Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z ustawieniem mnożnika LPG


sartre1

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy. Mam problem z ustawieniem instalacji lpg. Ostatnio gazownik kombinował z mnożnikiem bo niby na gazie było za ubogo. Wczoraj kupiłem interfejs do lpg i sprawdziłem jak wyglądają mapy pb i lpg. Okazuje się, że mapa lpg jest wyżej niż pb! Podejrzewam, że gazownik dopasował mnożnik do skopanej przez gaz mapy pb. Ostatnio odłączyłem aku i skasowałem korekty sondy lambda. Pojeździłem trochę na benzynie żeby stworzyć mapę pb a potem na lpg. Teraz wygląda to wszystko jak na załączonym obrazku. Co o tym sądzicie? Za wysoki mnożnik? Dam radę to sam skorygować?

lpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij kursorem na mnożnik nie na żadną kropkę i kliknij ze trzy razy na lapku na dół potem kliknij kursorem na pierwszą kropkę i ją podnieś raz do góry,przejedziesz się i zobaczysz co wyszło,najlepiej się reguluje w drodze jadąc we dwoje,żeby nie patrzeć na drogę i laptop jednocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jutro zastosuje te porady i zobaczymy czy mapki lepiej będą się pokrywać.

---------- Post dopisany 08-12-2013 at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany 05-12-2013 at 19:25 ----------

Trochę pokombinowałem z mnożnikiem. Teraz to wygląda jak na tym zdjęciu, czyli jeszcze nie idealnie. Obniżyć jeszcze mnożnik (tylko w części gdzie są trzy ostatnie punkty)?

mapy_po_korekcji_mno_nika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom pokryte mapki to wcale nie jest oznaka dobrze wyregulowanej instalacji gazowej.

Lepiej regulować na czasu wtrysku i korekty w VAG-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś autokalibracje czy tylko usunąłeś mapy?

---------- Post dopisany at 08:33 ---------- Poprzedni post napisany at 08:31 ----------

A po za tym na jednym foto ciśnienie gazu masz 1,25 a na drugim 1,45. Coś było z tym robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...