo 3tys obrotów. Najlepsza do tego jest autostrada i dłuzsza jazda ok 20 -30 min. Być może to pomoże w przypadku zapieczonych kierownic, ale i tak lepiej wyczyscic jesli to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odczytu VAG. Wyskakuje następujący błąd:

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odczytu VAG. Wyskakuje następujący błąd:

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Co Wy na to?

Przetłumacz sobie jakims tłumaczem z Google: 17965/P1557/005463 - Ross-Tech Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozkminiony. Kolega był u mnie na diagnozie i w sobote nastepną szarpiemy turbine do czyszczenia bo geo nawet poł centa się nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...