Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryski BEX + FMIC


AB7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja B7 jest po wirusie. W chwili obecnej mam 193 koni. Chcę trochę więcej.

Co mogę się spodziewać, jeśli wpakuje:

1) Wtryski od BEX

2) FMIC (czy takie coś moge zakładać: FMIC intercooler Audi VW 1.8T 1.9 2.0 TDI A4 B6 B7 (3722148621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.)

Czy jak wrzuce te graty to zalecany jest ponowny remap?

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos smialo mozesz zakladac weliminujesz spadek mocypodczas upalow... Jesli chodzi o wtryski moga cos dac ale podejrzewam ze u Ciebie w aucie siedzi standart k03 wiec wiele wiecwj z tej suszrki nie wycisniesz.

Po zamontowaniu samego Fmica korekta nie bedzie potrzebna aczkolwiek nie zaszkodzi a jesli wlozysz wtryski remap to koniecznosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zakładać,

dużo na tym nie ugrasz, 200 nie przekroczy raczej, będzie lepiej w dni upalne

po wtryskach z Bex-a nie będziesz musiał robić korekty, będą trochę więcej lały, a co za tym idzie to większe spalanie, ale jak wiadomo lepiej żeby był troche podlany niż tego paliwa w górnej granicy miały by brakować, twoje seryjne wtryski i tak pracują już na granicy zapętlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty i dwie różne opinie. Jeden mówi że re-map będzie konieczny przy wydajniejszych wtryskach, drugie że nie :-)

Juzz tłumacze dla czego akurat chce założyć te dwa elementy:

1) Wtryski: no wlasnie,moje obecne są krótko przed zapętleniem. Planuje gazik wstawić, więc wole dać silnikowi trochę więcej paliwa po prostu.

2) FMIC: chip tuner powiedział, że na seryjnym intercoolerze więcej nie wyciągnie, bo temperatura rosnie mocno w góre i po prostu sciska mu "gardło" na wyższych obrotach, co widać też wyraznie na wykresie.

Tutaj wykres po chipie: View image: BRB Tuning

Było cholernie ciepło w tym dniu jak bylem na hamowni. Za chiny sie nie dało więcej wycisnąc w bezpieczny sposób.

Tutaj cały wątek:

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/1-8t-147-koni-logi-bydgoszcz-278535/index2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż wtryski i zrób logi,

ja jeździłem na bexach bez korekty, logi były OK

co innego jak byś zapodał 440cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze komp wprowadzi sobie sam korekty i da sie jezdzic ale po korekcie moze sie uszczpnie jeszcze pare koni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli korekta będzie darmowa to czemu nie,

jak pisałem wyżej na ponad 200 nie ma co liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tak zrobie. Jaki kanał/blok trzeba zrobić logi po wymianie wtrysków?

@Booster, jesteś 3Miasta. Czy tam u Was jest jakis fajny zakład co robi/montuje FMIC w miare rozsądnej kasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na blokach 002 i 022 czasy wtrysków i stukowe,

FMIC chcesz montować ten gotowy z orurowaniem czy robić nowy od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Booster i @Inkognito

Ja chciałbym najchętnie to zamontować: FMIC intercooler Audi VW 1.8T 1.9 2.0 TDI A4 B6 B7 (3722148621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Cena wydaje mi się rozsądna (w tym jest zawarty montaż), natomiast jak sprawdzilem że oni są z Chęstochowy, to raczej tam nie podjade aby FMIC założyć :-)

Miejscowość Czerwonak mi trochę komplikuje sprawę, bo jak mam wrócić do Bydgoszczy (kursuje jakis pociąg?)? Chyba że FMIC to szybka sprawa i tego samego dnia mogę znowu wyjechać do domu. Nie wiem nie znam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup samo orurowanie i intercooler z Fmic.pl wyjdzie około 500pln taniej

robiony od podstaw to koszt około 1300-1400pln

wpadnij do mnie to ogarniemy to razem w 2-3 godzinki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje takie same jak na aukcji mozna to ogarnac w jeden dzien bez problemow... Wstawiasz auto rano wieczorkiem wyjezdzasz;-)

---------- Post dopisany at 13:27 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

Zreszta co tu duzo mowic w razie co to zadzwon pogadamy 728115558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a tak z ciekawości.Czy do bfb podejdzie drugi smic z bex-a bez dłubania.Z fmic to w b6 trzeba ciąć belke.Ja mam b7 i nie wiem czy tak samo.200km mi starczy,ale jakby graty z bexa pasowału to nie zaszkodziło by włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a tak z ciekawości.Czy do bfb podejdzie drugi smic z bex-a bez dłubania.Z fmic to w b6 trzeba ciąć belke.Ja mam b7 i nie wiem czy tak samo.200km mi starczy,ale jakby graty z bexa pasowału to nie zaszkodziło by włożyć

smic z BEX-a podejdzie ale musisz mieć do niego komplet mocowań i rur,

przy FMIC-u do B6 czy B7 wcale nie trzeba ciąć belki, zależy jaka wysokość i grubość rdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja B7 jest po wirusie. W chwili obecnej mam 193 koni. Chcę trochę więcej.

Co mogę się spodziewać, jeśli wpakuje:

1) Wtryski od BEX

2) FMIC (czy takie coś moge zakładać: FMIC intercooler Audi VW 1.8T 1.9 2.0 TDI A4 B6 B7 (3722148621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.)

Czy jak wrzuce te graty to zalecany jest ponowny remap?

pozdrawiam,

Marcin

Radze nie montować IC w ten sposób, chodzi mi o przykręcanie do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chłodnica potrafi się potem wypiąć z oryginalnych mocowań. a to grozi przetarciem chłodnicy klimy o zamek maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w którym miejscach najlepiej przykręcić ic ? bo na dniach będę montował chińczyka 550x180x65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...