Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie objawy nieszczelnej nagrzewnicy? AVANT 1996 rok


bbabik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W jaki sposób mogę sprawdzić szczelność nagrzewnicy? Pod wcieraczką kierowcy pojawiają mi się dwie mokre plamy i wygląda na to że ubywa mi płynu chłodniczego ale to naprawdę minimalne ilości, ciężko mi wyczuć czy to pod wycieraczką, to woda, czy płyn chłodniczy. Jak daję ogrzewanie na nogi i odsłonię wycieraczkę po pewnym czasie plamy lekko wysychają ale pojawia się biaława obwódka (stąd moje podejrzenia, że to płyn). Odpływy na podszybiu udrożnione, uszczelka pod komputerem zasilikonowana, doczytałem że może puszczać uszczelka linki do otwierania maski i uszczelka sterowania pompą sprzęgła a to muszę dopiero sprawdzić.

Miał może ktoś podobny przypadek?

Pomóżcie bo ta wykładzina to mi się rozleci jescze trochę ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnięta nagrzewnica - lekko słodkawy zapach płynu chłodniczego w kabinie, parujące szyby, ubytek płynu chłodniczego. Zapach jest najbardziej odczuwalny jak nagrzejesz wóz i jadąc ze średnimi nastawami temp na klimatroniku zmienisz na HI. Taki mi teraz wpadło do głowy - nasadź balonik na wylot, z którego podejrzewasz, że cieknie i za parę dni zobacz co w nim się zebrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy sie rozczelni mocniej to i tak zaleje ci wszystko przerabiałem to w audi 80 w środku zimy wymieniałem nagrzewnice także może profilaktycznie zanim nie ma zimy wymień dzień roboty a szyby ci jeszcze nie parują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wycieka płyn chłodniczy, to na mrozie wkładzina nie zamarznie?

Płyn chłodniczy zamarza przy -35*C więc każdy sobie sam może odpowiedzieć czy zamarznie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czułbyś zapach płynu, taki słodki zapach, przerabiałem, nie w audi ale w innym aucie, nie da się tego pomylić z czym innym :) ew łatwo to sprawdzisz mozesz czy to nie woda, jedz na karscher psikaj w okolice przody szyby itp kilka minut i zobacz czy leci Ci woda na dywanik, jesli nie leci to masz odpowiedz ze musi puszczac nagrzewnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę lejąc wodę po przedniej szybie. Jeszcze jedno mi w głowie siedzi, czy mechanik wymieniając maglownicę mógł coś uszkodzić lub źle zrobić?... i dlatego leje. Wydaje mi się, że temat pojawił się właśnie po wymianie maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...