Jump to content
0
bobw

Radio chorus

Recommended Posts

Mam pytanko czy radio chorus montowane w audi a4 b8 obsługuje zmieniarkę CD i czy np można podłączyć do niego emulator zmieniarki USB?

Bo jakiegoś włącznika AUX to ono nie ma na zewnątrz.

Pasuje sprawdzic czy w kodowaniu 56 Radio jest taka opcja do odznaczenia

Mozesz dac AMI po CAN

MONTAŻ NAWIGACJI KONWERSJE MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU       

A może ktoś powiedzieć jakie powinno być kodowanie w kanale 56 aby działa zmieniarka??

A może ktoś powiedzieć jakie powinno być kodowanie w kanale 56 aby działa zmieniarka??

A jest wogóle dostepna ? bo ja nie widze nawet w ETKA

No właśnie! czy te radio obsługuje zmieniarkę? chociaż ma ono wejście 12pin na zmieniarkę, a może ktoś z form ma podłączoną zmieniarkę do tego radia?

Jutro jeszcze sprawdzę w kodowaniu 56 co tam można odznaczyć

Jak juz to mozna włozyc AUDI MUSIC INTERFEJS

czy te radio obsługuje zmieniarkę?

Jak to Chorus III to obsłuży.

Ludzie używajcie polskich znaków ! Jest różnica robiąc komuś łaskę lub laske.

4a18aa9aa1354ee7med.jpg Piszę poprawnie, a przynajmniej się staram.

Czasami szydzę ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

W CONCERCIE/SYMPHONY spotkałem sie z AMI :wink:

AMI sa przeciez tez po CANIE

U ciebie jedynie AUX pewnie mozna pociagnac

Radio to takie jak na zdjęciach a co, do AMI to trochę drogi interes jak na razie. Dlatego na początek szukam zmieniarki lub emulatora zmieniarki. A potem zobaczymy;)

radio_chorus.jpg

radio_chorus_tyl.jpg.

Sam jestem ciekaw, też mam chorusa i z jedną płytą jeszcze cd to o kant d*py... ;-/

Zamówiłem concerta, to w serwisie nie zdjęli mi ochrony komponentu, że niby radio lewe ale wyskakiwało im coś z immo. Kolejny raz radia nie kupiłem.

TAK BTW. W TYM CHORUSIE DZIAŁA CI PRZYCISK CAR CZY JEST NIEDOSTĘPNY?

No jak na razie w kodowaniu 56 zaznaczyłem opcje AUX i teraz włączając MEDIA mam wybór CD czy AUX. Może jak zdążę to dziś spróbuje podłączyć emulator zmieniarki i zobaczymy co ten CHORUS jest wart:) A co do przycisku CAR to tez go wieczorem sprawdzę

I jak tam wyniki badań i prób? :))

Na razie próby nie powiodły się:( ale tez nie wiem czy to wina zmieniarki czy tez radio nie współpracuje ze zmieniarką. W przyszłym tygodniu będę sprawdzał zmieniarkę czy ona jest sprawna i zobaczymy. A co CAR to działa. Jest tam kilka funkcji. Natomiast jeśli będzie włączone CAR i SETUP to tylko wyskakuje jakiś dziwny komunikat. O dalszych próbach poinformuje:)

Może zmieniarka nie jest kompatybilna.

Emulator XcarLink musi działać.

Ludzie używajcie polskich znaków ! Jest różnica robiąc komuś łaskę lub laske.

4a18aa9aa1354ee7med.jpg Piszę poprawnie, a przynajmniej się staram.

Czasami szydzę ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Ja stawiam że coś jest nie tak ze zmieniarką emulatorem- mam XCARLINK, ponoć ma być kompatybilna, ale to juz sprawdzę lub wymienię (jeśli sie da:)) na inną w przyszłym tygodniu.

A kodowałes w GATEWAYU ?

Nie w GATEWAYU nie, a co tam trzeba by kodować?

