Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie TUZ pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem kilka miesięcy temu audi a4 b5 które jest ubezpieczone w TUZ.

Teraz właśnie jest do zapłaty druga rata i pani na infolini powiedziała że płaci się to przelewem. Teraz moje pytanie. Skoro zmienił się właściciel i numer rejestracyjny pojazdu czy ja mogę opłacić to poprostu na numer polisy i jeździć dalej czy musze przeprowadzac rekalkulacje składek i przepisać ubezpieczenie na siebie? Chciałbym uniknąć tej drugiej opcji bo druga rata to tylko 106 zł. I czy jak zatrzyma mnie policja na kontrole to oni mogą sprawdzić u siebie w komputerze czy jest zapłacona 2 rata? Prosze o szybką odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnia sama się zgłosi do Ciebie z nową kwotą składki. Jeśli nie wypowiesz ubezpieczenia jest ono ważne do końca okresu na jaki była zawarta.

Jeśli nie opłacisz drugiej raty , OC jest nadal ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka niska składka prawdopodobnie wynika z tego, że samochód ubezpieczony jest w ramach pakietu "Nasza Rodzina" wraz ubezpieczeniami dobrowolnymi. W takiej sytuacji przepisanie polisy na Ciebie nie jest korzystne, bo będziesz musiał zapłacić znacznie wyższą składkę niż to widnieje na polisie, nawet w przypadku, gdy masz pełne zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co teraz najlepiej zrobic? Puścić przelew z numerem polisy i z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wypowiedzieć polisę i zawrzeć nową na siebie. Ewentualnie możesz się zgłosić do oddziału TUZ, bo z tego co się orientuję agenci się tym nie zajmują w TUZ.

Właściwie najpierw sprawdź czy to na pewno "Nasza Rodzina". Jaki masz początek numeru polisy? Jakie litery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest to polisa ręcznie wypisywana do pakietu "Nasza Rodzina". A więc składka będzie przeliczona na nowego Klienta wg zwykłej stawki. Skoro więc masz i tak płacić w TUZ to lepiej u nich zawrzeć nową polisę "Nasza Rodzina" i w cenie OC masz dodatkowo NNW kierowcy i pasażerów, OC w życiu prywatnym, miniAssistance oraz do wyboru:

1) NNW w życiu prywatnym- na wypadek np. złamania ręki lub nogi

lub

2) ubezpieczenie domu/mieszkania

Odezwij się na PW w sprawie 25% rabatu na taki pakiet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie aż taki obszerny pakiet mnie nie interesuje :) Potrzebuje zwyklego OC i NNW i nic wiecej. Dodatkowo mam zwyżkę za wiek (21) i współwłaściciela co ma 45 % zniżek. Chyba wypowiem tą umowe i ubezpieczę auto w innej firmie. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie aż taki obszerny pakiet mnie nie interesuje :) Potrzebuje zwyklego OC i NNW i nic wiecej. Dodatkowo mam zwyżkę za wiek (21) i współwłaściciela co ma 45 % zniżek. Chyba wypowiem tą umowe i ubezpieczę auto w innej firmie. Dzieki za pomoc

Wypowiedzieć możesz w ciągu miesiąca od nabycia albo przed końcem polisy, więc raczej musisz przekalkulować na siebie i zapłacić teraz drugą ratę wg. Twoich danych. Możesz też puścić przelew z numerem polisy i powinien być spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisę możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie.

...ale przestanie obowiązywać z dniem jej zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś nabywcą możesz wypowiedzieć w każdej chwili np. wypowiadasz dzisiaj do dzisiaj jest ważna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...