Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bendiks i elektromagnes (automat) wymieniony-problem pozostał


tredi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem przy odpalaniu. Otóż objaw był taki, że po odpaleniu bylo słychać tarcie pod maską i po przekręceniu kluczuka rozrusznik dalej kręcił. Potem w ogóle nie odpalał tylko było słychać świst szybko obracającego się wirnika rozrusznika. Oczywiście wszystko wskazywało na sprzęgło jednokierunkowe (bendiks), które nie odbijało lub nie zazębiało zebnika z kolem zamachowym lub wyłącznik elektromagnetyczny. Wymieniłem już dwukrotnie automat i bendiks i jest to samo. Jakieś pomysły? Czytałem jeszcze, że może być zatarcie się tulei mechanizmu sprzęgającego na śrubowym wielowypuście wału wirnika. Dodam jeszcze żę czasami mi stacyjka "nie odbija" jak wyjmę kluczyk, ale czy uszkodzona kostka mogłaby powodować takie objawy? Mechanik niby sprawdzał stacyjke pod względem obecności napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ażeby wykluczyć stacyjkę ,przygotuj sobie kawałek przewodu z konektorkiem(ok 2m). Następnie wypnij przewód ze styku 50 rozrusznika , a na to miejsce włóż konektor przygotowanego przewodu.Nie włączaj zapłonu,teraz dotknij do plusa aku (krótko) i słuchaj pracy rozrusznika no i oceniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak załatwiłem rozrusznik

u mnie to kostka stacyjki była delikatnie napęknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...