Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wyjęciu licznika świeci kontrolna IMMO nie mogę odpalić auta.


rejmen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Odłączyłem dzisiaj licznik z mojej auta i po ponownym podłączeniu zaświeciła się kontrolka IMMO nie mogę odpalić auta :facepalm:. W jaki sposób mogę wykasować błąd? Niestety nie mam u siebie kabla obd. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rano będę miał kabel od kolegi, napisze coś więcej. Zastanawiam mnie jedno czy to normalny objaw przy demontażu licznika i powrotnym jego zamontowaniu. :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jeszcze raz podłączenie wtyczek do zegara. Sprawdź czy jakieś piny się nie pogięły.

Wiele razy demontowałem zegary i nigdy nie było problemu z immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jak kupiłem a4 tez wyjełem licznik załozyłem ringi włozyłem dobrze podpiełem i co??? wysypało sie immo elktronik robił to 2h i koszt 250pln i do tej pory nie wiadomo czemu tak sie stało:kwasny:

---------- Post dopisany at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany at 17:24 ----------

masz pin?? jak masz to bedzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem odłączaj akumulator, będzie zdecydowanie mniej problemów.

W B8 przekładałem na aku 1 do 1 i to jeszcze z innym vin i bez bólu, jednak w żadnym wypadku nie polecam NIC podmieniać pod prądem bo takie mogą być efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy wyciagalem liczniki z aut na podlaczonym akumulatorze i nigdy nie slyszalem o wysypaniu sie wsadu. fakt takie cos moze sie wydarzyc gdy probujemy zczyytac lub wgrac wsad. Samo odlaczenie zasilania jakos do mnie nie dociera. Zobacz tak jak kolega pisal o wtyczkach i pinach, kiedys przy naprawie licznika w pospiechu wpialem niebieska kostke a o zielonej zapominalem i auto nie ruszylo i nie szlo zrobic diagnostyki vagiem. Jak sa dwie kostki wpiete musi byc dobrze no chyba ze petla indukcyjna przy stacyjce ci nie laczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informacje. Mój odłączałem licznik na wpiętym aku kierowałem się opcją "pewnie się uda" :facepalm: moja wina.

Pinu licznika niestety nie posiadam.. Jutro rano będę z tym walczył i dam jakieś informacje.

Pozdrawiam osoby zainteresowane:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh..miałem to samo, odłączyłem licznik na wypiętym aku, i co po podłączeniu żółta lampka immo,to dawaj ponownie wtyczki i nic, kabel, kasowanie błędów i nic,odłaczenie aku na 12H i nic. W końcu stwierdziłem że i tak laweta(automat) to podłącze aku na wyjętych zegarach i podłącze zegary i odziwo zadziałało,może poczyń to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

Wypiąłem i wpiąłem raz jeszcze licznik sprawdzając dokładnie czy wszystkie szpilki licznika są proste. Dalej błąd IMMO

Diagnoza VAG-com co ciekawe miałem problem żeby w ogóle zrobić odczyt z imobilajzera wszystkie inne funkcje bez problemu. Po którejś próbie wreszcie się udało skasowałem błąd. Wszystko śmiga :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...