Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka zamka centralnego.


Bartek6996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,posiadam Audi A4 B5 Lift i mam problem z pompką zamka centralnego,zamyka ona drzwi,wlew paliwa,szyby i szyberdach,natomiast nie zamyka bagażnika który muszę zamykać i otwierać osobno,dodam jeszcze że pompka długo pracuje. Dzisiaj rozebrałem tapicerkę i obejrzałem pompę,jest ona cała popękana także raczej będę potrzebował nowej bo z tą chyba nic się nie da zrobić i tu moje pytanie ponieważ moja pompka ma numer "8D0 862 257C" i czy muszę kupić pompkę o tym samym numerze czy mógłbym ją zastąpić inną ale tak żeby wszystkie wyżej wymienione funkcje działały,proszę o odpowiedź,pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko zamyka i otwiera oprócz klapy i długo pracuje to wnioskuje: 1 - nieszczelność w zamku klapy, 2 - wydaje mi się, że w tym roczniku klapa była zamykana zamkiem elektrycznym więc pompka d*pa i zamek w klapie nie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego klapa jest zamykana zamkiem elektrycznym,a co do pompki to i tak muszę ją wymienić tylko pytanie czy pompka musi mieć tak sam numer jak moja czy mógłbym ją zastąpić pompką o innym numerze ew. z innego auta ale tak żeby wszystko działało łącznie z szybami i szyberdachem.

---------- Post dopisany at 18:38 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ----------

Czy jakbym założył takie coś pompka centralnego audi a4 b5 8L0862257H (3825230053) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to było by dobre i by wszystko działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika raczej, że masz nieszczelność w układzie a nie uszkodzoną pompkę.

"8D0 862 257C" to pompka bez alarmu i sterowania pilotem. Jeśli wsadzisz tam pompkę o innym numerze ale z takimi samymi kostkami to bez problemu będzie działać, tyle że jeżeli kupisz taką z alarmem i sterowaniem z pilota to przy otwieraniu samochodu przez przekręcenie kluczyka w zamku może się załączać alarm (kierunki będą Ci migać).

Tu masz opis pompek digakom - digitale automobil kommunikationstechnik

ps. Mam pompkę 8D0 862 257 "C" w zapasie więc jakbyś był w okolicy to można sprawdzić czy to faktycznie wina pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie upatrzyłem sobie pompkę,ale niestety jest z alarmem,nie da się tego jakoś obejść zeby te kierunki mi się nie zapalały ? Dodam że byłem dzisiaj w "Niedźwiedziu" i będę zakładał zdalne sterowanie z alarmem i czy w tym wypadku mógłbym kupić pompkę z alarmem ?

P.s dzięki kolego za rozpiskę pomp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tą co sobie upatrzyłeś nie ma funkcji sterowania pilotem więc może alarm nie będzie się załączać przy otwieraniu kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że można spróbować kupić ?

Bo pompkę i tak muszę wymienić bo tą co ja mam to jest że tak nazwę zduszona i popękana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że można spróbować kupić ?

Bo pompkę i tak muszę wymienić bo tą co ja mam to jest że tak nazwę zduszona i popękana.

Jak chcesz dokładać niefabryczną centralkę z alarmem to lepiej kupić 8D0 862 257 "C", żeby potem problemów nie było czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelnosc to jedno , a jak masz cos z wirniczkiem-kompresorkiem tj,rozwalił się ,to masz tu co i jak http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/kompresorek-centralnego-zamka-289758/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że można spróbować kupić ?

Bo pompkę i tak muszę wymienić bo tą co ja mam to jest że tak nazwę zduszona i popękana.

Jak chcesz dokładać niefabryczną centralkę z alarmem to lepiej kupić 8D0 862 257 "C", żeby potem problemów nie było czasem.

Czyli taka jak posiadam. ;)

---------- Post dopisany at 11:47 ---------- Poprzedni post napisany at 11:42 ----------

nieszczelnosc to jedno , a jak masz cos z wirniczkiem-kompresorkiem tj,rozwalił się ,to masz tu co i jak http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/kompresorek-centralnego-zamka-289758/

Dzieki za odpowiedz i linka,przydatne wiec sobie zostawie ale pompke musze niestety wymienic cala obudowa jest peknieta i wszystkie bebechy widac,takze dziw ze w ogole dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że można spróbować kupić ?

Bo pompkę i tak muszę wymienić bo tą co ja mam to jest że tak nazwę zduszona i popękana.

Jak chcesz dokładać niefabryczną centralkę z alarmem to lepiej kupić 8D0 862 257 "C", żeby potem problemów nie było czasem.

Czyli taka jak posiadam. ;)

nom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupoty gadam, ale nie można kupić jakiejkolwiek pompki i przełożyć tylko elektronikę ze starej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...