Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWA] Doradzcie czy na zime zmienic z 16 na 15 felgi


Tyczkarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do klubowiczow. Chcialbym juz zakupic opony na zime i nie wiem czy kupic felgi 15.Mam obecnie alufelgi 16. a chcialbym miec 2 komplet opon zeby nie jezdzic dwa razy na stacje w kolejki przy zmianie. Slyszalem ze na zime warto zmniejszyc z 205\55\16 na 195\65\15. Jest lepszy docisk za cm opony na sniegu i lepiej sie trzymaja! Czy to prawda??? prosze o konkretna odpowiedz. Moze jakies linki naukowe udowodnienia testy:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak linki naukowe :) ale z doświadczenia (jeździłem na jednych i drugich) wielokrotnych podróży narciarskich nie czułem żadnej różnicy. No ale wiadomo że cieńsze lepsze, nawet rajdówki śmigają na cieniutkich zimówkach, co nie zmienia faktu że następne też kupię 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi się, że w zimie im węższa opona tym lepiej..., ja jezdze na 195/65/15 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym chętnie na zimę założył 195/65/15 niestety jedyne co mi pozostaje to 205/55/16 bo u mnie 16 to minimum ... a co do pytania to podobno tak jest, a raczej na pewno, im węższa opona tym większy docisk ... bo takie 195 wbije ci sie w snieg ... a 225 to zrobi ci sie narta na sniegu, ale wszystko ma swoje plusy i minusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale ostatnio na spocie widziałem u jednego kolegi na 15. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber miał alusy 15 na zime z tego co pamiętam. ja bym zostawił 16 na zimer , a na lato 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez na zime zakladam stalowe 195/65/15

jest ok

mi szkoda alu i drozszych opon (16") na ten niemozebny syf na polskich, zasolonych, zimowych drogach

wez pod uwage, ze po zimie powstaja wyrwy w asfalcie, a na takim balonie jak 65/15 mozna bez obaw jezdzic az zrobi sie pozna wiosna i zdaza polatac dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... - wydaje mi się że do B6 nie założysz 15-calowej felgi - 16 to minimum ze względu na wielkość tarczy hamulcowej i zacisku :cool1:

zalozysz .... :wink4:

ja tez na zime zakladam stalowe 195/65/15

jest ok

mi szkoda alu i drozszych opon (16") na ten niemozebny syf na polskich, zasolonych, zimowych drogach

wez pod uwage, ze po zimie powstaja wyrwy w asfalcie, a na takim balonie jak 65/15 mozna bez obaw jezdzic az zrobi sie pozna wiosna i zdaza polatac dziury

dokladnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... - wydaje mi się że do B6 nie założysz 15-calowej felgi - 16 to minimum ze względu na wielkość tarczy hamulcowej i zacisku :cool1:

Duzo B6 wyjeżdzało z salonu na seryjnych 15" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...