Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z przeładowaniem i odcięciem


TyBucu

Rekomendowane odpowiedzi

No więc objawy następujące:

Odcina zaplon przy normalnym doładowaniu turbinka pracuje stabilnie, po chwili slychac że turbo wkręca się na kosmiczne obroty leci jak rakieta i po 2 sekundach uspokaja po czym po chwili znowu odcina gdy turbinka pracuje już normalnie. Po czym zapada w notlaufa i można tylko pomarzyć żeby przyspieszył. Czasem po przekręceniu stacyjki ustępuje na chwile. :facepalm:

Błędy:

561 - Dopasowanie (ustalanie) składu mieszanki

przekroczona wartość adaptacji - dodawanie

544 - Przekroczenie max ciśnienia doładowania

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16487 - Przepływomierz wysokie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - Błąd sporadyczny

Jaja zaczeły sie po tym jak wybiłem sobie z głowy MBC i wróciłem do n75. Na mbc pracował normalnie.

Sam podejrzewam wariujące n75 lub powoli padającą przepływke. W zeszłym roku w zimie miałem podobny problem, auto stało w AZ serwisie, ale oni nie byli mi do konca w stanie wytlumaczyc co bylo nie tak.

Dolot i kable podcisnienia raczej szczelne z tego co mi sie udało skontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75, mialem tak samo az wrzucilem MACa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze drugi n75 gdzieś w gratach, wrzucać go czy lepiej mbc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem n75, to samo tylko ze teraz wyskakuje jedynie 544. Jutro po raz setny sprawdze wezyki.

---------- Post dopisany 14-12-2013 at 05:22 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2013 at 19:36 ----------

Ręce opadają. Wężyki wydaja się szczelne, grucha się rusza. Wrzucam więc logi (wiecej obrotów nie wykręce bo mogłbym żabkować tak w nieskończoność)

Log (0 - 003,007)

Log (1 - 002,013)

Log (2 - 002,025)

Błędy po logach:

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki

przekroczona wartość adaptacji - dodawanie

544 Przekroczenie max ciśnienia doładowania

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

561 Dopasowanie(ustalenie)skladu mieszanki

nie osiągnięta wartość adaptacji - mnożenie

Od czasu do czasu po dlugiej jezdzie wyskakuje mi dodatkowo:

16487 Przepływomierz - wysokie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzetem - BŁĄŽD SPORADYCZNY

16505 Czujnik położenia przepustnicy zakres/możliwoœci

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

ratujta pany:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne stuki masz

Zrob te logi po ludzku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dev, jak ja mam ci te logi zrobić porządnie jak on od 3k przyspiesza tylko jadąc z górki :kwasny: prędzej mi silnik wyrwie z mocowań. Pompa siedzi nowa VDO zamontowana miesiąc temu.

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:37 ----------

dobra ide zrobić logi jeszcze raz, będe kręcił do oporu. Zrobić dodatkowo jakieś kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic wiecej. masz cos ze stokami czyli?? jaki stan swiec cewek?? cos w tym kierunku? odepnij sonde przejedz sie zobacz czy jest roznica tak samo przeplywke. gdzies jest opis jak sprawdzic turbo bez n75 co i jak zaslepic polaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turba nie będe zaślepiał. przepne spowrotem na mbc, zobacze czy coś da. Świeczki wyglądają zdrowo, zmieniane 20kkm temu tak samo jak cewki. Na odpiętej przepływce chodzi jak kibel, zamulony strasznie na gornej skali obrotów nie zbiera wogóle. Od czasu do czasu walnie notlaufa.

Najbardziej mnie zastanawia fakt ze po wyłączeniu/włączeniu zapłonu na jakiś czas jest git (powiedzmy minute) potem czuć lekkie szarpnięcie przy następnym przyciśnieciu i znów od 3k łapie downa i zachowuje sie jak debil.:facepalm:

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

To śmigam zrobić te logi będe za pół godzinki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz mbc mnie bedzie dobrze. koniecznie logi stukowego bo tu ci to szarpanie wystepuje. moze byc modul zaplonowy wywalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto logi pacjenta:

Log (0 - 002,007,002,007)

Log (1 - 002,013,002,013)

Log (2 - 002,025,002,025,002,025)

Zauważyłem też że mi strzela w wydech. Rozwaliło mi plecionkę.

Błędy te same, logi robione na n75.

A ten tego, wracajac do mbc, nie do konca cie zrozumialem.

Ogolnie wiem ze to gówno daje przy tak malej turbinie jak k04 (szczególnie bez programu) a i problemow moze przyspozyc jak widac wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszne stukowe. przyjrzyj sie ukladowi zaplonowemu. proponuje podmienic modul zaplonowy ktory jest na filtrze powietrza 2 wtyczki 4piny i 5pinow. ja mialem szarpanie kiedys przy rozpedzaniu sie wymienialem cewki bo niby bylo lepiej az wszystkie wymienilem nie potrzebnie bo modul sie rozsypal chociaz byl w srodku oki i przy testach tez. moze byc z polifta w niczym to nie przeszkadza jak bedzie ten drugi wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nawet niemam od kogo podmienić, a z ADR'a nie będzie pasować?

---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:36 ----------

dobra sam sobie odpowiedziałem na to pytanie...:facepalm::grin:

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

a tak mnie nurtuje jeszcze, jezeli cos z zaplonem... to skad 544 - przeladowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gdzie z adr:grin:

544 - moze gdzies dziura jest?

najpierw ze stukami rozwiaz problem. po co Ci turbo zdrowe jak dalej bedzie szarpal. przeczysc wtyczki moze cos sie polepszy ale najlepiej podmienic mz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawie rozwiązany.

Znalazłem giga dziure na połączeniu DV z wylotową turbiny, załatałem na razie, bo 800zeta sobie liczyli w aso (ah uroki norwegii) a fmic + orurowanie i tak w planach niebawem więc niema co wyrzucać kasy w błoto.

Już tak nie przycina jednak dalej zamula od 3-4k, stukowe jest dalej tak samo, jutro będe miał świeczki, myśle że to one mają już dosyć.

Z drugiej strony zastanawiam sie czy przypadkiem nie wpiołem DV odwrotnie, zmienił się dźwiek recyrkulowanego powietrza. Z "pssssst" na "wofofofofofof" (inaczej nie jestem w stanie tego zaobrazować :polew:)

(30 godzin na nogach i zmeczenie daje sie we znaki)

---------- Post dopisany at 02:00 ---------- Poprzedni post napisany at 01:56 ----------

Aaaa i jeszcze wyskakuje błąd 561 - ubogiej mieszanki.

oprócz tego nic nie pokazuje.

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 02:00 ----------

Hej pany, dostałem świeczki jednak debile w sklepie wcisneli mi pfr7b zamiast q, dystans między elektrodą o 0.1mm mniejszy. Będą robiły robote, czy dzwonić i zje**ć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć. Dziewczyna mi dzisiaj przywiozła z Polandii.

Poprostu się zastanawiam czy z przymrużeniem oka dadzą rade, bo zwrocic je moge, dopiero za miesiąc, a tutaj za taki luksus będe musiał zapłacić ręke i noge.:facepalm:

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 19:41 ----------

Z tego co widze to te świece są do 2.2t...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...