Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] Wymiana rozrządu


wrobsipl

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli masz znajomego mechanika, to niech rozbierze obudowe, rzuci okiem, oslucha pompe wody...

Normalnie w V6 wymienia sie co 120.000 (ja swoj wymienilem niedawno przy 240.000), ale dla spokoju mozesz wymienic go przy 200-220.000.

Gdzie robisz przebiegi? Miasto? Trasa? Jesli w wiekszosci miasto, to wymieniaj wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słyszałem wiel teori na ten temat:

Niemieckie serwisy podobno zalecają wymianę rozrządu po 120 000 KM,

W polsce zdje się po 100 000 KM, a jeszcze inni mówią, że po 90 000 KM. A kolega YATES proponuje Ci jeszcze inaczej po 80 000. (myślę, że nie sugerował się okrągłą liczbą na liczniku 200 000 :polew:) Komu wierzyć sam nie wiem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem po 80 000km gdyż w Polskich warunkach lepiej wymienić trochę wcześniej niż póżniej żałować. Jeśli częściej jeżdzisz na trasie to wymień rozrząd przy około 220 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem po 80 000km gdyż w Polskich warunkach lepiej wymienić trochę wcześniej

W niemczech 120 000 = 80 000 w Polsce to z prostego obliczenia wynika, że około ~ 33.333..% szybsze zyżycie w polskich warunkach :mysli:

W Niemczech mają duuuuużo więcej autostrad ale to nie świadczy, że pewna częśc aut porusza się w większości w obrębie miasta. A tu warunki są podobne do Polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większosć to miasto i to krótkie odcinki 70 % - 30 % na korzyść miasta. W polsce zrobiłem nim niecałe 30 tyś, to nie wiem czy czekać na 200 000 ??

ps. Na tych "niemieckich" podzespołach serwisowych powinien do tych 200 000 dobic, bo w książce servisowej na 180 000 nic nie pisze o wymianie rozrządu a na tym się servis plan kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolna gotowke do wydania, to rob teraz. Napewno nie zaszkodzi to silnikowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...