Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy podejdzie licznik z A6 C5 do A4 B5


Salin92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko odnośnie licznika .

Ostatnio padł mi prędkościomierz i diagnosta mówił ze najlepiej bedzie wymienić licznik.

Z jednej strony to dobrze, bo planowałem wymianę licznika na licznik z fisem ;)

I właśnie tutaj moje pytanie, czy podejdzie licznik od Audi A6 C5 2.5 TDI 2001r, do Audi A4 B5 1.9 TDI 2000r.

Licznik z A6

ju9o.jpg

Mój licznik

k3is.jpg

Kolejne pytanko to czy ta manekta do fisa i tempomatu podejdzie do mojego Audi ?

W A6 przełącznik do świateł jest z lewej strony a u mnie jest przy kierownicy ?

Czy to w niczym nie przeszkadza ?

Czy 200 zł za licznik to dobra cena ?

Warto brać ?

Jak myślicie jaki będzie koszt przekodowania immobilisera w liczniku na kluczyki ?

Czy fis będzie działał w moim Audi ?

Mogę prosić o jakąś instrukcje co do montażu licznika z fisem do Auta bez fisu ?

Czekam na odpowiedz, sprawa pilna.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana FIS - VAG AUDI VW itd - soulmaster3m - Chomikuj.pl

licznik podejdzie tylko potem trzeba parę rzeczy przekodować bo z tego co pamiętam to chyba będzie ci odwrotnie pokazywać wartość paliwa i temp.

koszt zakodowania immo zależy od tego czy będziesz miał pin czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powstać problem z immo bo w 2000r. występowały 2 i 3 ale udostępniasz mało danych, np nr. liczników i firma ale jeżeli lubisz kręcić śrubki to powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czasem sprawdzę numery i wam napisze :) a jak wygląda sprawa z manetkami tymi, podejdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne dane bez owijania w bawelne. Manetki nie podejda, Po pierwsze od swiatel w A6 jest pokretlo a w B5 masz swiatla i kierunki na 2 przelacznikach zespolonych. Poza tym wygiecie manetki od A6 jest delikatnie inne niz w A4. To samo od wycieraczek, fizycznie wchodza, kostki pasuja ale nie mozna prysnac spryskiwaczami bo inaczej jest wygieta manetka. Cena 200 zl za dzilajacy fis to dobra cena ale dla osoby ktora potrafi bawic sie w elektronike i ma narzedzia. Dla kogos kto nie zna sie na tego typu naprawach dochodza koszta takie jak. Sciagniecie i przerobienie wsadu by poziom paliwa prawidlowo wskazywal, zczytanie Pinu z licznika, i dokodowanie kluczy. Elektronik za same klucze wezmie dobre 200zl a same transpondery do kluczy kosztuja 20zl. Czy to oplacalne musisz liczyc pod swoja kieszen. Co do licznika to takie cos jak temp. oleju i ladowanie bedzie chodzic, Trzeba dorobic kostke od FISA i tam mostkowac odpowiednie piny zzeby nie krzyczal o spalonych zarowkach i niskim poziomie plynu spryskiwaczy. No chyba ze chcesz dokladac przekazniki i czujnik poziomu plynu to kolejne koszta i robota. Pociagniecie paru kabli od licznika do instalacji bedzie wskazywalo otwarte drzwi. Sa tematy na forum i manulae o przekladaniu licznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem z A6 C5 z 2002 roku tylko że półfis i jedynie jaki jest problem to odwrotne wskazanie paliwa, brak wyświetlania otwartych drzwi i brak regulacji do ściemniana i rozjaśniania podświetlenia, które można ogarnąć poprzez przelutowanie potencjometru ze starego licznika. Ja na twoim miejscu bym nie kombinował i kupił półfisa z A6 C5 4B0 920 900 lub z A4 8D0 920 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie czy podejdzie licznik z A6 C5 do mojego B5. Dodam że u mnie jest zamontowany chyba oryginalnie pełny FIS  z elektronicznym zegarkiem pod obrotomierzem i manetka też jest. Kostki mam takie same jak z C6 zielona,fioletowa i szara. A i o co chodzi z immobilajzerem? Proszę o pomoc i wyjaśnienie tych kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...