Jump to content
0
Matisline11

kontrolka Airbag , błąd 17931 P1523 nie można się połaczyc z ukłądem od poduszek

Recommended Posts

Witam , ostatnio pozyczałem auto i osoba nim podróżująca przestawiała fotel kierowcy , nastepnego dnia z rana gdy odpaliłem auto kontrolka airbag nie zgasla , po podłaczeniu pod kompa nie mozna nawiazac połaczenia z ukłądem od poduszek , a z innymi nie ma problemu , dajac opcje inne funkcje znajduje bład którego nie mozna sksowac i jest napisane "układ przerwany itd" Miał ktoś juz taka sytuacje prosze o porady.

Wtyczk(i)a pod fotelem sprawdzone?

Przed pożyczeniem auta można było połączyć się z modułem AIRBAG ?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Spróbuj wypiąć wtyczkę, psiknąć jakimś kontaktem i wpiąć na nowo. Błąd na pewno trzeba będzie potem skasować. Nie wiem jakim programem ty działasz (ori czy jakiś chinol), ale ja jak podpinałem u siebie vaga 311.2 to nie dało rady się podłączyć z modułem poduszek, ale po podpięciu vcds-a 11.3 już to ogarnąłem:wink:

Podpinałem juz dwoma programami i zaden nie moze sie bezposrednio połaczyc z poduszkami czyli z głownym modułem jakby była jakas przerwa w obwodzie, dopiero w silniku pokazuje blad 17931 p1523 czyli crash signal from airbag control unit range/performance na polski: błąd sygnału od airbag control unit zakres/wydajnosc. Co mogę w tej sytuacji zrobic miał ktos juz doczynienia z takim zdarzeniem prosze o pomoc

---------- Post dopisany 22-12-2013 at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany 21-12-2013 at 21:10 ----------

Czy ktoś jest w stanie doradzic ?

---------- Post dopisany 23-12-2013 at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany 22-12-2013 at 09:57 ----------

Ponawiam pytanie , bo nie wiem od czego zacząc

Witam. Zajrzyj tu:

17931/P1523/005411 - Ross-Tech Wiki

Według tego błędu wynika że masz problem z kablami lub którąś wtyczką dochodzącą do głównego modułu AIRBAG. Pozdrawiam.

A więc tak po pewnym czasie kontrolka zgasła sama odpaliłem auto patrze nie ma , jeżdziłem tak pół miesiaca za czym znowu sie zapaliła po ok 4 dniach znowu zgasła na 2 dni ale znowu sie pali aż do teraz , gdy wł zapłon to odrazu wywala mi airbag i wogóle nie gasnie . Poza tym ten bład który podawałem wczesniej sugeruje przerwanie układu , a zauwazyłem ze coraz głosniej słychac jak w kierownicy przy skrecie w prawo czy w lewo jest brzeczenie pisk ocieranie , wydaje mi sie ze coś jest wspólnego z taśma w kierownicy . Co wy na to ?