Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja tez jeżdze na ET29 z A5 i śmialo moge polecić wahającym się. Jeżeli macie wybór to dobierzcie do niej opone z małym rantem ochronnym i wystawania praktycznie nie będzie. A odsadzenie robi wrażenie :D a prowadzenie bajka. komfort praktycznie nie zmienił się w stosunku do 16" na zime.

Opublikowano

A tył jak siedzi przy et29? Jeden koleżka na forum dystansami zrównał do et28 i tarło.

Opublikowano

Jakie felgi i jakie dystanse do tego ET28? No bo chyba nie upychał nikt 1mm do felg od A5[emoji12]

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Oryginały od 19 a4 b8 mają parametry 19x8,5j et43 plus dystans 15mm = et28.

Opublikowano

Zawieszenie 1BL + ADS

Masz fabrycznie obniżone zawieszenie -30 mm?

Opublikowano

Zawieszenie 1BL + ADS

Masz fabrycznie obniżone zawieszenie -30 mm?

Hej, z tego co czytalem 1BL + ADS to jest -20mm, jak masz opcjonalny zawias S-line to jest -30mm... ale pewnosci nie mam (poczytaj np tu: http://www.audi-sport.net/xf/threads/audi-drive-select-ads-1bl-ride-height.201869/).. moge sprobowac zmierzyc odleglosc od ziemi do nadkola, jak bardzo chcesz... ale zajmie mi to pewnie pare dni :P

Opublikowano

A tył jak siedzi przy et29? Jeden koleżka na forum dystansami zrównał do et28 i tarło.

Przy et29 Tył jest schowany delikatnie. Przód lekko wystaje ale to zapewne kwestia producenta opony. U mnie 3-4 milimetry poza blotnik wyszło w avancie na zawiasie 1bv i ADS nic nie trze :hi: Felgi z A5 ogólnie wychodzą kozacko w b8 ;)

Edytowane przez Wolf1991

Opublikowano

Ja mam s-line, więc -30mm. Ciekawy jestem jak mi wejdą jutro te oponki, bo jutro je zakładam[emoji1]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wolf, 1bv to -30mm, zgadza się?

Ps. Też mam ads:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Panowie mam dość konkretny problem z doborem opon

pacjent a4 b8 avant quattro z audi drive select czyli zawias 1BL

obecne felgi 8,5 X 19 ET 43 oryginał z s4

obecnie jeździ na 255/35 R19, tak też przyjechał z DE

czas na zmianę

na pewno będzie to opona Dunlop Sport Maxx RT 2

ale problem pojawia się z doborem opony

wg kalkulatorów

opona różnica w % wysokość wyliczona

255/35 0 89,55

245/35 -1,07 % 85,75

235/40 1.42 94

235/35 -2,16 82,25

225/40 0.23 90

skłaniam się ku 225/40 albo 235/40

które wg was ? auto dużo nie jeździ

ps jak to jest z ubezpieczalniami jak mam nie "zalecane" przez producenta opony ?

Opublikowano

Panowie mam dość konkretny problem z doborem opon

pacjent a4 b8 avant quattro z audi drive select czyli zawias 1BL

obecne felgi 8,5 X 19 ET 43 oryginał z s4

obecnie jeździ na 255/35 R19, tak też przyjechał z DE

czas na zmianę

na pewno będzie to opona Dunlop Sport Maxx RT 2

ale problem pojawia się z doborem opony

wg kalkulatorów

opona różnica w % wysokość wyliczona

255/35 0 89,55

245/35 -1,07 % 85,75

235/40 1.42 94

235/35 -2,16 82,25

225/40 0.23 90

skłaniam się ku 225/40 albo 235/40

które wg was ? auto dużo nie jeździ

ps jak to jest z ubezpieczalniami jak mam nie "zalecane" przez producenta opony ?

235/40 przy niektórych zawieszeniach może być za duże.

Wg. mnie 225/40 lub 245/35 jeśli potrzebujesz coś szerszego.

Opublikowano

Ja mam s-line, więc -30mm. Ciekawy jestem jak mi wejdą jutro te oponki, bo jutro je zakładam[emoji1]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wolf, 1bv to -30mm, zgadza się?

Ps. Też mam ads:)

Dokladnie ;) Sline

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

to i ja

9640bfbc9517bf51m.jpg

1b0c961e66655166m.jpg

6ba4fbbff27d1b12m.jpg

62a34f3fa7e10498m.jpg

witam ładnie wygląda jaki rozmiar szerokośc et

witam jezdze na felgach 18-stkach chciałbym zmienić na 19 nie bardzo wiem czy nie będą za szeroke itp felgi chce zakupić 9,50x19 5x112 35,00

Opublikowano

Będzie trzeć, Za małe ET

Opublikowano

39510b76e1fc08fe5bf8e1b4f17814fc.jpg984c2ee61504e466915382a6370606da.jpg

No to dla potomnych:

Felgi i opony takie jak założył kolega powyżej ( A5 et29 + Michelin 4 ).

Zawias s-line, -30mm + ADS.

Siadło na styk[emoji6]

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Przod jednak troche wystaje.....

Opublikowano

To zależy od kąta patrzenia/zrobienia zdjęcia.

W tych oponach jest mały rant i mieści się w błotniku dosłownie na styk.

Opublikowano

Ciezko zrobic sensowne zdjecie przodu, bo blotnik jest wyprofilowany i zweza sie do srodka... wiec zawsze bedzie wrazenie ze wystaje.. musialby ktors przylozyc poziomice na calej powierzchni kola i moze wtedy bedzie dokladnie widac ile.... wedlug mnie jest bardzo OK :)

Edytowane przez st4yKool

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Szukam 19 do swojego poliftowego avanta. S-line czyli -30mm, 2.0tdi 190km. W jaką szerokość felgi mogę celować(8,5 lub 9)? 9J do jakiego najmniejszego ET mogę szukać, 32??

Jeszcze kwestia opon. Znajomy ma na sprzedaż opony 235/35 19 - przy tej szerokości opony felga jaką szukać to max 8,5J/r19.

Do szerszej 9J/r19 już może być za bardzo naciągnięta i nie chronić rantu, więc pewnie oponka 255/35?

Opublikowano

Szukam 19 do swojego poliftowego avanta. S-line czyli -30mm, 2.0tdi 190km. W jaką szerokość felgi mogę celować(8,5 lub 9)? 9J do jakiego najmniejszego ET mogę szukać, 32??

Jeszcze kwestia opon. Znajomy ma na sprzedaż opony 235/35 19 - przy tej szerokości opony felga jaką szukać to max 8,5J/r19.

Do szerszej 9J/r19 już może być za bardzo naciągnięta i nie chronić rantu, więc pewnie oponka 255/35?

z oponą 235 to raczej 8,5 cala. ET w standardzie masz 47 przy szerokości felgi 8 cali.

Ja mam felgi z RS4 8,5 cala z ET43 do tego dystanse 13mm i jest na równo z błotnikiem.

Przy 9 calach i ET32 musisz mieć opony 235/35 bo przy szerszych będzie trzeć. Opona będzie naciągnięta ale da się tak jeździć.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r

Opublikowano

No właśnie mam na oku pompei 9j/19h et33.

Twoje rs4 fele niesamowicie wyglądają. Chyba najpiękniejsze ori audi na ten moment.

Znalazłem też takie, ale cena kosmos:

http://allegro.pl/felga-felgi-audi-quattro-a4-b8-b9-8w-8-5x19-et32-i5842873807.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.