Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przepływomierz a moze egr ?


atamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zaswiecil mi sie check.

Pozyczylem komputer taki uniwersalny (AutoCom) zeby sprawdzic czego dotyczy. Blad ktory sie pokazuje to:

P0102 - Sygnal z przepływomierza powietrza za niski (staly)

jesli chodzi o silnik to podczas jazdy nie odczuwam spadku mocy, ani nic z tych rzeczy. samochod juz wczesniej na jalowym sporadycznie "zadrżał" ale nie bylo to regula, poza tym na zimnym lubi zakopcic podczas dodawania gazu.

Dzis mam zamiar wyjac przeplywke i przeczyscuc EGRa przy okazji. Co powinienem jeszcze sprawdzic ? Macie jakies pomysly?

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść EGR odkręć 4 śrubki plastykowej obudowy EGR tam lubią się wycierać przekładnie zębate. generalnie z tego egr może pokazywać błąd przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po odkreceniu tego plastiku nic nie wypadnie? Tam sa tylko zebatki czy tez jakis silniczek ?

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany 22-12-2013 at 10:35 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2013 at 22:34 ----------

Ok po wielu probach naprawy i filozofiach mechanikow ktorzy chcieli mi pol samochodu wymienic okazalo sie ze przy parkowaniu w garazu nie mam swiatel biegu wstecznego. Winowajca to zasniedzialy bezpiecznik. Whmienilem blad skasowalem i po problemie. Ciekawe tylko ze wywalilo przeplywomierz akurat

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne logiczne wytłumaczenie, jakie mi przychodzi do głowy, to właśnie zasilanie przepływomierza z tego samego bezpiecznika :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...