Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciemne szyby boczne i tylna .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pany

Czy przyciemniane tylne szyby w aucie powodują spadek temperatury w środku, gdy auto stoi na słońcu?

Jest wyczuwalna różnica?

Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć, by tam było 7-8 stopni, jak zapewniają w warsztatach.

Ktoś zakładał i może coś powiedzieć?

:hi:

Opublikowano
Pany Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć, by tam było 7-8 stopni, jak zapewniają w warsztatach.

Pisz z sensem.

Chodzi o temperaturę niższą o te 6-7 st. od otoczenia czy ogólnie na słońcu w aucie 6-7 st.

Jak to drugie to bzdura.

Jak to pierwsze to bez testu się nie obejdzie ale myślę że trochę to przesadzone.

Z 2-3 st.bym się zgodził.

Opublikowano
  • Autor

masz rację, głupio się to czyta

chodzi mi po prostu o to, czy w środku jest chłodniej gdy są szyby lekko ciemniejsze, czy nie gra to żadnej roli, biorąc pod uwagę powierzchnię nagrzewania oraz fakt iż inne szyby są normalnej barwy

sorry

Opublikowano

U siebie mam ciemne szyby w słoneczne dni z aucie jest dużo chłodniej bo folia odbija promienie uv

Opublikowano

ja w moim avancie mam przyciemnione szybki i jest różnica autko się tak nie nagrzewa, usiądź sobie z tyłu w aucie gdzie nie ma foli na szybach w słońcu i w takim gdzie szyby są przyciemnione to odczujesz od razu że mniej grzeje to słońce

Opublikowano

Tylko musi być założona dobra folia, jest trochę chłodniej.

Ja mam jeszcze przód przyciemniony, nie wali tak słońce po oczach, w Twoim przypadku pasażerom lub pieskowi w bagażniku ;)

Opublikowano

Kamyk , no co ty ...tematy zakładasz - a nie zadzwonisz :kwasny:

Ogólnie montuje folie na szybach płaskich , ale z doświadczenia powiem że te 7-8 stopni mniej w aucie (oklejona tylna część ) to BZDURA !!!

Mam w swoim avancie folię na tylnej części , bez przodów (tak pozwalają przepisy) i powiem Ci że szału nie ma ... ba oprócz tego rolety na szybach tylnych .

Ja bym to skwitował tak :

Wsiadając z tyłu do auta ,które ma folię jest ciemniej i dla tego mamy wrażenie "chłodu" . Słońce nie dokucza nam tak bardzo jak na szybach bez folii ,ale bez przewietrzenia i włączenia klimy to nawet "czarna" folia na wszystkich szybach nie pomoże .

Zróbmy test w lato gdy samochód stoi na słońcu :

Porównamy (przez dotknięcie dłonią wewnętrzną część szyby) z folią i bez folii .... zgadnijcie która będzie "chłodniejsza " ???

Folia samochodowa w większości jest bez "refleksu" ( czytaj "lustro weneckie" ) zmienia ona nam kolor szyb po naklejeniu , a nie za bardzo odbija temperaturę .

Ale ,nie wyobrażam sobie samochodu z oklejonymi szybami folią lustrzaną (odbijającą promienie słoneczne) która jest idealna w domu , czy pomieszczeniach biurowych .

---------- Post dopisany 19-12-2013 at 00:23 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2013 at 23:53 ----------

Ale "siekłem" posta :decayed:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Napewno mniej razi w oczy, ale nagrzewa sie samochod, wiec przyciemnienie szyb nie wiele ma wspolnego z temperatura.

Opublikowano

Ja według wlepki mam szyby atermiczne u siebie... może ktoś mi powie co to znaczy atermiczne?

Opublikowano
:facepalm: sory, mogłem tak zrobić, mój błąd - oddalam się w pokorze :hi:
Opublikowano

:wink: Nie gniewam się.

Czasami pomroczność jasna i mnie dopadnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.