Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żywotność sprzęgła i objawy


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje auto ma teraz 160tys km przebiegu, od początku jest w nim oryginalne sprzęgło.

Ostatnio zauważyłem że na zimnym silniku biegi nie wchodzą gładko. Czuć wyraźny ale nieduży opór przy zmianie biegów 1-4, bieg 5 wchodzi bez problemu. Problem mija po kilku km. Co może być przyczyną? Sprzęgło się kończy? Olej w skrzyni biegów? Na zewnątrz nie widać żadnych wycieków.

Dodam kontrolnie też że bez względu czy zimno czy ciepło drążek zmiany biegów skrzypi między 1 i 2 biegiem, wcześniej tego nie było. Nie wiem czy to ma związek, raczej skrzypiący fragment jest juz umiejscowiony w tunelu środkowym ale na 100% nie jestem pewien.

Silnik to 1.8T BFB, skrzynia manual 5 biegów. Jeżeli to kwestia oleju w skrzyni - jak go sprawdzić? Da radę bez kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypi taki plastik , zdej mieszek i psiknij silikonem to przestanie, mozesz miec zjechana tarcze sprzegła, ja bym wsadzał zamach z 1z i sprzegło z awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem, w chłodniejsze dni biegi wchodziły właśnie z oporem, nie wiedziałem kiedy był wymieniany ostatnio olej w skrzyni, więc postanowiłem go zmienić i przy okazji przejrzeć wybierak i całą resztę,wszystko było ok - rezultat - biegi wchodzą "sporo wcześniej" lekko i nie zapierają się już tak :) / Stary olej był czarny jak smoła, wycieków brak, więc stan był ok :) . Zmienić możesz, nie zaszkodzi. Licznikowo mam 220tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...