Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda na światłach cały rok


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie samochód jadący teraz bez świateł, staje się 10 razy mniej widoczny niż przed obowiązkiem jazdy na światłach

Nie ma się co dziwić nie starasz się zobaczyć pojazdu lecz tylko i wyłącznie światła. Co do wypadków to w swoim czasie prowadziłem postępowania przygotowawcze dot. wypadków i wiem, że te podawane statystyki mijają się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, skoro nie ma obowiązku, dlaczego przepisy ruchu drogowego nakładają na producentów samochodów montaż świateł dziennych? Właśnie po to by być lepiej widocznym.

polecam zaobserwować jak widoczny jest samochód, gdy jedziemy pod słońce. Spróbujcie wtedy wyprzedzać nie widząc samochodu z przeciwka...

Poza tym, po co większość montuje sobie dodatkowo DRL? Bo jest moda?

Nie, chce być lepiej widziany na drodze

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Hiszpania jest bardzo słoneczna, nie ma tam obowiązku jazdy na światłach i jakoś liczba wypadków drastyczna nie jest aby taki przepis wprowadzać, więcej, jak jedziesz na światłach (przyzwyczajenie z Polski) to co drugie auto Ci miga, że masz światła włączone :P

Ludziska montują różnej maści diody i diodki aby nie jeździć na światłach mijania, oszczędzają aku, paliwo, żarówki i reflektory, sądząc po jakości tych świateł nie montują ich po to aby być lepiej widocznymi, ot jaki przepis takie światła można by rzec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Ok lepej jestesmy widoczni ale....

Geniusze z lampami NO NAME ala ledy w stylu Audi B8 lub A5 montowane w Passaty lub inne audice co swiecą gorzej niż pet w nocy mowie NIE

Geniusze co mają swiatla do jazdy dziennej własnej roboty i gasza je dopiero jak jest ciemno bo szarowka to przecież ich widac a nadjeżdżając z tyłu nagle ZONK bo ktos jedzie przed nami tez im mowie NIE

Oryginalny DRL sam wlaczy nam mijania co za tym idzie rownież tył i jest git. Dla samorobek jazdy dziennej tył powinien tez sie swiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...