Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy mam walnięty przepływomierz ?


czaja77

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem jest taki ze mam bardzo wysokie spalanie paliwa i lpg to jest paliwo miasto ok 14l trasa 10-10,5 lpg miasto 16 trasa ok 12l.iwszystkie filtry swiece przewody zmienione sonda bosch orginalna zero bledów na vag,dzisiaj odłaczylem przepływomierz pojezdzilem tak ok 20 kil auto jezdzi identycznie jak z podlaczonym przepływomierzem,mysle ze auto ma mula ale niewiem bo nie mam porównania jak mialem vectre b 1,616v to bylo o niebo lepiej ,auto rezpedza sie do max 160 170 kil na h.prosze o jakies porady dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co piszesz to pasuje do awarii przepływki.Ale dla pewności jeszcze ,zdejmij pokrywę filtra powietrza , odpal auto i dmuchnij do przepływomierza . Jeżeli silnik zareaguje (zakrztusi się) to jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam problem jest taki ze mam bardzo wysokie spalanie paliwa i lpg to jest paliwo miasto ok 14l trasa 10-10,5 lpg miasto 16 trasa ok 12l.iwszystkie filtry swiece przewody zmienione sonda bosch orginalna zero bledów na vag,dzisiaj odłaczylem przepływomierz pojezdzilem tak ok 20 kil auto jezdzi identycznie jak z podlaczonym przepływomierzem,mysle ze auto ma mula ale niewiem bo nie mam porównania jak mialem vectre b 1,616v to bylo o niebo lepiej ,auto rezpedza sie do max 160 170 kil na h.prosze o jakies porady dziekuje :)a i obroty mi falujaa na jałowym tak 840,870,860

[br]Dopisany: 11 Sierpień 2008, 17:28 _________________________________________________witam ponownie spalanie benzyny i lpg mam takie samo po odłaczeniu przepływki jak z podłaczona.[br]Dopisany: 11 Sierpień 2008, 21:40 _________________________________________________witam widze ze malo kto moze mi pomóc. ;([br]Dopisany: 12 Sierpień 2008, 18:21 _________________________________________________witam ponownie mam pytanie zwiazane z przepływomierzem dzis zamontowałem 2 inne niby ten sam model uzywane oczywiscie .efek taki sam auto jezdzi tak jak z moim starym.powiedzcie mi bardzo prosze jak sprawdzic ta przepływke niewiem na wagu jaki kanal bo to co znalazlem na forum jest wszystko o diselkach :blink:dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kostce od przepływomierza jest napięcie 12V ? Bo jeżeli próbowałeś inne przepływki i zero poprawy to może coś z instalacją elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim kolego przepływomierz niema nic wspólnego z instalacją LPG(poprostu jego sygnał niejest potrzebny centralce LPG),następna sprawa musisz podać typ instalacji gazowej jaką masz zamontowaną w samochodzie wtedy będzie można coś podpowiedzieć w tym temacie,spaprana instalacja LPG może mieć zasadniczy wpływ nazużycie poliwa i gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przedewszystkim instalacja jest w aucie od 3 tygodni jest to stag 300 co mysle ze nie ma wpływu na tak wysokie spalanie pb bo mysle ze mape lpg robi sie pod mape bp tak jest?>a na zmienionym przepływomierzu latalem troszke na benzynce.aspalanie wysokie bylo takie jak go kupiłem jakies 2 miesiace temu,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może sprawdzić sondę lambda, ja miałem uwaloną to spalanie miałem powyżej 15lit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym na to popatrzył inaczej - zobacz ile ma palić auto zgodnie z instrukcją , potem weź pod uwagę polskie miasta, korki, nastęonie dodaj trochę na większe spalanie gazu i... spij spokojnie. A co do ospałości auta to za bardzo nie wiem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To raczej nie jest to, ja też ostatnio stwierdziłem rozsypkę przepływomierza jedyne co stwierdziłem to dziwne obroty przy odpalaniu zwiększenia spalania nie stwierdzono gazu też nie ubywa szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...