Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoistne rozładowanie akumulatora


wpz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Auto trzy dni nie odpalone i akumulator rozładowany dodam że aku nowy(trzy m-ce)77Ah .Po wpięciu miernika między minusową klemę i przewód minusowy po wygaśnięciu wszystkich odbiorników pobór prądu wynosi 0.05A. Wyciągając kolejno bezpieczników padło na bezpiecznik nr 15 tj od licznika.I tu moje pytanie czy tak ma być ,czy to mogło być przyczyną rozładowania akumulatora.Zdarzyło mi się to tylko raz i chciałbym temu zaradzić.Proszę znawców tematu o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.05A * 72h =3,6Ah czyli nic przy takim akumulatorze.

30dni to jest około 36Ah i też powinien odpalić oczywiście nie przy -20 st.

Prąd 150mA jest prawidłowy a u ciebie jest 50mA

Może miałeś zostawioną np niedomkniętą klapę.

Nie pamiętam czy w B5 też wyłaczają się odbiorniki po czasie.

Tapatalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio się wyłączy, większość niefabrycznych też.

Oświetlenie wewnętrzne powinno się wygasić, chyba, że było manualnie włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, ze po wygaszeniu wszystkich odbiorników ma 0,05A poboru...

Jest kilka opcji:

albo zapomniał wyłączyć czegoś przy wychodzeniu z auta

albo coś się samo załączyło

akumulator ma niewielkie wewnętrzne zwarcie i ulega samorozładowaniu (co wcale nie jest takie rzadkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być ale ja np spotkałem się że niby były pobory ok a np po jakiejs godzinie tętnienia wskakiwały i się wszystko wzbudzało (passat B6) W b5 nie powinno się nic wzbudzac bo tam magistrala can nie odpowiada za to. Być może coś pozostawił właczonego i padło. Jak dalej się będzie działo to miernik wpinac w aku i pozostawic na dłużej obserwując co się dzieje z poborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,na 90% nie było nic włączone na noc,test robiłem ok 10 min uniwersalnym miernikiem ustawienia na 10A bez żadnego m.Nie mam w liczniku zegara na wskazówki który pobierałby prąd tylko cyfrowy wyświetlacz,czyli taki prąd jest potrzebny na podtrzymanie pamięci,nie mam żadnego alarmu,pobór prądu znika po wyciągnięciu tylko bezp. nr 15(od licznika i sterowników) akumulator to centra futura:facepalm: właśnie dzisiaj dowiedziałem się że to lipa.A może ktoś sprawdzi u siebie w podobnym modelu jaki ma pobór prądu będę baardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam identyczny problem - też wcina 0,05 A z tym, że bezpiecznik nr 15 to Kombigerat, Klimaanlage ! Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki pobór to jest jedna diagnoza. Akumulator ma wewnętrzne zwarcie i sam się rozladowuje. Trzeba go sprawdzić koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...