Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenie antykradzieżowe


noxes

Rekomendowane odpowiedzi

witam. nastał ten czas kiedy muszę zabrać się za zabezpieczenie antykradzieżowe, ale mam pewien problem, nie wiem w czym zrobić odcięcie. Tak wiem pytanie głupie, nie powinno się pytań takich upubliczniać, ale ja nie pytam gdzie tylko co np a to inna sprawa:decayed:

Chodzi mi o coś co skutecznie unieruchomi samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że odcięcie portu obd2 jest dobrym sposobem, albo przynajmniej jakiegoś kluczowego pinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznie to tylko odciecie przekaznika pompy paliwa. Nawet po odcieciu alarmu z 12V i tak przekaznik zostaje rozwarty. Zlodziej ma za duzo grzebania. Polecam spy 5000m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariantów jest dużo - odcięcie 15-ki , odciecie zasilania pompy , odcięcie złącza diagnostycznego - dodatkowo przekaznikiem zwierasz zasilanie sterowników do masy - więc podanie sztucznie zasilnia upali co nieco :) jednak nie pozwoli na odpalenie autka . Takie rzeczy to tylko albo samemu albo zaufanemu czlowiekowi powierzasz - i cicho sza - nie mówić nikomu ani tym bardziej się pytać ...

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, będę robił to wszystko sam. odcięcia gniazda diagnostycznego nie będę robił, no chyba, że wystarczy odciąć bylektóry kabelek w miejscu trudno dostępnym, bo jak rozumiem złacze obd potrzebne złodziejom do usunięcia immo? Pytanie który pin jest kluczowy?

Benzynę nie bardzo odpiąć bo mam lpg i może go uruchomić na lpg.

Jeszcze myślałem aby zapłon odciąć, ale nie wiem gdzie tego szukać wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. Chętnie bym się dowiedział np. co zrobić i na który pin w obd2 podpiąć "np. przekaźnikiem zamienić napięcie" żeby np. jeśli ktoś podepnie jakieś urządzenie "urządznie nie autoryzowane przez właściciela :grin: "do gniazda żeby je upalio a jednocześnie nie uszkodzić swojej elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat sam w sobie nie naprowadzi złodzieja na to co kto i gdzie i zamontuje odcięcie. Myślisz, że złodzieje nie wiedzą co odcięte? Baa wiedzą ale maja nie wiedzieć gdzie i to jest nasza przewaga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...