Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zimny intercooler 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Dziś po jeździe około 40 km i nie przekraczając 3.5 tyś obrotów zaparkowałem auto. Odczekałem około 90 sekund i wyłączyłem. Z ciekawości chciałem sprawdzić intercooler, okazało się ze jest kompletnie zimny. Jest to normalne czy coś się 'zapchało' ? :kox:

Opublikowano

w taka podoge mala aluminiowa pruszeczka momentalnie sie schladza... pamietaj ze sie nagrzewa tylko wtedy kiedy turbo pompuje mocniej, musialbys chyba nonstop jechac na 3-4 biegu pod gore przez dobrych pare minut zeby zagrzac go, w czasie normalnej powolnej jazdy powietrze w dolocie jest nonstop zimne

Opublikowano
  • Autor

Hmm, a nawet wychodzący z niego wąż też zdołał by wystygnąć ? :wink:

Opublikowano

a w ktorym momencie powietrze w dolocie robi sie gorace?

Opublikowano

Podepnij VAGa i sprawdz temp w dolocie.

Teraz jest zimno wiec nie ma co sie dziwić

Opublikowano
  • Autor

Jestem zielony z mechaniki więc proszę się nie śmiać :D:banan::kox:

Opublikowano

ja tez nie mam mechanicznego wyksztalcenia ale pewne rzeczy na chlopski rozum mozna przetlumaczyc

powietrze podczas sprezania zwieksza swoja temperature (np. w zwyklych sprezarkach butla robi sie ciepla podczas pracy)

a powietrze rozprezane (czy tez inne gazy) gwaltownie sie schladza - tak jak w dezodorancie czy klimatyzacji samochodowej - dlatego tak chlodzi

ta sama zasada jest w turbo, kiedy jezdzisz spokojnie i turbo nie pompuje cisnienia, powietrze w dolocie nie jest sprezane i nie zwieksza swojej temperatury i jest generalnie caly czas zimne, chyba ze jest upal i sama temperatura otoczenia w silniku je podgrzewa ale przy niskich temperaturach raczej ciezko o to

tym bardziej nie ma opcji zeby ci sie cos przytkalo w IC bo zaraz silnik by ci sie ksztusil albo nie mialby mocy

Opublikowano
  • Autor

A turbo przy takiej jeździe jest gorące ? Położyłem na niego śnieg to zaskwierczało :)

Opublikowano
A turbo przy takiej jeździe jest gorące ? Położyłem na niego śnieg to zaskwierczało :)

no wariat

Opublikowano
A turbo przy takiej jeździe jest gorące ? Położyłem na niego śnieg to zaskwierczało :)

:doh:

Opublikowano
  • Autor

Nie mówię, że od razu z łopaty ten śnieg.. Normalnie mały kawałeczek odbił się, zaskwierczało i spadł :P

Opublikowano

nieważne,

nawet mała ilość może doprowadzić do mikropęknieć.

Opublikowano
  • Autor

O fak :D Dzięki za info

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.