Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Standradowy zestaw audio - zamiana na BOSE


P4ri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy istnieje mozliwosc wymiany standardowych glosnikow (posiadam radio chorus) na glosniki BOSE? czy musialbym zmieniac kable? czy wielkosc glosnikow standardowych i te od BOSE sa takei same? czy w ogole to sie uda? Myslalem zeby na cos takiego wymienic np. KOMPLETNE BOSE A4 B6 B7 + WZMACNIACZ + MASKOWNICE (3778971124) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jak wyglada sytuacja z podlaczeniam zmiacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam robiłem niedawno takiego moda :wink: Wszystko podchodzi plug & play. Wielkości głośników są takie same, wtyczki też identyczne. Jeśli chodzi o podłączenie wzmacniacza to musiałbyś kupić wtykę do wzmacniacza 25 lub 32 pinową, najlepiej z kawałkiem okablowania. Zależy jaki wzmacniacz kupisz (czy czarny - 25 pin czy srebrny - 32 pin). Później wystarczy tylko przelutować odpowiednio kabelki. Co do ceny tego zestawu z tej aukcji to jest bardzo dobra, jeśli wszystko jest sprawne. Nie ma nad czym się zastanawiać :wink: Powiem, że po przesiadce na głośniki bose i podłączeniu tyłu pod wzmacniacz bose różnica jest ogromna :kox: Fajnie to gra i mod zdecydowanie warty tej kasy.

---------- Post dopisany at 11:32 ---------- Poprzedni post napisany at 11:31 ----------

Tutaj masz też temat odnośnie tego moda: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-etap-stage-pierwszy-drugi-zmiany-wzmacniacza-bose-79668/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem ; D podejrzewam ze bede mial problem z podlaczeniem zmacniacza gdyz opis ktory podales jest do wersji avant ja mam sedan i zadnych takich kabli z tylu nie posiadam. Mozesz sprawdzic czy na tej aukcji jest wszystko do poprawnego zamontowania? aha i czy to bedzie wspolgralo z radiem chorus?

Dziekuje za szybka odp :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji masz wszystko co potrzeba, tylko nie wiem czy kostka jest przy wzmacniaczu bose, bo na zdjęciach tego nie widać... Zresztą w ogóle wzmacniacz jest niepokazany... Musiałbyś przedzwonić do gościa i się dopytać. Powiedz mi czy masz głośniki w drzwiach z tyłu i subwoofer na tylnej półce?? Jeśli tak to masz też seryjny wzmacniacz w bagażniku po prawej stronie za boczkiem. Wtedy cała zabawa jest w miarę prosta. Jeśli nie masz głośników w tylnych drzwiach to robi się problem :kwasny: bo pewnie nie ma instalacji pod tylne głośniki i sub na półce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tylu glosniki i subwoofer. Niepokoi mnie jedynie te przeciaganie dodatkowych kabli : |

aha i czy taki system da sie podlaczyc do mojego radia Chorus (kaseciaka) : /

a tak wyglada to w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żadnych dodatkowych kabli nie musisz przeciągać :wink: Skoro masz z tyłu głośniki i subwoofer to git, jesteśmy w domu :decayed: Będzie bose działać na chorusie, ale ja bym sie zastanowił nad zmianą radia na concert (zawsze na cd jest lepsza jakość niż na kasetach, a i concert pewnie gra lepiej niż chorus). Tak więc ja proponuję Ci podmienić głośniki na bose i założyć wzmacniacz bose. Ale w takiej konfiguracji że przód gra nadal pod radiem, a tył gra pod wzmacniaczem bose. Wtedy nie musisz ciągnąć przez auto dodatkowych kabli, wystarczy że przelutujesz odpowiednie kabelki w kostce wzmacniacza. Ja, jak i wiele osób tak ma i wszyscy są zadowoleni. Bo żeby podpiąć przód pod wzmacniacz to potrzeba dużo pracy, czasu i dobrych kabli, bo zdarzały się cyrki, typu: przy włączonym silniku słychać dźwięk silnika :kwasny:

Powiedz mi skąd jesteś? Może uda mi się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Międzyrzecu Podlaskim pow. lubelski, dobra to co zarzucam te glosniki jak mi przyjda wtedy bede kombinowal : F

wzmacniacz w tym zestawie wyglada tak:

b468fd73.jpg

Jaka jest roznica miedzy srebrnym a czarnym wzmacniaczem BOSE? bo mam mozliwosc wymiany ; D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze zrobisz lepsze audio :-) mam bose i zadna to rewelacja... Wsadzic dobra skrzynke syki hertz i bedzie gralo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę daleko jest... Różnią się wyglądem oraz wtyczką - ten czarny ma 25 pin, a srebrny ma 32 pin. Po za tym grają identycznie. Wtyczka do wzmacniacza też jest w komplecie?

