Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konczy sie termin ubezpieczenia na poprzedniego wlasciciela - czy musze wypowiedziec.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Kupilem samochod w pazdzierniku 2013r. Poprzedni wlasciciel ubezpieczyl samochod na caly rok z gory - ubezpieczenie wygasa 31 stycznia 2014r. W pazdzierniku pojechalem do Allianz zeby poinformowac o tym ze nabylem pojazd i zeby przepisali na mnie ubezpieczenie. Gosciu w Allianz wzial blankiet ubezpieczenia i na odwrocie napisal dane nowego wlasciciela i nowy nr rejestracyjny pojazdu.

Zawsze kazdy moj samochod ubezpieczam w PZU i tym razem chcialbym tak zrobic. Bylem w oddziale PZU zeby wycenic OC i MiniCasco. O dziwo OC wyszlo taniej niz w Allianz wiec na pewno sie przeniose ale nie wiem czy musze wypowiedziec umowe w Allianz. Pani w PZU powiedziala ze ubezpieczenie sie konczy 31 stycznia i nie musze nic wypowiadac tylko 31 stycznia zawrzec umowe z PZU. Najlatwiej byloby podjechac do oddzialu Allianz ale do najblizszego oddzialu mam 50km.

Ktos jest specjalista w tych sprawach? Musze wypowiadac OC w Allianz czy samo wygasnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek wypowiedz. Nic Cię to nie kosztuje a unikasz nieporozumień. Sprawdź czy ten gość co Ci tak ładnie długopisem napisał na odwrocie ubezpieczenia nowe dane w ogóle zgłosił to do Allianza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz do nich zadzwonic i ich poinformowac. wtedy ci powiedza co i jak. lepiej tego dopilnowac zeby nie bylo ze masz dwa ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wypowiedzieć, jak tego nie zrobić to przyjdzie Ci przedłużenie starego ubezpieczenia (wtedy też możesz wypowiedzieć do 7 dni) Na necie znajdziesz gotowy druk, wypełniasz i wysyłasz na adres Allianz, data na pieczątce liczy się jak dzień dostarczenia. Musisz dostarczyć przed 31 Stycznia.

A tak przy okazji to jeżeli nie masz jeszcze 30 lat i chcesz tanie OC to sprawdź sobie Hestia dla młodych - You Can Drive

B6 1.9 2001 r. OC 325 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie tanio.... mi babka w PZU wyliczyla 431zl. Bede w Ldz w piatek wiec wpadne do siedziby Allianz i wszystkiego sie dowiem. Juz 15 stycznia i jeszcze zaden kwit o przedluzenie mi nie przyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie Ci po 31 stycznia, nie wcześniej

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:41 ----------

Wszystko możesz załatwić online. https://www.youcandrive.pl/direct/forms/calculation/kom/CalculationRegisterS1.seam tu obliczasz składkę. Jeżeli cena Ci pasuję to robisz przelew, na email przyjdzie Ci polisa do wydrukowania.

Starą polisę z Allianz wypowiadasz listem poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekWSH, skąd czerpiesz wiedzę?

Polisy nie musisz wypowiadać- wynika to jasno z treści ustawy. Ja rozumiem, że każdy chce pomóc, ale nie róbcie tego jeśli nie macie pewności.

Z Twojej przysługi może wyniknąć następujący problem:

Autor wyśle do towarzystwa druk wypowiedzenia nabywcy, który spowoduje koniec polisy w dniu złożenia wypowiedzenia, a nowe wykupi dopiero 31 stycznia. Przerwa poniżej 14 dni więc kara z UFG wyniesie tylko 1680zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wniosku wypowiedzenia polisy OC jest opcja wypowiedzenia z dniem zakonczenia okresu ubezpieczenia... ale dziwi mnie ze "powinienem" wypowiedziec OC skoro nie ja zawieralem z Nimi umowe. Jutro bede w Lodzi wiec dla swietego spokoju podjade do siedziby Allianz i dopytam szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, brak slow... wlasnie otrzymalem pismo z Allianz a w nim POTWIERDZENIE ZAWARCIA UMOWY UBEZPIECZENIA WZNOWIONEJ NA PODSTAWIE ART. 28 USTAWY (ważne w przypadku braku wypowiedzenia i opłacenia składki w terminie obowiązywania polisy, która zostaje niniejszym wznowiona).

Najlepsza jest wyliczona składka OC + NNW - uwaga ! Skladka do zaplaty 1459zł :D

Z ciekawosci przeczytalem art. 31 ustawy i z niej jasno wynika ze Alliaz juz probuje zagrac w kulki:

Art. 31. Przejście lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego

1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu, domniemanie zawarcia następnej umowy, nie stosuje się.

Ze jutro i tak bede w Lodzi to wydrukuje ten artykul i poloze go Im na biurku i poprosze o wyjasnienia.

PS. Nawet na odwrocie pisma z Allianz napisane jest ze

"zgodnie z obowiazujacym prawem umowa ubezpieczenia OC przekazana Państwu przez poprzedniego posiadaczu pojazdu NIE podlega automatycznemu odnowieniu na kolejne 12 miesięcy... lecz ulegnie rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta (nawet jeśli nie została wypowiedziana). Oznacz to konieczność zawarcia samodzielnie nowej umowy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest działanie tak samo etyczne jak przysyłanie przez PZU wznowienia na przyczepę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na wypełnionym przez PZU druku jest wpisana od razu kwota za NNW !!! Znacie przepis, który umożliwia przewożenie osób w przyczepie samochodowej? Zwykłe chamstwo i szukanie idioty, który nie potrafi czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację rok temu.

2,5 roku temu kupiłem sobie na firmę samochód Renault Kangoo 2009 z komisu, gdzie był sprowadzony z włoch.

Właściciel komisu wykupił ubezpieczenie w PL na nr vin na 1 miesiąc, w tym czasie kupiłem ten samochód, zarejestrowałem i wykupiłem oc+ac już na siebie.

Po okresie 1,5 roku dostałem pismo o zapłatę składek za poprzedni rok oc i za nowy tak samo, że niby tamta polisa nie była wypowiedzonai automatycznie była przedłużana - razem coś koło 1400PLN Firma ubiezpieczeniowa długo szukała adresu bo dotarła do mnie dopiero po 1,5 roku.

Oczywiscie wyszło tak, że przedstawiłem swoją polisę którą zakupiłem z dniem zakupu pojazdu a o tmatej nie miałem pojecia i nie ja ją podpisywałem nie zapłaciłem ani złotówki. Wszystko zostało anulowane.

Moje ubezp było UNICA a te z vin chyba compensa, ale nie pamiętam dokładnie.

Więc nie trzeba wypowiadac starej umowy, lecz można dla własnego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest działanie tak samo etyczne jak przysyłanie przez PZU wznowienia na przyczepę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na wypełnionym przez PZU druku jest wpisana od razu kwota za NNW !!! Znacie przepis, który umożliwia przewożenie osób w przyczepie samochodowej? Zwykłe chamstwo i szukanie idioty, który nie potrafi czytać.

To jak kolego potrafisz czytać to przeczytaj OWU i będziesz wiedział dlaczego jest NNW na przyczepę. W NNW komunikacyjnym jest odpowiedzialność również za szkody podczas załadunku / rozładunku pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...