Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zapalająca się lampka smarowania oleju


adam-a156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:.Mam mały problem z kontrolką smarowania oleju (oliwiarka z kropelką ), z miesiąc temu zapaliła mi się pierwszy raz sprawdziłem olej i brakowało więc od razu go uzupełniłem.Po przejechaniu 500 km. znowu się zapaliła trzy krotnie migając i dawać sygnał.Olej sprawdziłem i stan jest :good:, więc nie wiem jaka jest przyczyna zapalania się tej kontrolki.Proszę o pomoc co jest nie tak ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kontrolka od poziomu oleju, tylko kontrolka od cisnienia oleju to dwa rozne pojecia i oznaczaja co innego, sprawdz czujnik moze gdzies kabel nie laczy, moze to byc wina samego czyjnika, w najgorszym wypadku masz za niskie cisninie oleju, pewno cos z pompa oleju juz nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowania oleju (oliwiarka z kropelką ),

Ciśnienia oleju.

Jeśli poziom w normie, to na Twoim miejscu zaprzestałbym użytkowania auta do czasu sprawdzenia ciśnienia oleju.

Możesz zatrzeć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byłem u mechanika i sprawdziłem sprężanie w cylindrach. Jest po 10 na wszystkich 4 cylindrach,sprawdziłem też ciśnienie przez czujnik ciśnienia i wyszło 2 atm. Mechanik powiedział że jest wszystko w porządku. W sumie to przed tym wszystkim to wymieniłem czujnik na nowy i dopiero po tym zaczęła zapalać się kontrolka ale nie tak od razu. Czy może być czujnik wadliwy ???. Czy może coś innego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...