Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy po ustawieniu zbieżości


pawelde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będąc w Polsce na święta podjechałem zrobić zbieżność (3D) bo miesiąc wcześniej wymieniane było łożysko (lewy przód) i ponoć po tej operacji powinno się to zrobić.

Fachowiec ustawiający zbieżność stwierdził że minimalnie musi poprawić i że pewnie kierownica jest trochę krzywa przy jeździe a wprost (nic wcześniej nie zauważyłem) . Po ustawieniu pojeździłem 2 dni ale stwierdziłem że dopiero teraz kierownica jest krzywo i pojechałem na poprawkę.

Poniżej wydruk po pierwszej ingerencji fachowca i po poprawce..

Pierwsza ingerencja:

IMG_20140111_153149.jpg

Poprawka:

IMG_20140111_153207.jpg

Generalnie przed ustawieniem zbieżności było ok.. po zaczęły się problemy, ale jestem już poza PL i dlatego piszę tu...

Po przejechaniu ponad 1500 km stwierdzam:

kierownica przy jeździe na wprost sama przechyla się na prawo...

kierownica na wprost - samochód idzie wprawo..

Do tego doszły drgania przy hamowaniu ale tylko w okolicach 70 km/h

Czy to wszystko może być związane z ustawieniem zbieżności tylnych kół?

Pan majster powiedział ustawiając mi zbieżność że to tak małe odchylenie że nie będzie miało wpływu na jazdę...

Po poprawce może i było lepiej ale miałem takie odczucie po przejechaniu 20 km a nie jak teraz ponad 1000

Może wymiana łożyska (SKF) ma coś z tym wspólnego? Wymieniałem w warsztacie w Niemczech - znany u mnie w mieście - w ASO chcieli za dużo - 350 euro.

Auto na zimówkach 5 mm profilu - kupione i założone w listopadzie.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to ten fachowiec więcej popsuł niż naprawił. Ja też niedawno robiłem zbieżność i na moim wydruku nie ma żadnych wyników na czerwono czyli poza tolerancją.

U mnie też były drgania przy prędkości pow. 100 km/h i jak się okazało, tak jak w twoim przypadku, też był problem w ustawieniach tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika że podczas rutynowej kontroli fachowiec zepsuł to co było dobre i jeszcze za to wziął kasę. - Kilim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...