Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odnowienie obudów lusterek zewnętrznych


august

Rekomendowane odpowiedzi

a co to podpisałeś umowe z carefurem że ich produkt reklamujesz he ładnie ci to wyszło ale jak byś zrobiłczarnym woskiem to jest dłuższy efekt

Panowie, ja bym radził, aby nie pisać już takich rzeczy - kojarzy mi się to z wiejskim tuningiem Rometa, gdzie jako sportowy tłumik wkłada się puszkę po spray'u.

Audi to WIELKA marka i jak by nie patrzeć do każdej pierdułki warto podejść profesjonalnie i tak w tym przypadku jedyną rzeczą jaką bym zrobił to polakierowanie lusterek profesjonalnie - koszt około 70zł/szt :wink4:

Nie piszmy proszę o pseudo upiększaniu, bo to smiesznie brzmi pod marką :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej ...zmatowił papierkiem ściernym ..odtłuścił ...kupił dobry , matowy lakier w sprayu i pomalował 3-4 warstwami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej ...zmatowił papierkiem ściernym ..odtłuścił ...kupił dobry , matowy lakier w sprayu i pomalował 3-4 warstwami :good:

z własnego doświadczenia wiem, że lakier w spray'u nie jest tak trwady jak pod pistolet, poza tym nie posiada dobrego utwardzacza, tylko wysycha poprzez odparowanie. Lakier jest miękki, a do matu bardziej przyklejają się osady atmosferyczne.

Jeżeli ktoś chce sprawdzić to proponuję pomalować 2 elementy; jeden sprayem, a drugi pistoletem chociażby akrylem z utwardzaczem. Po tygodniu spolerować to maszynowo i wówczas zobaczycie, że spray zdarliście z elementu :naughty:

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja używałem lakieru w sprayu z utwardzaczem ( puszka wygląda jak granat ..z zawleczką od spodu ) ..malowałem owiewki plastikowe i

lakier jest twardy ..trzyma się .

Wiadomo , że malowanie z pistoletu będzie trwalsze ..ale mówimy tu o domowych sposobach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym radził, aby nie pisać już takich rzeczy - kojarzy mi się to z wiejskim tuningiem Rometa, gdzie jako sportowy tłumik wkłada się puszkę po spray'u.

Nie, no błagam Cię, nie pisz tylko po to żeby pisać. Porównujesz odtworzenie orginalnego koloru obudów do wsadzania puszki po spraju w rurę?

A gdyby nie było zdjęć środka z carrefor tylko napisałbym że to Turtle Black-Lack za 139zł to by było ok, prawda?

Audi to WIELKA marka i jak by nie patrzeć do każdej pierdułki warto podejść profesjonalnie i tak w tym przypadku jedyną rzeczą jaką bym zrobił to polakierowanie lusterek profesjonalnie - koszt około 70zł/szt :wink4:

Oczywiście, ale nie gadaj jak zboczeniec. Nie wydam 150zł gdy bardzo dobry IMHO efekt mam za 4zł, a za resztę mogę sobie pojeździć.

Nie piszmy proszę o pseudo upiększaniu, bo to smiesznie brzmi pod marką :audi:

Tak, dlatego utrzymuję swoje audi w stanie najbliżej fabrycznemu i np. nie mogę zrozumieć jak można wsadzić do tak WIELKIEJ marki lampy inne niż ori....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier to lakier, a nie pasta czy wosk

lampy to lampy, a nie lampy + pasta czy wosk :tongue4:

nieoryginalne czarne błoto na lusterkach to też nie ori.., więc się nie czepiaj

z resztą mi to lotto, co tam robicie - napisałem to co myślę i podałem najlepszy i niedrogi sposób renowacji lusterek.

...a wiadomo zawsze znajdzie się McGyver co i plasterkiem zaklei zderzak i pomaluje plakatówką.

:sick3:

message end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pokazał tanią alternatywę. Nie każdemu się to podobało na początku, mi zresztą też. Ale kolega podszedł porządnie do sprawy i co jakiś czas pisze jak wyglądają efekty jego pracy z czasem. Jeżeli to się sprawdzi i będzie trwałe to nie widzę problemu tego stosować. Tymbardziej że to zrobił za śmieszne pieniądze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej że to zrobił za śmieszne pieniądze :wink4

Właśnie :wink4: Temat brzmi " Zrób to sam " ..a nie zdemontuj i oddaj do lakiernika :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powinni nauczyć się odróżniać tanie wiejskie modyfikacje auta od modów niskobudżetowwych a dających dobry rezultat :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...