Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimny intercooler 1.8T AEB


Paszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po jeździe około 40 km i nie przekraczając 3.5 tyś obrotów zaparkowałem auto. Odczekałem około 90 sekund i wyłączyłem. Z ciekawości chciałem sprawdzić intercooler, okazało się ze jest kompletnie zimny. Jest to normalne czy coś się 'zapchało' ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taka podoge mala aluminiowa pruszeczka momentalnie sie schladza... pamietaj ze sie nagrzewa tylko wtedy kiedy turbo pompuje mocniej, musialbys chyba nonstop jechac na 3-4 biegu pod gore przez dobrych pare minut zeby zagrzac go, w czasie normalnej powolnej jazdy powietrze w dolocie jest nonstop zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nawet wychodzący z niego wąż też zdołał by wystygnąć ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAGa i sprawdz temp w dolocie.

Teraz jest zimno wiec nie ma co sie dziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam mechanicznego wyksztalcenia ale pewne rzeczy na chlopski rozum mozna przetlumaczyc

powietrze podczas sprezania zwieksza swoja temperature (np. w zwyklych sprezarkach butla robi sie ciepla podczas pracy)

a powietrze rozprezane (czy tez inne gazy) gwaltownie sie schladza - tak jak w dezodorancie czy klimatyzacji samochodowej - dlatego tak chlodzi

ta sama zasada jest w turbo, kiedy jezdzisz spokojnie i turbo nie pompuje cisnienia, powietrze w dolocie nie jest sprezane i nie zwieksza swojej temperatury i jest generalnie caly czas zimne, chyba ze jest upal i sama temperatura otoczenia w silniku je podgrzewa ale przy niskich temperaturach raczej ciezko o to

tym bardziej nie ma opcji zeby ci sie cos przytkalo w IC bo zaraz silnik by ci sie ksztusil albo nie mialby mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A turbo przy takiej jeździe jest gorące ? Położyłem na niego śnieg to zaskwierczało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A turbo przy takiej jeździe jest gorące ? Położyłem na niego śnieg to zaskwierczało :)

no wariat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że od razu z łopaty ten śnieg.. Normalnie mały kawałeczek odbił się, zaskwierczało i spadł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...