Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pije za dużo LPG i PB; quattro


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

przyjechal koles ktory byl mega obcykany w bmw. posprawdzal przewody i sie okazalo, ze ktorys nie dokonca byl wsuniety i dostawalo sie lewe powietrze. obroty wrocily do normy spalanie spadlo do normy.

Faktycznie, może przyczepiłem się do tego spalania, ale zdaje się że ostatnio wzrosło o jakiś litr na 100km, do jakichś 17,5. Co do lewego powietrza, też mi się zdaje że gdzieś je zasysa i stąd te nierówne obroty i wkurzające wibracje na jałowym... Przy okazji przeróbki LPG poproszę mechanika o sprawdzenie wszystkiego co może brać lewiznę.

po skasowaniu korekt wygląda w miarę dobrze . Sondy w jakim są stanie , ile mają przebiegu ?
Na PB przy pedale w podłogę jakośtak trochę nisko "stoją".

Pojęcia nie mam jak z sondami, nie wiem ile mają przebiegu, ja mam auto od marca i od 15kkm, więc pewnie przynajmniej z 5 razy tyle :wink: Czy warto sprawdzić je multimetrem np?
LPG do regulacji, ok zrobię to skoro radzicie.
w logi nie patrzylem bo nie jestem na "ty" z 2.4 ale powiem tak. instalacja musi byc jak najszybciej przerobiona tak zeby doslownie nie bylo jej widac. dlaczego wtryskiwacze sa tak daleko i pozniej wezyki do czwornika. masakra jakas. nie wyregulujesz tego dobrze jesli bedzie tak to popierniczone masakra jakas. niech Ci gosciu lepiej czesc kasy odda i pojedz do ogarnietego magika od gazu to ci dobrze mapy poustawia bo widocznie masz cos z dawkami zle jesli ci tak faluje i twierdzisz ze duzo pali. normalnie w miescie jak moj znajomy w Lublinie nie zejdziesz nizej jak 12-13 litrow trasa srednio 11 w gore zalezy od ruchu i zapierniczania i nie sluchaj bajek ze pali 10 w trasie bo to jest nie mozliwe chyba ze jedzie sie caly czas 80km/h.

wiec:
najpierw porządek z instalacja, jak najkrótsze przewody do wtrysków gazu i wszystko ladnie upiete. jak bym znalazl fotke to bym Ci pokazal jak jest u znajomego. ty masz o tyle latwiej ze masz kazdy wtrysk osobno. jak to zrobisz wtedy na korekte u dobrego gazownika lapka w samochod i jedziecie. to jest prawidlowe ustawienie map a nie autokalibracja na postoju tak to mozna sobie jalowy ustawic.

w 32 bloku dziwnie stoja wskazania -5.5 nie wiem czy tak powinno byc ale dziwnie.

powodzenia i daj foto jak to ogarniesz ladnie pod macha

Masz rację, trzeba to przerobić żeby miało ręce i nogi. Niestety instalację zakładałem w kwietniu (robił to znajomy, całkiem dobry mechanik), któremu już kilkukrotnie powiedziałem że jestem zadowolony. Bo byłem. Wytłumaczył że burdel pod maską zrobił w skutek zupełnego braku miejsca, a że się nie znałem to zaakceptowałem. Z tego względu kasy nie odzyskam, ale skoro trzeba wydać żeby to ogarnąć to co zrobić. Od tej pory poznałem solidnego gościa od LPG w Łodzi więc on się tym zajmie.
Muszę poszukać fotek prawidłowo założonego gazu do 2.4 albo 2.8 i dać gazownikowi żeby się wzorował :wink: Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaprowadzisz do KME w lodzi to Ci ogarna to jak trzeba jedni z najlepszych w polsce. wejdz na forum lpg i tam poszukaj w lodzi gazownikow. forumowi najlepiej znaja sie na rzeczy. a w 2.4 nie ma tragedi jedynie to nie ma miejsca na parownik gdzie najlepiej za lewa lampa ale wes potem wymien zarówke:facepalm: a tak nic nie powinno byc widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowi najlepiej znaja sie na rzeczy. a w 2.4 nie ma tragedi jedynie to nie ma miejsca na parownik gdzie najlepiej za lewa lampa ale wes potem wymien zarówke:facepalm:

Tak zrobię. Za lewą lampą parownik jest, tego może jedynego nie trzeba będzie ruszać :wink:

Tak offtopicowo, serio zamontowałeś S-Tronica do B5? Podziwiam i szanuję zapał :travolta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale płakac mi sie chce jak widze taki burdel pod maską ktory zostawil gazownik. Osobiscie bym mu nie zaplacil za taka partanine. :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...