Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RNS-E błąd nawigacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam borykam się z problemem z nawigacją RNS-E w audi. Problem polega na tym że po pewnym czasie jazdy bez włączonej mapy w urządzeniu wyskakuje błąd. Czerwony napis że urządzenie nie może odczytać mapy. Nadmienię że mocno nagrzewa się płyta w urządzeniu czym to jest spowodowane??? Jak RNS-E jest zimne to jest ok wszyto działa nawiguje ale do momentu nagrzania się.

Opublikowano

najprawdopodobniej brudny laser lub dobiega końca jego żywotność

Opublikowano

Wyciagnij płytę,jeżeli komunikat przestanie wyskakiwac,laser sie kończy

Opublikowano
  • Autor

A wiatraczek w nawigacji który jest z tyłu może być przyczyną może nie chłodzi RNS-E???

Opublikowano

Miałem podobny problem - odkąd wyczyściłem laser już się tak nie dzieje ale myślę że to tylko kwestia czasu kiedy padnie całkiem.

Na początek czyszczenie powinno pomóc. Jak to zrobić masz gdzieś na forum.

Opublikowano

Płyta jest ciepła bo cały czas pracuje, to normalne. Brak odczytu to prawdopodobnie brudny laser albo koniec jego żywotności. Jak koledzy mówili, spróbuj na początek przetrzeć laser. Nie używaj płyt czyszczących (nie powinno ich się stosować do napędów szczelinowych). Wyjmij rnse (wkładasz 4 klucze, daleko do kliknięcia i wyciągasz. Ewentualnie jak nie idzie to rozbierasz schowek i wypychasz od tyłu), na górze będziesz miał 3 śrubki. Odkręcasz i zdejmujesz górną część obudowy. Soczewka lasera powinna być już widoczna, bierzesz patyczek kosmetyczny (taki "do uszu") moczysz go w izopropanolu (ostatecznie w spirytusie ale izopropanol jest mniej inwazyjny i dzięki temu soczewka dłużej podziała) i delikatnym ruchem obrotowym przecierasz soczewkę. Po skończonej operacji składasz wszystko do kupy i cieszysz się brakiem błędów w NAVI.

Opublikowano
  • Autor
Płyta jest ciepła bo cały czas pracuje, to normalne. Brak odczytu to prawdopodobnie brudny laser albo koniec jego żywotności. Jak koledzy mówili, spróbuj na początek przetrzeć laser. Nie używaj płyt czyszczących (nie powinno ich się stosować do napędów szczelinowych). Wyjmij rnse (wkładasz 4 klucze, daleko do kliknięcia i wyciągasz. Ewentualnie jak nie idzie to rozbierasz schowek i wypychasz od tyłu), na górze będziesz miał 3 śrubki. Odkręcasz i zdejmujesz górną część obudowy. Soczewka lasera powinna być już widoczna, bierzesz patyczek kosmetyczny (taki "do uszu") moczysz go w izopropanolu (ostatecznie w spirytusie ale izopropanol jest mniej inwazyjny i dzięki temu soczewka dłużej podziała) i delikatnym ruchem obrotowym przecierasz soczewkę. Po skończonej operacji składasz wszystko do kupy i cieszysz się brakiem błędów w NAVI.

Witaj kolego. Już tak czyściłem według Twojego opisu pomogło na rok a teraz zaczyna być to uciążliwe bo coraz częściej się objawiać. Ale to raczej laser też tak obstawiam.

Opublikowano

No znam Twoj bol, ja co pol roku czyszcze

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

niestety....one już lata świetności mają za sobą ...również 3-4 razy w roku czyszczę laser u siebie :wink:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam mam pytanie laser wymieniłem sam na nowy jak na razie ok. Ale zauważyłem że nie pracuje wiatraczek z tyłu, pytanie czy włącza się on sam automatycznie jak sprzęt się nagrzeje?

Opublikowano

U mnie dziala non stop i wlacza sie od razu po otworzeniu auta

Opublikowano

Tak ma działać. Do tego wyłącza się po uśpieniu CAN (czyli chwile po zamknięciu auta).

Tom@sz80, sprawdź czy gdzieś przy wymianie lasera nie naruszyłeś przewodów od wiatraczka (chyba że padł) - bo RNS się przegrzeje, choć teraz choć ryzykownie może jakoś by jeszcze chodził, ale w lecie niebezpiecznie.

Opublikowano
  • Autor
Tak ma działać. Do tego wyłącza się po uśpieniu CAN (czyli chwile po zamknięciu auta).

Tom@sz80, sprawdź czy gdzieś przy wymianie lasera nie naruszyłeś przewodów od wiatraczka (chyba że padł) - bo RNS się przegrzeje, choć teraz choć ryzykownie może jakoś by jeszcze chodził, ale w lecie niebezpiecznie.

To jeszcze okaże się że wymieniłem nie potrzebnie laser. Bo był problem z odczytem płyty sprawdzę prąd czy jest zasilanie wiatraka, jak jest to wiadomo silniczek się wylatał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.