Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Światła drogowe - przełącznik zespolony?


hydzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujące pytanie: czy po wyjęciu kluczyka światła drogowe powinny w jakikolwiek sposób się zapalać?

Problem polega na tym, że jak wyjmę kluczyk mogę zarówno błysnąć długimi jak i włączyć je na stałe. Postojówki i mijania nie muszą być włączone.

Światła mijania i postojówki działają ok. Czy tak powinno się dziać?

Auto to A4 B5 AFN z 1997 roku przedlift.

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podejrzewam, że znów będę musiał zaglądnąć do manetki - albo do kostki stacyjki - dzięki fanthomas18

mimo wszystko, może ktoś jeszcze ma jakieś inne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki nie ma nic do tego przypadku ,jedynie manetka.

właśnie zauważyłem, że po wyjęciu kluczyka wyłącza mi radio (czyli tak jak normalnie powinno być), jednak jeżeli sam wyłączę i włączę gałkę od radia, radio zaczyna grać (a tak być nie powinno, radio ori - delta cc) - może to jednak kostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej manetka

ori radio też włączysz bez kluczyka tak jak piszesz

Właśnie nigdy tego jakoś nie sprawdziłem, jak jest z tym radiem po wyjęciu kluczyka. Zawsze byłem przekonany, że jak kluczyk wyjęty to radio nie ma prawa grać.

Kostkę stacyjki przed chwilą włozyłem do auta - sprawdzona na stole miernikiem (styki vs schemat). Niby ok, ale kostkę wymieniałem na wakacjach, bo oryginalna umarła. Nie bardzo jak mam sprawdzić inaczej ten temat.

Wysłane z mojego HTC Desire X

---------- Post dopisany 12-01-2014 at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany 11-01-2014 at 22:39 ----------

Rozebrałem manetkę świateł i okazało się że plecionka prowadząca od styku do jednej z blaszek stykowych (tej od mrugniecia długimi) była źle poprowadzona i zwierała do drugiej blaszki stykowej odpowiedzialnej za światła długie zapalone na stałe. Temat opanowany.

Temat można zamknąć. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...