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

Jak coś to radio concert 2 jest w dziale sprzedam na forum :wink:

---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

Za te pieniadze zrobisz lepsze audio :-) mam bose i zadna to rewelacja... Wsadzic dobra skrzynke syki hertz i bedzie gralo :-)

za 500 zł złoży lepszy zestaw? Nie jestem w temacie car audio na bieżąco, ale nie wydaje mi się :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn niedawno wydał ok 400 zł na wzmacniacz (używka) i dwa głośniki i gra mu to mizernie :thumbdown: Gdy ktoś wsiądzie do mnie do auta i posłucha jak gra bose to jest pod wrażeniem... Wiadomo, cudów nie można oczekiwać, ale jest fajnie, głośno i czysto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma hertz skrzynia syki i glosniki w drzwiach :-) troche to wiecej kosztowalo ale bose nawet nie ma czym sie porownac :-) chyba ze to moje bose tak gra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żadnych dodatkowych kabli nie musisz przeciągać :wink: Skoro masz z tyłu głośniki i subwoofer to git, jesteśmy w domu :decayed: Będzie bose działać na chorusie, ale ja bym sie zastanowił nad zmianą radia na concert (zawsze na cd jest lepsza jakość niż na kasetach, a i concert pewnie gra lepiej niż chorus). Tak więc ja proponuję Ci podmienić głośniki na bose i założyć wzmacniacz bose. Ale w takiej konfiguracji że przód gra nadal pod radiem, a tył gra pod wzmacniaczem bose. Wtedy nie musisz ciągnąć przez auto dodatkowych kabli, wystarczy że przelutujesz odpowiednie kabelki w kostce wzmacniacza. Ja, jak i wiele osób tak ma i wszyscy są zadowoleni. Bo żeby podpiąć przód pod wzmacniacz to potrzeba dużo pracy, czasu i dobrych kabli, bo zdarzały się cyrki, typu: przy włączonym silniku słychać dźwięk silnika :kwasny:

Powiedz mi skąd jesteś? Może uda mi się pomóc.

Jeżeli uważasz że z ciągnięciem przewodów oraz podłączeniem przodu pod wzmacniacz jest dużo pracy to jesteś w błędzie a po 2. dzwięk z pełnego BOSE jest nieporównywalny z konfiguracją (przód radio, tył bose) - nawet z opcją wymiany przodu na głośniki bose, a więc nie zniechęcaj chłopaka bo upierając się może przeciągnąć tylko 6 przewodów głośnikowych i to wszystko, a zakłócenia można wyeliminować w 5 minut podłączając sygnał który idzie do tyłu z tym który odpowiada za przód (minus to brak regulacji tył- przód) której ja osobiście nigdy nie używam. Mi to na spokojnie zajęło 1,5 dnia ale do tego rezałem jeszcze blendy BOSE i oświetlenie dolne w drzwiach przy okazji ściągania boczków- a więc tragedii nie ma tym bardziej że w wątku o BOSE (stage I i II) jest to wszystko pięknie wytłumaczone wraz ze schematami. Odnośnie chorusa to u mnie też on siedzi bo zbieram graty na RNS-e i powiem Ci że gra przyzwoicie choć jak wspomniał kolega Blachu concert robi lepszą robotę - miałem kilka tyg concerta i nawet jakby stacje radiowe silniej mi zbierały :decayed:

A więc kupuj cały zestaw, lutownica w łape i działaj !