Kazdy dodatkowy sterownik odznaczmy w GATEWAY 19 INSTALATION LIST

No to wiem - że sterownik. Ale co mam odznaczyć? zmieniarkę? tam nie ma takiej funkcji

Coś się ruszyło w temacie?

No to wiem - że sterownik. Ale co mam odznaczyć? zmieniarkę? tam nie ma takiej funkcji

zmieniarke odznaczasz 0E z tego co pamietam

Sprawdzałem w kodowaniu 19 ale u mnie nie ma nic o zmieniarce i nie ma kodu 0E, co najwyżej jest "6E - Media Player II" ale czy to chodzi o zmieniarkę?

A i tak teraz czekam na inna zmieniarkę. Więc jeszcze się nie poddaje:)

No jak na razie w kodowaniu 56 zaznaczyłem opcje AUX i teraz włączając MEDIA mam wybór CD czy AUX. Może jak zdążę to dziś spróbuje podłączyć emulator zmieniarki i zobaczymy co ten CHORUS jest wart:) A co do przycisku CAR to tez go wieczorem sprawdzę

bobw jak podłączyłeś gniazdo aux do chorusa też potrzebuje to zrobić? Jest takie gniazdo z kablami na allegro o numerze 8k0035474 to wystarczyło podpiąć i zakodować?

Ja nie podłączyłem gniazda AUX do radia tylko w kodowaniu zaznaczyłem opcję AUX i teraz po wciśnięciu przycisku MEDIA w radiu mam wybór CD czy AUX. I raczej wątpię by ten kabel 8k0035474 dał możliwość słuchania muzyki np z pendriva, Trzeba szukać jakieś zmieniarki ewentualnie emulatora zmieniarki. U mnie zmieniarka (emulator) XCARLINK nie działa. Teraz przymierzam sie do tego: https://car-tronic.pl/dension-gateway-300-audi-quadlock-p3550.html - sprzedawca zapewniał że będzie działał wiec może po feriach będę próbował ją podłączyć:)

Ja też intetesowałm się tym densio-em tylko innym modelem.Ten wyświetla informacje miedzy zegarami ma bt. i da się obsługiwać menu np z telefonu. Tu masz nr aukcji allegro 3938015178. Dzwonilem też do gościa i mowił że będzie działać , ale nigdzie w specyfikacji nie znalazłem chorusa z 8k.

U nich w sklepie https://car-tronic.pl/dension-gateway-pro-bt-audi-quadlock-auxusbipodid3bt-p4286.html jest ten model tańszy. I ten gość też mnie zapewniał ze będzie działać a jeżeli nie to będę go mógł odesłać. Ja może sie skuszę na tego DENSION-a bez Bluetootha ale to dopiero na koniec lutego. No chyba ze będziesz próbował wcześniej to daj znać czy się udało podłączyć:)

U nich w sklepie https://car-tronic.pl/dension-gateway-pro-bt-audi-quadlock-auxusbipodid3bt-p4286.html jest ten model tańszy. I ten gość też mnie zapewniał ze będzie działać a jeżeli nie to będę go mógł odesłać. Ja może sie skuszę na tego DENSION-a bez Bluetootha ale to dopiero na koniec lutego. No chyba ze będziesz próbował wcześniej to daj znać czy się udało podłączyć :)

Hejka, odświeżająć temat - mam Chorus w B8, udało się wam podłączyć jakąś zmieniarkę? Ogólnie chciałem mieć możlwość podłączenia USB, piszecie o bluetooth (to już w ogóle wypas) ale samą zmieniarką też bym się zadowolił.

Możecie coś polecić?

Hejka, a jak to wygląda z podłączenie Concerta albo Sympony? Chorus nie ma wzmacniacza chyba, czy jest to bezbolesny montaż czy jednak się nie da? Myslałem o podłączeniu zestawu glośnomówiącego Nokii C-100, tam niby jest podłączenie do Radia, tylko nie jestem pewien czy pasuje? Ktoś się bawił? Wiem że Nokia a nie fabryczne Audi, itd ale podobno dobrze działa

Edited by mszydel

do chorusa nic nie podejdzie tylko aux