Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do czego są te kable i programy ?


miodzio992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż znajomy podrzucił mi laptopa z masą różnych kabli i programów abym sprawdził co do czego i jak tego używać. Dostał go od kogoś i podobno można tym wiele zdziałać... Jako że używałem tylko vag-coma w reszcie marek nie jestem za bardzo obeznany i proszę Was o pomoc :)

Wspomniany zestaw zawiera laptop Panasonic TOUGHBOOK CF-27, trochę wyglądający jak czołg ale zawsze to laptop :D Komputer z Anglii ma Win Xp po angielsku. Posiada port COM oraz port USB. Wszystkie kable są na port COM.

Na laptopie zainstalowane są programy:

-Autodata CD2

-CARSOFT V6.5

-Opel-Tech2

-PCMSCAN

-OBD-DiAG

-TIS 2000

-Decoder Pro

-Radio Decoder

-DIAGNOSE VERSION 4.1

-Digimoto Lite

-OBD-II ScanMaster Freeware

-EasyObd II

-ScanTool.net

-ScanTechNissanCarPc

-Conzult

-FreeScan

-MB v7.4 S Carsoft Diagnostic

-VAG-COM

Dodatkowo to co mnie najbardziej ciekawi to kable, czy to jakiś złom czy są dobre ? :) Wszystkie na port COM

-OpelTech

-Elm 327

-MB Diagnostic Interface, do tego dwa kable okrągłe jeden duży drugi mniejszy (jest napisane merc), jeden kabel z wtyką OBD i też podpisany merc

-BMW compatible Interface 6.5 do tego kabel OBD opisany jako BMW

-kabel OBD opisany jako Volvo

-interfejs Nissan Consult

-kabel KKL VAG-COM

-kabel OBD nie opisany są na nim dwie diody czerwona i żółta

-przejściówka ze starego wejścia vag na obd

Może ktoś mi powie czy to się nadaje do czegoś ;) Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem expertem ale już widze, że masz programy i kabelki do większości marek samochodowych (Opel, BMW, MB, Nissan, Volvo no i grupa VAG) czyli zestaw pochodzi od jakiegoś mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to też wiem ;) tylko pytanie co można tym zrobić, czy to jakieś badziewie jest czy porządniejszy sprzęt ?

i drugie pytanie czy obsługa jest trudna ? Nie jestem mechanikiem a informatykiem, ale vag-coma ogarnąłem bez problemu ;)

ten kolega co mi to dał ma warsztat i chce to wykorzystywać do diagnostyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to Ty będziesz rozkminiał diagnostyke, czy pytasz nas o to czy ktoś kto nie wie co ma (mam na myśli Twojego znajomego) jest w stanie ogarnąć od podstaw diagnostyke i robić z tego pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałbym to ogarnąć :) tylko nie bardzo wiem który kabel z ktorym programem wspołpracuje i jak je obsługiwać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprzęty to już wiekowe są. W starszych autach owszem można jako tako diagnostykę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tako ? Czyli nie mam co się spodziewać wielu funkcji tylko jakieś podstawowe pewnie kasowanie błędów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy to pełne wersje programów itd. Niektórymi można więcej innymi mniej tyle, że to typowy sprzęt pod starsze auta. Po testuj to się dowiesz co można, a co nie pójdzie. Nie ma złotego środka na wszystko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...