Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarzł olej w skrzyni


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy podobna sytuacja może zaistnieć w skrzyni automatycznej? Mam tiptronic i przy tych mrozach poniżej -10 w nocy lewarek mi się blokował. Nie na tyle żeby go nie ruszyć, ale to pierwsze przerzucenie z P na D było bardzo trudne, potem coraz lepiej, a po chwili bezproblemowo. Też w pierwszej chwili pomyślałem, że olej zgęstniał, ale w baniaku z tym samym olejem, który stoi obok auta nic się nie stało.

Dodam jeszcze, że nim auto się nagrzeje mam problem z odpaleniem na P. Po nocy jest wszystko ok, ale jak przejadę się mały kawałek, zgaszę silnik i potem będę znowu próbował odpalić na pozycji P, rozrusznik nawet nie drgnie. Muszę albo "przewajchlować" lewarkiem góra-dół kilka razy, albo odpalić na D. Jak auto porządnie się rozgrzeje problem znika oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy podobna sytuacja może zaistnieć w skrzyni automatycznej? Mam tiptronic i przy tych mrozach poniżej -10 w nocy lewarek mi się blokował. Nie na tyle żeby go nie ruszyć, ale to pierwsze przerzucenie z P na D było bardzo trudne, potem coraz lepiej, a po chwili bezproblemowo. Też w pierwszej chwili pomyślałem, że olej zgęstniał, ale w baniaku z tym samym olejem, który stoi obok auta nic się nie stało.

Dodam jeszcze, że nim auto się nagrzeje mam problem z odpaleniem na P. Po nocy jest wszystko ok, ale jak przejadę się mały kawałek, zgaszę silnik i potem będę znowu próbował odpalić na pozycji P, rozrusznik nawet nie drgnie. Muszę albo "przewajchlować" lewarkiem góra-dół kilka razy, albo odpalić na D. Jak auto porządnie się rozgrzeje problem znika oczywiście.

Jak na D ? :blink: ....:polew:

Edit...na P lub N tak ale w innej pozycji się nie da przecież :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem właśnie. Coś się musiało popieprzyć, bo na P i N mam właśnie taką reakcję, jaka powinna być na D, czyli kompletny brak reakcji na próbę odpalenia auta. Tylko w sytuacji jak po tym przymarznięciu lewarka przejadę się mały kawałek i zgaszę. Jak auto jest dobrze rozgrzane nie ma problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na warsztacie - zalecili mi wymianę tych uszczelek oraz zmianę płynu w skrzyni. Kiedyś słyszałem opinię, że nie zmienia się oleju w skrzyni, jeśli biegi dobrze wchodzą (a tak u mnie jest), ale czy profilaktycznie warto zmienić, czy jednak pozostać przy obecnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na warsztacie - zalecili mi wymianę tych uszczelek oraz zmianę płynu w skrzyni. Kiedyś słyszałem opinię, że nie zmienia się oleju w skrzyni, jeśli biegi dobrze wchodzą (a tak u mnie jest), ale czy profilaktycznie warto zmienić, czy jednak pozostać przy obecnym?

Fakty i mity jak zawsze :facepalm:

oczywiscie ze sie powinno wymieniac, i to nawet co 60kkm, w manualu nie jest to az tak konieczne, ale jednak warto zmienic, a widac to po kolorku zlanego oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzeję temat, bo dopiero się za to wziąłem...

Będę wymieniał ten zestaw naprawczy wybieraka skrzyni biegów. Na warsztacie powiedziano mi, że powinienem przy tym zmienić olej w skrzyni, ale tutaj się obawiam, bo czytałem, że olej tylko ori z ASO, a na taki koszt teraz nie jestem przygotowany. Powiedziano mi, że u nich wymiana oleju to koszt 120 zł (w cenie jest olej), a nie chciałbym, aby wlano mi olej, po którym będę miał problemy z biegami w zimie. Czy przy tym zabiegu konieczna jest zmiana oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie chetnie podlaczyl pod pytanie kolegi wczesniej... Wiem, ze juz trzeba zestaw naprawczy, ale jaki olej najlepiej zeby na kilka sezonow miec spokoj z ta skrzynia??

Dzieki za kazda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie chetnie podlaczyl pod pytanie kolegi wczesniej... Wiem, ze juz trzeba zestaw naprawczy, ale jaki olej najlepiej zeby na kilka sezonow miec spokoj z ta skrzynia??

Dzieki za kazda pomoc.

Ja również podpinam się pod ten wątek. Jak auto dłużej postoi na mrozie , biegi wchodza lekko ale czasami odczuwam lekkie zgrzyty przy wrzuceniu 1 i 2 biegu. Poźniej gdy auto lekko się rozgrzeje, wszystko jest ok.

Auto mam od sierpnia, ale nie zauważyłem tego problemu przy wyższych temperaturach.

Jak sądzicie, wymiana oleju w skrzyni złatwi sprawę?

Edytowane przez Pawel_a4b6avf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie chetnie podlaczyl pod pytanie kolegi wczesniej... Wiem, ze juz trzeba zestaw naprawczy, ale jaki olej najlepiej zeby na kilka sezonow miec spokoj z ta skrzynia??

Dzieki za kazda pomoc.

Ja również podpinam się pod ten wątek. Jak auto dłużej postoi na mrozie , biegi wchodza lekko ale czasami odczuwam lekkie zgrzyty przy wrzuceniu 1 i 2 biegu. Poźniej gdy auto lekko się rozgrzeje, wszystko jest ok.

Auto mam od sierpnia, ale nie zauważyłem tego problemu przy wyższych temperaturach.

Jak sądzicie, wymiana oleju w skrzyni złatwi sprawę?

Może pomoże - ale nie załatwi, na pewno nie zaszkodzi dopóki nie wlejesz hipolu... jeśli masz problem z 1/2 to równie dobrze synchronizator na co wymiana oleju jest żadnym lekarstwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem olej w skrzyni i chociaż nie narzekałem na wchodzenie biegów, to teraz jestem w ciężkim szoku, jak lekko i gładko potrafią chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie chetnie podlaczyl pod pytanie kolegi wczesniej... Wiem, ze juz trzeba zestaw naprawczy, ale jaki olej najlepiej zeby na kilka sezonow miec spokoj z ta skrzynia??

Dzieki za kazda pomoc.

Ja również podpinam się pod ten wątek. Jak auto dłużej postoi na mrozie , biegi wchodza lekko ale czasami odczuwam lekkie zgrzyty przy wrzuceniu 1 i 2 biegu. Poźniej gdy auto lekko się rozgrzeje, wszystko jest ok.

Auto mam od sierpnia, ale nie zauważyłem tego problemu przy wyższych temperaturach.

Jak sądzicie, wymiana oleju w skrzyni złatwi sprawę?

Może pomoże - ale nie załatwi, na pewno nie zaszkodzi dopóki nie wlejesz hipolu... jeśli masz problem z 1/2 to równie dobrze synchronizator na co wymiana oleju jest żadnym lekarstwem...

Panowie, troche źle się wyraziłem, zgrzyt dotyczy tylko 2ki, 1ka wchodzi gładko.

Mam nadzieje ze wymiana oleju załagodzi sprawę.

Jaki Olej polecacie? Castrol?

Rozumiem że ten Hipol to jakiś wynalazek, który nadaje się do czyszczenia ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...