Odnośnie zestawu - to pamiętaj że nie jest on kompletny! do pełnego zestawu brakuje jeszcze głośnika centralnego w deske rozdzielczą (jest on pod czujnikiem climatronika w wywietrzniku na szybe) - a jak dla mnie to właśnie on i sub robią robote - pewnie masz tam już głośnik ale nawet w 1% stary nie grał u mnie tak jak gra ten BOSE. I gość daje 4 gwizdki ale tylko te w tylnich drzwich trzeba wymienić ... z przodu ORI audi są takie same jak w ORI bose.

Tak wygląda ten głośniczek:

$(KGrHqV,!mEFJLwftozrBS(MDhHZ+w~~60_35.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem sie goscia od aukcji czy ma glosnik centralny powiedzial ze ma, jesli chodzi o wzmacniacz to dalej zostaje pytanie jaka jest roznica miedzy czarnym wzacniaczem BOSE a srebrnym? bo mam wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny jest nowszy a więc bierz srebrny (do niego wtyczka 32 pin) wszystko jest w temacie o BOSE (stage I i II), do niego powinny być głośniki w drzwi z końcówką B (one też są nowsze i mają żółte kopułki- choc nie wiem czy wszystkie :decayed:) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie podłączenie głośników BOSE bezpośrednio pod radio to nieporozumienie, przecież BOSE ma 2 ohm, a zwykłe 4 ohm. Co z tego że gra głośniej, jak wzmacniacz w radiu dostaje niemiłosiernie w d*pę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób na forum ma setup w którym głośniki bose z przodu grają pod radiem i nikt nic nie zauważył by coś złego działo się z radiem czy odtwarzanym dźwiękiem... Długotrwałe słuchanie muzyki na maksa nie powodowało żadnych "anomalii" w systemie audio, sprawdziłem to nie raz. Jedynie subwoofer bose na zwykłym wzmacniaczu, przy potencjometrze ustawionym na co najmniej 50%, po kilku minutach zaczynał wydawać z siebie dziwny tekturowy bas. Jednak po wymianie wzmaka na bose wszystko było ok. I nikogo nie zniechęcam do założenia pełnego bose ;)

Sent from Lumia 920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewane kotlety. Mam juz caly komplet BOSE wlacznie z wiazka, chce zrobic pelnego BOSE : F

Jestem lajkiem ale wiem co to lutownica i zapal do roboty wiec lece na zywia i mysle ze sobie dam rade,

Pierwsze od czego chce zaczac to odlaczenie akumulatora, (albo bezpiecznika ale nie wiem ktory jest od radia: |) nastepnie chce dostac sie do wzmacniacza od bagaznika, zdejmowanie wykladzin fotela kierowcy i planuje klasc wiazke wzdluz kanalu srodkowego az do radia, lutujac przy tym wszystkie kable od glosnikow z drzwi do wiazki, nastepnie kluczami wyjmuje radio i podlaczenie do radia.

Jesli bede mial jakis problem to mam nadzieje ze mi pomozecie : F dodam zdjecia zeby moznabylo bardziej obrazowo zobaczysz ocb.

Zauwazylem nastepujace zjawisko w mojej oryginalnej instalacji Audi A4 B6 S-Line, z przodu glosniki podlaczone sa do wzmacniacza radia i dudnia no bardzo dobrze ale z tylu juz nie ma takiego pier******cia i zauwazylem ze z niskotonowych wydobywa sie dzwiek podobny jak z tych malych cykaczy wiec mozliwe ze jest cos zle podlaczone? tylko jakim cudem jak to wyjechaly z fabryki? ale mysle ze jak zarzuce BOSE to wszystko bedzie gralo jak nalezy : F

a oto moj komplet

nvg2.jpg

1rin.jpg

1xs8h.jpg

7xq7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seryjnym nagłośnieniu głośniki w tylnych drzwiach grają sporo słabiej niż te z przodu... Po prostu tak jest zbudowana "scena muzyczna" w aucie, gdzie masz mocny przód, a tył jest tylko dopełnieniem.

PS: ładne hantle :kox::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachu thx ; D

Ok, rozebralem juz pol auta i zatrzymalem sie na polce tylnej szyby (nie wiem jak to nazwac), zdjalem maskownice subwoofera odkrecilem wszystkie sruby z dolu i z gory kolo subwoofera i nie moge sciagnac tej polki. Dodatkowo utrudnia roleta :|

ocwu.jpg

cfr8.jpg

ljzbd.jpg

rtto.jpg

enyb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...