Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tapicerki boczków drzwiowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy któryś z forumowiczów wymieniał materiał w boczkach drzwiowych i mógłby poinstruować jak najłatwiej to zrobić? Czy da się zdemontować tylko te część z materiałem po zdjęciu boczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to włożony plastik w plastik i zgrzany. Niby można by to jakoś podzielić i jakoś skleić ale ja bym sie nie podjął czegos takiego:naughty: Ciekawe, czy ktoś to robił :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz lutownice i rozgrzewasz, ale szkoda czasu, szybciej i taniej jak kupisz po prostu inne boczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat do ogarnięcia ale troche roboty jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem, ale sporo pracy przy tym żeby wyszło bez skazy i śladu. + jest taki że można zrobić sobie boczki jak się chce

- wspawany element tapicerki 2 raz nie do wyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem i powiem że wyszło mi to całkiem nieźle. Tak jak wyżej, potrzebna jest lutownica do rozgrzania plastikowych nitów i w ten sam sposób przyspawanie, potrzebny jest do tego kawałek plastiku. A co do materiału, to ciężko się go ściąga bo jest na gąbce. Ja to ściągałem i podcinałem nożykiem do tapet. Następnie czyszczarką wyczyściłem powierzchnię. Żeby to miało ręce i nogi to najlepiej byłoby nowy materiał położyć na gąbce jak to jest w oryginale. Mi to nie wyszło i przykleiłem sam materiał, ponieważ jak przyklejalem z gąbką to przy poprawianiu(odrywaniu żeby poprawić) gąbka zostawała mi na boczku. Ale może przez to że kupiłem chu... gąbkę i na pewno brak doświadczenia bo niemożliwością jest przyklejenie tego za pierwszym razem bez poprawek. Oczywiście przyklejamy na Butapren, można kupić w prawie litrowej puszce. Smarujemy materiał i boczek i odczekujemy 10min. i przyklejamy. Od razu piszę, że potrzeba do tego dużo cierpliwości szczególnie przy naciąganiu materiału do naklejania. Przed przyklejenie proponuje odtłuścić dobrze powierzchnię przyklejania i robić to w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i ciepłym ogrzewanym w tej porze roku. Jak ktoś się nie czyje na siłach i nie ma cierpliwości to najlepiej kupić boczki, albo swoje oddać do tapicera. A co do materiału polecam skaj. Zrobiłem tak już trzy komplety i jak na razie jest ok.

To tyle jak by ktoś chciał się dowiedzieć coś więcej na ten temat pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki materiał dajesz ? zeby Ci to nie przesiąkło bo lipa będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się czym obawiać, nie przesiąknie ja za pierwszym razem jak robiłem w 206 to smarowałem materiał dwa razy i nic nie przesiąkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...