Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie modele 16 na przód i jaki subwoofer do bagażnika do Avanta?


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, temat już był, ale większość z nas staje przed dylematem co wybrać tym bardziej, że pojawia się nowy sprzęt na rynku i chciałbnym zasięgnąć języka no i żeby inni też skorzystali. Napiszcie proszę jaki model wybrać 16 w przednie drzwi i jaki soobwoofer do tyłu do avanta. Przyjmijmy, że dla różnorodnej muzyki nie dla audiofila, ale dla kogoś kto chce żeby mu łądnie grało. Proponuję pisać dwie wersje modeli jedną budżetową, ale taką która będzie ładnie grała i taką z której naprawdę można już być zadowolonym. Oczywiście dobór głośników zależy od wielu czynników jak np. rodzaj słuchanej muzyki, model radia (ja np. mam Alpine UTE72B) i wielu innych więc można dodać informację, z jakimi radiami wg Waszej wiedzy rekomendowane przez Was głośniki będą najlepiej grały, a z którymi będzie porażka. Z góry dziękuję w imieniu swoim i przyszłych pokoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do pytania i chetnie się czegoś dowiem w tej kwesti bo jestem zielony jesli chodzi o car audio, ale wiem że na głośnikach i subie sie nie skończą koszta bo do tego dojdą kable, wzmacniacz , wygłuszenie drzwi i pewnie jeszcze coś:wink: fajnie gdyby ktoś to wycenił :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie maglowany. Podajcie budżet jaki możecie wydać na zestaw 16-stek. Zakup subwoofera wiąże się z zakupem wzmacniacza. Osobiście zacząłbym od głośników. Następnie wzmacniacz. Montaż 16-stek w B5 wymaga lekkich przeróbek w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie chociaż widzę, że opinie są raczej tylko o 16 PB no i o subie mało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele lepszych zestawów niż PB. Przerabiałem dawno temu ten temat. Z tańszych gratów polecam u-Dimension EL Comp.6, Morel Maximo 6.2 (mile zaskoczył mnie ten zestawik) oraz obcykany Morel Tempo 6. Co do subów to także rozchodzi się o budżet jakim dysponujesz. Wtedy wzmacniacz jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PBL60C nie polecam, te głosniki nie mają basu i to nie tylko moja opinia:kwasny:

w B5 wazny parametr to głebokosc montażowa głosnika 58-60mm w miare pasuje, ale głebsze będą wadzic o szybe, bądź grać po tapicerce:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to ostatnie pytanie w takim razie już bardziej precyzyjne :) Jakie 16 polecacie tak żeby głębokość montażowa była odpowiednia (czyli c.a. 58-60mm) tak do 200 PLN a jakie do 350 PLN (muzyka różna)? i drugie pytanie jakiego suba ze wzmacniaczem 4 kanałowym tak do 500 PLN chyba, że lepiej dopłacić trochę do suba to co wtedy? Wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wszystkie wyżej wymienione przeze mnie zestawy i każdy po odpowiedniej modyfikacji drzwi "pasował". Mowa oczywiście o A4 B5. Co do tak okrojonego budżetu to ciężko bedzie cos sensownego poskładać. Jedynie można się skusić na Morel Maximo 6.2 lub u-Dimension El Comp. 6. Te zestawy wg. mnie mają bardzo dobry stosunek cena/jakość. Dobrze wygłuszysz furtki i będzie Malina:) Co do wzmaka i suba za 500zyl to coś napewno kupisz ale d*py nie urwie. Lepiej ciut odłożyć i etapami budować CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Mario 600,ja mam zamontowane AS hx165 phase w ori mieejsca i wszystko jest super szyby sie otwieraja na max i glosnik nie bije w tpicerke, wiec chyba 68 mm tez sie da zamontowac ,tylko godziny prob i rezania,ale dalem rade ;-)a kolege " miro"warto posluchac bo dobrze doradzi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem u-dimki :) są super, na moim radiu Alpine UTE72B grają niesamowicie pomimo, że drzwi wygłuszę dopiero na wiosnę i wzmacniacza jeszcze nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...