Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autko do ciężkiej przyczepy


mireq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję ciągnąć taką oto przyczepkę: Przyczepy Inny Jarocin 2013 16757.00 PLN - otoMoto.pl

wiecie może czy jest jakaś osobówka typu: landcruiser, amarok, hilux może q7 ? którą można by było takie coś ciągnąć? na tej przyczepce około 1200kg

kiedyś pamiętam że ml'em ciągnąłem lawete z autem i było to legalne a to podobne wagi były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zalezy od dopuszczalnej masy na haku. Niektóre kombiaki nawet mogą ciągnąć taką przyczepe. Np BMW serii 5 te starsze z wiekszymi silnikami miały własnie wiekszą masę dop na haku i mozna było lawete z autem ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie nie musi być :) muszę często kosiarkę przewozić i zawsze musiałem jechać po busa i dopiero podczepiać przyczepkę a że akurat jestem przed kupnem auta to wpadłem na pomysł żeby ją (przyczepkę) ciągać normalnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jaką DMC chcesz kupić tą przyczepę ???

2700 kg ??

Większość terenówek ma około 2800-3500 uciąg na haku.

W dowodzie rejestracyjnym rubryka O1.

Pamiętaj ,że na drogach ekspresowych z taką przyczepą łapiesz się na Viatoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiekniej z ta przyczepka to Landrower Defender bedzie wygladal i bedziesz mogl cos wiecej tez dolozyc.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defender posiada 3500 kg uciągu na haku a w wersji z pneumatycznymi hamulcami 5000 kg.

Oczywiście auto + ta przyczepa ze zdjęcia równa się prawo jazdy B+E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

landrover odpada - chcę prywatne auto wykorzystać :) wolę audi ewentualnie landcruisera :) ale jeśli q7 sobie poradzi to niczego innego nie będę szukał.

tak mam tą 2700DMC. Nie planuję jeździć z nią po autostradach :) ale dzięki będę pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q7 lub landcruiser będzie okej w papierach.

System elektronicznej opłaty to nie tylko autostrady ale i ekspresówki.

Kara za przejechanie bramki bez uiszczenia opłaty to 3000 zł.

Na odcinku np 20 km może być 8 bramek więc 8x3000zł=24000 tys do zapłacenia.

Poniżej mapa sieci dróg objętych systemem

pl_viatoll_mapa_02_2013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli myslisz o terenowce to dobrze sprawdz napedy w tych autach czesto jest tak ze naped 4x4 mozna wlaczac tylko na luznej nawiezchni jadac poczarnym musi miec miedzy osiowy mechanizm roznicowy co autach typu pickup nie jest czeste nie wiem dokladnie czy LR ma ale to wazne bo czasem ruszyc z takim ladunkiem nie jest lekko na jednej osi a pamietanie o rozlaczaniu napedow na czarnym uciazliwe.lepiej jak autko ma mozliwosc zablokowania miedzyosiowego mechanizmu roznicowego i reduktor nie ma tego Q7 i nie kazdy amarok ma jednakowy naped wystepuja w dwoch wersjach jednym z najlepszych napedow jest w mitsubishi l200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej osi? hm quattro to nie jest stały napęd na dwie osie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ale bez mozliwosci blokowania jak masz naped z mozliwoacia blokady miedzyosiowego to dobrze blokada tylnego dyferencjalu do tego jest super a jak jest przod blokowany to juz jest kon w terenie:decayed:troche jezdze w terenie wiec widze czym sie chlopaki bawia daihatsu terios 1.3 super stan,70 tys km Kościan ? Tablica.pl

ale nie na ostro bo to autko zony i sie troche denerwuje jak jej oddaje i na klamkach jest bloto:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn to auto w teren nie będzie zjeżdzało. Chcę nim tylko z bazy jakies 15km maksymalnie przetransportować przyczepę, tzn gdzieś na trawnik wjedzie ale to żaden teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sam zobaczysz jak kupisz terenowke to cie do lasu sama zaciagnie :decayed:jesli chodzi o auta typu pickup to hilux amarok czy l200 cenowo podobnie ale chwala naped l 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie Viatoll-a musisz mieć jeżeli dopuszczalna masa zespołu pojazdów przekracza 3,5t (czyli dopuszczalna masa całkowita auta + dopuszczalna masa całkowita przyczepy ) nie ma znaczenia czy wjedziesz na drogę na której znajdują się bramki czy będziesz koło płotu po drodze jeździł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie będę tym zestawem na sto procent jeździł po autostradach/ekspresówkach chyba ze z lubina do głogowa będzie ten kawałek s3 to wtedy (ale pewnie już nie będę miał po co :) ). Ale że jak koło płota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miodzio nie rozumiem Twojej wypowiedzi ?

Opłata pobierana jest tylko na odcinkach z mapki powyżej za każdy przejechany na nich kilometr w zależności od DMC pojazdu/zespołu pojazdu i normy emisji spalin a bramki właśnie służą do "liczenia" tych kilometrów.

Koło płotu jak jeździsz zestawem powyżej 3,5 t DMC nie musisz się nigdzie rejestrować ani montować boxa na szybę.

Czyli jedynie koncesyjne autostrady i niektóre drogi zarządzane przez GDDKiA wymagają płacenia za nie.

Po większości normalnych krajówek, wszystkich drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych jeździsz normalnie więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miodzio nie rozumiem Twojej wypowiedzi ?

Opłata pobierana jest tylko na odcinkach z mapki powyżej za każdy przejechany na nich kilometr w zależności od DMC pojazdu/zespołu pojazdu i normy emisji spalin a bramki właśnie służą do "liczenia" tych kilometrów.

Koło płotu jak jeździsz zestawem powyżej 3,5 t DMC nie musisz się nigdzie rejestrować ani montować boxa na szybę.

Czyli jedynie koncesyjne autostrady i niektóre drogi zarządzane przez GDDKiA wymagają płacenia za nie.

Po większości normalnych krajówek, wszystkich drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych jeździsz normalnie więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

No właśnie z pierwszym zdaniem się zgadzam niestety co do drugiego niestety to ty się mylisz:wink: Czy jeździsz po autostradach czy drogach ekspresowych czy "dokoła komina" a zestaw przekracza 3,5t to box-a i tak musisz mieć przy kontroli ITD. Ja wiem że w normalnym kraju jest to nie do pomyślenia ale... Oczywiście jak nie przejeżdżasz przez bramki to opłata nie jest naliczana. Jest to o tyle upierdliwe że musisz wydać 120zl za box-a i 120zl (najmniej) na jego doładowanie. W każdej chwili możesz oddać urządzenie i zwrócona zostanie Ci kaucja 120zl za box + to czego nie wykorzystasz z opłaty 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...