Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mimo wszystko zdecydowanie nie polecam mieć różnych rozmiarów opon w quattro nawet jeśli teoretycznie są zamiennikami.

Opublikowano

Panowie jakie ciśnienie w 235/35r19 na feldze 8.5cala w b8?

Opublikowano

Przy jaki ET opony 255/35/19 nie będą obcierać?

znacząca wiekszość sprzedawanych felg na allegro ma opony w tym rozmiarze.

Jeśli felga ma ET 35, również istnieje ryzyko obcierki z tyłu? Niestety w aukcji nie jest wyszczególniona szerokość felgi

http://allegro.pl/oryginalne-kola-letnie-audi-a4-a5-255-35-19-nowe-i6094561294.html

Auto to A4 B8FL 3.0TDI Avant S-line

Opublikowano

Witam wszystkich.

Przeglądałem cały wątek i niestety nie mam pewności ostatecznej czy zamierzam kupić dobry opony do posiadanej konfiguracji...

Mam sedana B8 z zawieszeniem 1BE. Teraz jeżdżę na 225/55/16 ori, ale planuje zakup 18" i w związku z tym opon.

Sprawdzając kalkulatorem zamienników wychodzi że bliżej jest z 225/45/18 niż 225/40/18...

Proszę o opinie co do wyglądu (obniżenie) różnic (jeśli zauważalne) w komforcie jazdy no i czy w ogóle nie będę ocierał tą 45-ką..

Dzięki z góry


Felgi jakie planuję kupić to 18 cali przy 8" szerokości. Nie też wiem czy ET 35 będzie odpowiednie.

pozdr

Opublikowano

Witam wszystkich.

Przeglądałem cały wątek i niestety nie mam pewności ostatecznej czy zamierzam kupić dobry opony do posiadanej konfiguracji...

Mam sedana B8 z zawieszeniem 1BE. Teraz jeżdżę na 225/55/16 ori, ale planuje zakup 18" i w związku z tym opon.

Sprawdzając kalkulatorem zamienników wychodzi że bliżej jest z 225/45/18 niż 225/40/18...

Proszę o opinie co do wyglądu (obniżenie) różnic (jeśli zauważalne) w komforcie jazdy no i czy w ogóle nie będę ocierał tą 45-ką..

Dzięki z góry

Felgi jakie planuję kupić to 18 cali przy 8" szerokości. Nie też wiem czy ET 35 będzie odpowiednie.

pozdr

Na felgę 8" parkuj śmiało 225/45r18
Opublikowano

A przy tym -20mm 1BE nie będzie ryzyka przycierania w skrajnych sytuacjach .

Nie żebym był rajdowcem czy dostawą się parał ale się obawiam po prostu...)


Jak w ogóle jest z przyspieszeniem / prędkością - kalkulatory pokazują różnicę ok. 5km. na 100km/h.

Czy jest się czym przejmować czy to do wyczucia w ogóle?

[ tzn. na plus - bo większe, czy na minus bo trudniej kręcić]

dzięki

Edytowane przez bojtek

Opublikowano

Potwierdzam 225/45 to zamiennik di 245/40. Zaleta wezszej opony to np lepsze prowadzenie, wyzdza opona wiec lepsze przenoszenie nierówności, mniejsze opory toczenia wiec i roznica w spalaniu. Mam fabryczny rozmiar w mojej B7 tj 235/45/17 i przy wyrzlobionych na drodze kolejnych wyprzedzanie jest dosyć niewdzieczne bo musisz walczyć z autem i sciaganiem

Opublikowano

A przy tym -20mm 1BE nie będzie ryzyka przycierania w skrajnych sytuacjach .

Nie żebym był rajdowcem czy dostawą się parał ale się obawiam po prostu...)

Jak w ogóle jest z przyspieszeniem / prędkością - kalkulatory pokazują różnicę ok. 5km. na 100km/h.

Czy jest się czym przejmować czy to do wyczucia w ogóle?

[ tzn. na plus - bo większe, czy na minus bo trudniej kręcić]

dzięki

Nic nie będzie trzeć
Opublikowano

Ma ktoś zdjęcie A4 B8 z felgami ze zdjęcia. Mogę kupić komplet za 1300zł 18 8,5 ET29 i się zastanawiam.

jagum111.jpg

Opublikowano

Wejdź do tematu kolegi "krystian3769". Ona ma kilka fotek na tym kole. Widziałem to koło kilka razy na żywo i wg. mnie jedna z ładniejszych, jeśli nie najładniejsza 18"
Ps. Gdzie masz możliwość kupna tak tanio, może mają jeszcze? :decayed:

Opublikowano

jeden komplet gość ma :wink: koła będą malowane na czarny połysk.

Gość na alledrogo wymalował koła na czarno i chce 3400 :kox:

jagum112.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r

Opublikowano

proszę, też na nią poluje ale w et 47 plus dystanse, żeby bardziej spasować przód..

DSC_7125_zpso3dbr0yz.jpg
DSC_7126_zpsohrljlw6.jpg

Opublikowano

no fajnie, ja osobiście jestem wrogiem dystansów, teraz też mam ET29 8,5 18 i mi pasuje.

Opublikowano

no fajnie, ja osobiście jestem wrogiem dystansów, teraz też mam ET29 8,5 18 i mi pasuje.

:thumbup1: Tez nie lubie dystansów, koło dobre,:)

Opublikowano

vgm1g.jpg

ke84z5.jpg

Opublikowano

A co takiego Panowie widzicie zlego w dystansach? Drugi rok już jeżdżę na dystansach i jakoś żadnych skutków ubocznych nie odczuwam. Możecie podać jakieś konkretne argumenty ze dystans to bleee?

PS. Mam do sprzedania taką ciekawą kombinacje felg ze zdjęć powyżej, 2x8Jx18 ET47 oraz 2x8,5x18 ET29 po renowacji...kolor grafit. Jakby ktoś przez przypadek był zainteresowany zapraszam na priv.

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Ja miałem kilka kompletów felg z dystansami i pomijając już naprężenia i wytrzymałość tych wynalazków to zawsze miałem wrażenie mrowienia na kierownicy, zawsze był jakby problem z doważeniem koła.

Wiem że ile ludzi tyle opinii ale zawsze jak mam do wyboru dystans i felgę z mniejszym ET to wybieram to drugie.

A już tak pomijając fizykę to spróbuj wymienić koło po przebiciu z dystansem na trasie w nocy to się wyleczysz na całe życie :D

Edytowane przez l.e.s.t.e.r

Opublikowano

Po co kupowac dystanse jak można kupic felge z dobrym ET. W B8 przy różnych problemach z doborem opon dystans nie pomaga jak zaczynają sie problemy.

Opublikowano

Akurat w moim przypadku właśnie dobór opon do posiadanych felg, miał istotny wpływ na zakup dystansów. Z racji że zdecydowałem się na opony 225/45 przy feldze 8J. Na 8,5J zrobiłby się naciąg a tego chciałem uniknąć. Co do zmiany koła to też raczej nie widzę problemu. Przy każdej zmianie do tej pory dystans zostawał na kołnierzu felgi (fakt, temat nie przerabiany nocą [emoji6] ) i jakoś nie było problemu.

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Dzisiaj się przejechałem po felgi, ostatecznie 1250, są już w lakierni proszkowej, na Środę do odbioru :)

felasie.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.